anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Derekrywa podatkowa

MAMY ROZWIĄZANIE!
Pro_age
#7 Wielbiciel#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_

 Witam prowadzę aukcje charytatywne na allegro charytatywne poprzez fundację której jestem członkiem czy muszę wypełniać te dane ?

 

Przedmioty wystawiam z konta prywatnego 

FB_IMG_1720898419696.jpg

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, każdy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Pro_age konto prywatne a kasa też pewnie jest wypłacana na konto bankowe prywatne ? to będziesz się tłumaczył jak Cię wezwą 😄

Pamiętaj że na Allegro fundacja może mieć konto 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Pieniądze trafiają na konto fundacji której jestem członkiem jednak sprzedaje ponad 30 ofert miesięcznie 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Samo wypisanie nie oznacza "jakiś" kłopotów problemów, jednak wypisać musisz.

oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Rozumiem że żadnego nipu mam nie wpisywać tylko potwierdzić swoje dane?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

O jakie dane możemy poprosić, jeśli masz konto zwykłe

Dane uzupełnisz w Formularzu danych DAC7, w zakładce Dane DAC7. Znajdziesz tam już też swoje dane, które podajesz w zakładce Dane konta.

Sprawdź, czy poniższe dane są poprawne, a jeśli ich brakuje – uzupełnij je:

  • imię i nazwisko
  • ulica i numer domu
  • kod pocztowy i miasto
  • kraj.

Podaj również swoją datę urodzenia oraz numer identyfikacji podatkowej:

  • numer PESEL (opcjonalnie NIP) lub
  • numer TIN.

Jeśli nie masz numeru PESEL/NIP ani numeru TIN, podaj:

  • miejsce urodzenia
  • datę urodzenia.
oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wolałem się upewnić gdyż są to aukcje charytatywne dziękuję za pomoc wsztstkim

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Pro_age A Allegro już wysłało prośbę do Ciebie o uzupełnienie danych?

oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Cały czas wyświetla mi się komunikat w tej sprawie 

 

Ps na swoim charytatywnym allegro mam ponad 220 aukcji aktywnych czy od każdej będę musiał odprowadzić podatek ps temat jest bardziej złożony niż myślałem 

oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240714-001149.png

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Pro_age  generalnie przepis jest jasny. Raport jest wysyłany na temat kazdego kto zawarł powyżej 30 transakcji lub wartośc sprzedaży przekroczyła 2000 euro. NIezaleznie czy prywatnie czy firmowo czy charytatywnie czy tez inacze. To nie ma kompletnie znaczenia.

Allegro wysyła raport do Skarbówki a reszta.... to cóż sprawa między Toba a Urzędem Skarbowym. Jeśłi w Skarbowym będziesz potrafił wszystko wyjasnic i udokumentować to generalnie nic sie nie zmienia.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Pro_age  No i w tym momencie zaczynają się schody.  Organizacje pożytku publicznego są zwolnione z podatku, ale jeśli sprzedajesz jako osoba całkiem prywatna to powinieneś odprowadzić podatek a potem  możesz przekazać resztę pieniędzy komu chcesz, na przykład fundacji charytatywnej.  Aha, 1,5% z zapłaconego podatku możesz również przekazać dla  tej fundacji.

oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Fundacja daje mi możliwość wystawienia przedmiotów i dzięki niej mogę to robić każda zarobiona złotówka trafia najpierw do nich dopiero później do mnie 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Pro_age  napisał(a):

Rozumiem że żadnego nipu mam nie wpisywać tylko potwierdzić swoje dane?


Jeśli to konto fundacji ( nie ważne że prywatne ) i kasa idzie na konto fundacji to tak je traktuj i wpisz nip fundacji, jak rozliczacie wszystkie wpływy to nie masz się co obawiać, w razie kontroli wytłumaczysz się i nie będzie problemów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Pro_age Dyrektywa DAC-7 nie jest dyrektywą podatkową, i nie wprowadza żadnych zmian w podatkach. Nakłada ona na portale sprzedażowe obowiązek raportowania danych - które te firmy przedtem i tak musiały przechowywać, i udostępniać na żądanie fiskusa

oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240714-001149.png

 a co z tą adoracją?

oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Co z tym punktem ?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Pro_age  inni użytkownicy nie widza obrazów które wklejasz. Dopiero po jakimś czasie kiedy zatwierdzi je moderacja stają sie one widoczne dla innych użytkowników

W tym momencie widzimy dwa pierwsze wklejone przez Ciebie brazy. Trzeci jeszcze jest niewidoczny

oznacz moderatorów
Pro_age
#7 Wielbiciel#

Już jest 

oznacz moderatorów