anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dla czego Allegro wolno działa i się zawiesza?

kryju
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry.
Od kilku (może kilkunastu dni) zauważyłem znaczne trudności z korzystaniem z portalu Allegro na swoich komputerach PC. Portal działa bardzo wolno, zawiesza się na kilka-kilkanaście sekund, pokazanie listy produktów trwa długo, zmiany sortowania listy produktów wczytują się z opóźnieniem, trzeba klikać po kilka razy żeby przestawić np. z "popularności" na "cenę od najniższej", coś zaznaczam a to nie chce się zaznaczać, albo po kilkunastu sekundach od zaznaczenia się samo odznacza. Wczytywanie Allegro powoduje nagły wzrost obciążenia procesora (wzrost zużycia w Menedżerze zadań Windows, wentylatory na max w laptopie).
Na telefonach i tabletach z Androidem wszystko działa jak trzeba, problem występuje na PC z Windowsem. Sprawdzałem na kilku konfiguracjach z Win 10 - dwa laptopy z procesorami i5 5 i i5 7 generacji z 12 i 16 GB RAM, PC z win10 z leciwym już procesorem XEON 3450 z 16 GB RAM. Problem występuje także na nowszym (ok 3-4 letnim) laptopie z Win 11 i procesorem i3-1005G1. Wszystkie konfiguracje mają przeglądarki MS Edge albo Chrome (na Mozilli jeszcze nie sprawdzałem). Z wtyczek do przeglądarki - wyłączony adblock i niewiele to pomogło. Inne strony internetowe (włącznie z konkurencyjnym **piiip**) działają bez zastrzeżeń. Jeszcze ok. 2 tygodnie temu korzystałem z Allegro na wymienionych powyżej komputerach i wszystko działało jak należy - płynnie i bez zacięć. Czy wiecie co może być przyczyną wolnego działania i zawieszania się portalu allegro przy przeglądaniu go przez przeglądarkę internetową na PC? Co można z tym zrobić?
pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Tomek K.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kryju zacznij od wyczyszczenia ciach , jestem stary i sprzęty mam wiekowe , ale allegro śmiga aż miło , może Masz coś z netem ...

oznacz moderatorów

kryju
#1 Nowicjusz#

Cache i cookies lecą do czyszczenia zawsze na pierwszy ogień... zaraz po restarcie systemu 🙂 niestety nie pomogło. Internet raczej też nie - inne strony chodzą bez problemów (nawet niejaki oeliks) - w domu mam światłowód z Netii, w pracy światłowód Orange, telefon z Play...

Update: Wywaliłem wszystkie wtyczki i dodatki do EDGE'a i na razie działa 🙂 Później może jak będę miał chwilę to dojdę co blokowało 🙂 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kryju to musi być coś z netem , u mnie na przekór łoleiks mocno się tnie , ale sporadycznie tam zaglądam to mi nie przeszkadza .

oznacz moderatorów

ZAC-ZAC
#1 Nowicjusz#

Miałem te sam problem.
Idąc Twoim tropem wyłączyłem rozszerzenie "AdBlock — najlepszy bloker reklam" i to wystarczyło, żeby Allegro zaczęło działać normalnie.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

mam ten sam problem od kilkunastu dni

oznacz moderatorów

tnt1305
#1 Nowicjusz#

Miałem ten sam problem, przeglądarka Edge, czyszczona do zera i nic nie pomagało.

Dopiero wyłączenie obu Adblocków przywróciło stronę, i w sumie przeglądarkę, do normalnego działania.

oznacz moderatorów