anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy właściciel firmy może sprzedawać na koncie prywatnym i nie przyjmować zwrotów?

golo555
#8 Zapaleniec#

Witam,

Zakupiłem konsolę PSP  która według opisu miała być "idealna" a jest w stanie maksymalnie dostatecznym. Sprzedawca sprzedaje na koncie prywatnym mimo że ma firmę i daje gwarancję pisemną na tą firmę. Sprzedawca nie chce przyjąć zwrotu i twierdzi, że konsola która jest mocno porysowana, ma pęknięcia i ubytki jest w bardzo dobrym stanie i nie znajdę nigdzie lepszej. Robi wszystko żeby nie przyjąć reklamacji. Czy taka sprzedaż jest zgodna z regulaminem allegro? Mam film jak rozpakowywałem konsolę - gdzie dokładnie widać jej uszkodzenia. Wrzuciłem już taki filmik jako ostrzeżenie dla innych na YT... @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@golo555 Rozpocznij dyskusję i opisz w niej całą sytuację. Jeśli po raz kolejny nie uda się dojść do porozumienia ze sprzedającym, poproś o pomoc pracownika Allegro, który zapozna się ze szczegółami i postara się pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

golo555
#8 Zapaleniec#

dyskusja już trwa od wczoraj, nic to nie daje sprzedawca twierdzi że konsola jest w super stanie i nie chce przyjąć zwrotu a pomoc prawnika allegro jak narazie też nic nie daje

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@golo555 nie dziwię się bo sam  nie wiesz co chcesz !!!

Sprzedawca nie chce przyjąć zwrotu i twierdzi, że konsola która jest mocno porysowana, ma pęknięcia i ubytki jest w bardzo dobrym stanie i nie znajdę nigdzie lepszej. Robi wszystko żeby nie przyjąć reklamacji

Zdecyduj się czy reklamujesz czy zwracasz - odstąpienie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

golo555
#8 Zapaleniec#

Chodziło mi o zwrot i tylko o tym rozmawiam z sprzedającym, to że tutaj napisałem reklamacja mając na myśli zwrot niczego nie zmienia - po prostu się pomyliłem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa prywatny sprzedajacy nie musi przyjmować zwrotu bez podania przyczyny, nic nie zrobisz. Jeżeli natomiast towar jest niezgodny z opisem to składasz reklamacje i tam jak sprzedający nie jest w stanie naprawić itd, to musi Ci zwrócić środki.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@golo555 a co ta gwarancja obejmuje? Do oferty były załączone zdjęcia przedstawiające stan konsoli? Pamiętaj, że każdy mierzy swoją miarą 😀 dla jednego stan idealny dla drugiego złom

oznacz moderatorów

golo555
#8 Zapaleniec#

No tak każdy mierzy swoją miarą ale pisząc że stan jest idealny nie spodziewasz się chyba pęknięć na obudowie. Sprzedający twierdzi że była to oferta wieloprzedmiotowa więc zdjęcia są z definicji poglądowe i może sprzedać konsolę jaka mu się trafi. Gwarancja jest nic nie warta skoro sprzedający nie chce przyjąć zwrotu mimo że chce opłacić przesyłkę i chce zwrot tylko za konsolę bez kosztów przesyłki to nie wierzę że respektował by gwarancję która obejmuje kwestie techniczne.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czytasz co CI piszę, czy nie!! jak masz niezgodność z opisem to składasz reklamację(nie gwarancja) z tytułu rękojmi i tam sprzedający ma 14dni na jej rozpatrzenie, może uznać albo nie ale jak masz towar niezgodny z ofertą( nie było opisane że popękana) to śmiało składaj i tu wygrasz , zwróci Ci za zakup i zwróci koszty odesłania  a jak nie zwróci to Allegro ci zwróci.

oznacz moderatorów

golo555
#8 Zapaleniec#

Spokojnie😅 właśnie przeczytałem, dobra tak zrobię. A o gwarancji pisałem tylko w odpowiedzi do kolegi który pytał...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chcę Ci pomóc a Ty swoje, czasem chcesz coś ale źle to nazywasz a taki sprzedajacy zna się na tym doskonale i to wykorzystuje, złóż reklamację z tytułu rękojmi na niezgodność towaru z opisem w ofercie.🤗

oznacz moderatorów

golo555
#8 Zapaleniec#

Ok Dzięki wielkie, po prostu pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i jestem trochę zestresowany i zdenerwowany.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opisz to w dyskusji i napisz że składasz reklamację z tytułu rękojmi na niezgodność z opisem-tylko powtarzam.😁

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@LEW433: dalej jest "rękojmia" od 1.01.2023?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tak została sama rękojmia nie ma już reklamacji z tytulu niezgodności z opisem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak kwestia nazewnictwa, masz rację teraz jest to: zamiast „rękojmi”  mamy "odpowiedzialność za niezgodność towaru z umową"🤗

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@golo555 na 90% skonczy się na tym że sprzedający reklamacje odrzuci a tobie coś allegro rzuci z pok jak psu kość. Pytanie za ile kupiłeś a po ile chodzą używki o takich parametrach technicznych jak twoja

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie byłbym taki pewien skoro prowadzi na Allegro konto firmowe!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A ja byłbym jak sprzedaje co innego z firmy niż prywatnie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zablokują to wszystko! więc jak jest (o ile jest) niezgodność z opisem to przyjmie reklamację.😁

oznacz moderatorów