anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego konta, które zgłosiłem wciąż są aktywne?

Sverige5
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem dziś wydaje mi się dość oczywistą próbę wyludzenia, przez messenger oraz mailem, i na oba zgłoszenia otrzymuję jakby automatyczne odpowiedzi. Albo wklejone z szablonu, bez czytania o co chodzi w zgłoszeniu, bo podpisane przez chyba prawdziwych pracowników... Chciałem żeby może powstrzymać sprzedaż z kont cenni5814212 i LuliuShangMao bo to chińskie konta które wystawiają masowo kopie istniejących na Allegro ofert (tylko nieco taniej niż oryginały). Ewidentnie chcą sprzedać jak najszybciej jak najwięcej i nic nie wysłać. Przykład - zanim jeszcze się zorientowałem to kupiłem przedwczoraj przedmiot od konta cenni5814212 gdzie tytuł i opis aukcji jest identyczny jak tu https://allegro.pl/oferta/box-dachowy-amos-travel-pack-400-czarny-12601482521 tylko cena była 404,55pln, 199szt przedmiotu, oferta już usunięta. W sumie, powinienem był nie kupować, no ale, w pierwszej chwili jakoś nie skojarzyłem o co chodzi (myślałem że Polak wystawia z konta chińskiego, z niezrozumiałych powodów). A dziś dostałem maila z tego konta chińskiego wskazującego treścią że rzeczywiście nie-Polak stoi za ogłoszeniem, i piszą jakieś  niezrozumiałe tłumaczenie, że podali zły tracking number wskazujący że towar już otrzymałem, a rzeczywisty (na pewno też nieprawdziwy) podali w tej napisanej wiadomości.

Obsługa dziś, mimo opisania im problemu, proponuje zaczekać aż otrzymam towar, bądź (zgłoszenie mailowe) otworzyli mi dyskusję ze sprzedającym z prośbą o wyjaśnienie... Trochę absurdalne. No i najbardziej się dziwię że to mi zależy żeby Allegro zaoszczędziło gotówkę z Allegro Protect i to powstrzymało jak najszybciej (bo ofert te konta mają wystawionych mnóstwo i ceny "atrakcyjne"), a pracownicy mają podejście bardzo luźne, tudzież, właśnie, może zgłoszenia nie są czytane  w święta?

Ok, w trakcie jak to piszę ktoś jednak usunął wszystkie oferty z konta cenni5814212, ale LuliuShangMao wciąż "sprzedaje", a kto wie czy podobnych kont nie jest więcej.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sverige5 Odpowiadając na Twoje pytanie, dzisiejsze wiadomości otrzymałeś od pracowników Allegro, a nie botów, więc jeśli dalej jesteś zmartwiony, że nikt nie przeczytał Twoich wiadomości, możesz być spokojny. Zapoznaliśmy się z nimi i w sprawie Twojego zakupu nasz pracownik wskazał Ci najlepszą drogę do rozwiania wątpliwości związanych z zamówieniem. Doceniamy Twoją troskę i czujność, ale nie blokujemy kont jedynie na podstawie podejrzeń. Jeśli posiadamy konkretne dowody wskazujące na łamanie regulaminu, blokujemy takie konta do czasu wyjaśnienia sytuacji, ale na razie nie mamy ku temu podstaw. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Sverige5
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odp. 🙂 Zauważyłem że jednak jakieś działanie zostało podjęte (przedmioty z 1 konta usunięte), tylko cały czas nie wiem dlaczego dla mnie ta sytuacja jest dość oczywista, a dla Was nie. Jest naprawdę kompletnie nieprawdopodobne, (żeby nie pisać że  jestem pewny na 100%) że sprzedaż z tego konta jest realna. Jak mogliby być w posiadaniu tych przedmiotów - często typowo polskich, które nigdy nie trafią do Chin. Czasem używane i widać że może byćtylko 1 egzemplarz danej rzeczy, a mają wszystkiego po 199szt.  Są zeskanowane istniejące oferty i skopiowane, tylko dali lepsze ceny. Widzicie też pewnie jakie wiadomości wysyłają użytkownikom. Nie wiem, nie rozumiem. Ale dziękuję za odp., nie będę już może bardziej drążył 😉

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ oczywiście, że blokujecie konta jedynie na podstawie podejrzeń. Było tu mnóstwo wątków polskich sprzedawców, którym tuż po rozpoczęciu sprzedaży blokowano konta i kazano przesyłać skany dowodu, selfie, zdjęcia towaru itp, a później taki niedoszły sprzedawca uzyskiwał informację, że niestety jego sprzedaż jest ryzykowna, jest podejrzenie, że może nie realizować transakcji i konto nie zostanie odblokowane.

A tu wg was wszystko spoko, poniższy adres do zwrotu też nie budzi podejrzeń 😄

returns
cdsdhtfekji8787
667656 brhgt
Chiny
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

Mi nie zostało zablokowane konto, tylko allegro mi usunęło wszystkie przedmioty, przedmioty były wystawiane w odpowiednich kategoriach, była rozmowa telefoniczna konsultant mnie nie poinformował że wszystkie przedmioty zostaną przez was usunięte, o takich rzeczach powinien powiedzieć doradca, pomyłka nie wydaje mi się, może to było celowe działanie.

Po 3 dniach wchodzę i patrzę że wszystkie przedmioty zostały usunięte, oczywiście zamówiłem w tej sprawie kontakt telefoniczny w celu wyjaśnienia sytuacji, nie było nawet słowa"przepraszam"  za tą sytuację, bo co niektórzy doradcy nie znają takiego słowa 

Musiałem od początku wystawiać wszystko jeszcze raz, chociaż do tej pory jeszcze wszystkich przedmiotów nie wystawilem

oznacz moderatorów

mp74
#8 Zapaleniec#

O, to ciekawa sprawa. Zaryzykowałem zamówienie roweru od tego sprzedawcy "LuliuShangMao" ale teraz się zastanawiam co dalej. To konto już nie ma nic wystawionego. Przed paroma minutami dostałem wiadomość że wysłali, numer śledzenia przesyłki etc. i faktycznie, coś zostało wysłane. Teraz pytanie - co zostało wysłane i co w przypadku jeśli to faktycznie scam. Co jeśli np. dostanę jakieś śmieci z Chin zamiast zamówienia - formalnie, paczka niby może do mnie dotrzeć ale zawartość to już niekoniecznie może być to co miało być... @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ? 

Czy ochrona kupującego obejmuje takie rzeczy ? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mp74 tak obejmuję.

oznacz moderatorów

mp74
#8 Zapaleniec#

A jeszcze jedno. Ten numer który Ci podali w wiadomości, próbowałeś wkleić na stronie 17track.net ? W moim przypdaku tam faktycznie pokazuje jakieś śledzenie, w miarę nawet zgodne z rzeczywistością co do daty itd.

 

oznacz moderatorów

Sverige5
#8 Zapaleniec#

a jaki macie ten numer, mój jest: LV739506401CN ale nie łudzę się że przyjdzie do mnie albo żeby to było cokolwiek związanego z moim zamówieniem.

W dyskusji, mimo tej teoretycznie wysłanej do mnie paczki zapytali, czy chcę refund. odpisałem że tak. na razie brak dalszej komunikacji.

Nareszcie, konto LuliuShangMao ma również wyłączoną sprzedaż, jak napisałem pierwszego tu posta to mieli chyba 22szt zamówień rzeczy na średnio/na oko ponad 1tys pln/szt. Dzis patrzyłem to było już 63szt zamówień. Minimum 60k pln. Ciekawy jestem, kto będzie musiał to zapłacić, jeśli nic nie wyślą, a środków nie uda się odzyskać inaczej. Czy to z kasy Allegro idą środki na Alegro Protect, czy jakiś ubezpieczyciel pokrywa.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Wiadomo że za PROTECT płacą klienci allegro. Sprzedawca zawsze sobie jakoś poradzi i dorzuca do ceny bo kasa musi się zgadzać.

oznacz moderatorów

mp74
#8 Zapaleniec#

Mój jest inny : LV741025434CN i sam przebieg trackingu też jest inny niż u Ciebie. Więc "coś" zostało pod tym wysłane. Pytanie czy wiatraczek na USB czy grzebień na baterie słoneczne 😄

oznacz moderatorów

Sverige5
#8 Zapaleniec#

jest też opcja że to jakaś mniej lub bardziej rzeczywista rzecz, tyle że nie adresowana do nas. Paczka zostanie odebrana kiedyś gdzieś 🙂

Tak jeśli to kasa Allegro to jest to kasa głównie kupujących, którzy są podstawą fundowania działalności serwisu. Ale może jest to jakoś ubezpieczone, dlatego jakby mało kogo boli że ktoś znalazł sposób na szybki a nieuczciwy zarobek. Tak czy tak, najbardziej jestem za tym żeby Kombinator jej nie zdobył i nie trzeba było tego fundować z jakiegoś odszkodowania

oznacz moderatorów

mp74
#8 Zapaleniec#

Oczywiście masz rację, trzeba takie rzeczy zwalczać. Bądźmy w kontakcie.

oznacz moderatorów

Sverige5
#8 Zapaleniec#

miałem otwartą dyskusję przez pracownika Allegro, sprzedający nie odzywał się, więc skorzystałem z opcji "poproś Allegro o pomoc" i dziś mam powiadomienie że dostaję zwrot kasy. W sumie ciekawe, że zwrócili (bo raczej dobrowolnie, po komentarzu od Allegro), nie mają już przedmiotów wystawionych więc mogli nie zwracać wpłaty. Niejako przyznają się tym że numer do śledzenia który mi wysłali nie dotyczy kupowanego przedmiotu 🙂 Także u mnie już spokój, ciekawe jak się u Ciebie rozwinie. I jak u 60+ innych kupujących 😉

oznacz moderatorów

mp74
#8 Zapaleniec#

No cóż, ostatnio też odzyskałem pieniądze.

Niemniej, przesyłka coraz bliżej, co ciekawe jakieś akcje związane z urzędami celnymi się tam pojawiają w trackingu. Ale waga przesyłki pokazana w trackingu nie powala, 20 gramów to wygląda na kopertę. Może chociaż naklejkę "Jestem frajerem" z Chin dostanę ? 😄

Nie rozumiem mechanizmu tej całej akcji; jeśli Chińczyk zdecydował się na przekręt z kasą, czemu cokolwiek zostało wysłane w ogóle ? Przecież mógł zniknąć bez żadnej wysyłki.

oznacz moderatorów

Sverige5
#8 Zapaleniec#

gratulacje, wg 17track.net wczoraj otrzymaliśmy nasze paczki, moja wprawdzie gdzieś w Poznaniu, a ja z Krk, ale nie czepiajmy się szczegółów 🙂

Też jestem ciekaw tego rodzaju "metody Chińczyka", mogę tylko pospekulować, jest to sprzedający który prowadzi normalny biznes, sprzedając na **piiip** i innych podobnych portalach, wysyła też do EU swoje towary, ale pewnie "cienko przędzie" i żeby biznes ratować szuka sposobów niezbyt uczciwych. Jakieś niewielkie rzeczy wysyła naprawdę też do Polski, realnym ludziom, a ich tracking może wklejać też do tych sztucznych transakcji na Allegro.

Ciekawe ile na tym zarabia, bo wydaje się że jednak zwraca kasę gdy tego kupujący chce. Czyli nie taki "oszust na maxa", może jedynie gdy kupujący "zapomni" że coś kupił i nie chce zwrotu? Może liczy na to że po 3cim wysłąnym trackingu się zniechęci? Tak tylko zgaduję. Ale akcja na Allegro była dobrze przygotowana, setki istniejących aukcji zostały skopiowane, zapewne w sposób automatyczny, ceny były o około 30% niższe niż w oryginalnych aukcjach. Na pierwszy rzut oka łatwo było się skusić i coś kupić. Ja dostałem powiadomienie o przedmiocie z obserwowanych wyszukiwań, kupiłem dzięki wszędobylskim info że jest przecież Allegro Protect. Bez tego bym się jednak bał 🙂

oznacz moderatorów

mp74
#8 Zapaleniec#

No nie nie, poczekaj - obie przesyłki są w tej chwili niby na terminalach przeładunkowych (informacja z trackingu Poczty Polskiej) - więc jeszcze nie są doręczone.

No nic, zobaczymy czym to się skończy.

oznacz moderatorów

Sverige5
#8 Zapaleniec#

obie przesyłki mają ostatni status "item arrived", może faktycznie jeszcze się coś tam pojawi. z niecierpliwością czekam więc mojego boxa na dach samochodu, choćbym miał poń jechać do Poznania 😉 Pochwal się rowerem 🙂

oznacz moderatorów

Sverige5
#8 Zapaleniec#

nie wiem czy to jeszcze kogoś interesuje 😉 ale jakieś kolejne konto-chińczyk robi te same co wcześniej ruchy. przykład - oferta oryginalna polska: https://allegro.pl/oferta/rower-meski-miejski-28-uniwersal-dallas-holenderka-11437501352 Oferta chińska w promo cenie: https://allegro.pl/oferta/rower-meski-miejski-28-uniwersal-dallas-holenderka-13687844951 Na razie 12 osób skusiło się na zamrożenie sobie kasy a może na coś więcej https://allegro.pl/uzytkownik/xingbaihuodian?order=qd

oznacz moderatorów