anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w serwisie są sprzedawane telefony zagrożone blokadą operatora ?

2646
#9 Pomysłodawca#

Szukałem telefonu (aparatu) i w wielu aukcjach jest wpis "telefon zagrożony blokadą operatora..." co oznacza ni mniej ni więcej jak to że ktoś sprzedaje telefon który NIE JEST JEGO WŁASNOŚCIĄ. Wydaje mi się, że tego typu aukcje powinny być z klucza wyrzucane z serwisu bo przecież regulamin wyklucza sprzedaż nie swoich towarów. Jeśli w opisie aukcji jest "telefon zagrożony blokadą operatora..." to telefon został wzięty na raty i ktoś z premedytacją chce go sprzedać taniej wiedząc, że kasę dostanie od razu, a jak operator nie dostanie kolejnych rat to zablokuje zdalnie telefon i kupiec nie będzie miał pieniędzy, a telefon może sobie postawić na półce dla przypomnienia, żeby być ostrożnym.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

xyz96
#21 Demiurg#

@2646 Są sprzedawane dlatego, że Allegro nie dostrzega takich aukcji, podobnie jak wielu innych naruszeń. Musisz zgłaszać, czasem kilka, kilkanaście razy to samo, w tej samej korespondencji. Najlepiej tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Otrzymasz powiadomienie o podjętych działaniach lub o braku podstaw do działań.

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, że mogę to zgłosić ale moim zdaniem to serwis Allegro bierze za to kasę i to coraz większą. Stawia nam wymagania, a takie kwiatki przepuszcza. Sądzę, że w serwisie funkcjonuje oprogramowanie gdzie można wpisać dowolną frazę i oprogramowanie automatycznie wyświetli wszystkie aukcje w których pojawia się ta fraza. Tylko jest jeden warunek: trzeba chcieć 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@2646 dobrze że piszą w opisie, a sprzedają bo taką blokadę można ściągnąć 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Można ściągnąć ale nadal telefon jest własnością operatora, który nie otrzymał wpłaty(raty). Allegro to nie szara strefa, więc @2646 ma tutaj rację, nie powinno być takich ofert.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Allegro to nie szara strefa

Serio? Nie ma tu sprzedawców prowadzących ciągłą sprzedaż zorganizowaną na dużą skalę bez zarejestrowanej działalności gospodarczej? Nie ma tu podróbek? Nie ma tu towarów zakazanych? Zastanów się, zanim znowu napiszesz taką bzdurę.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 ja bym dodał jeszcze towary bez atestów, CE i tym podobnych z Chin, konta na róznych platformach i grach ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96

Moim zdaniem lew433 chce powiedzieć, że Allegro nie powinno być szarą strefą.

A jednak jest.

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Niestety nie można. Ja nie pisze o blokadzie Simlock, która zdejmie średnio zaawansowany programista, Tylko o blokadzie numeru IMEI przez zdalną aplikację KNOX i tą blokadę zdejmie (lub założy) niestety tylko operator sieci.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@2646 Akurat nie tylko operator, bo IMEI też można zmienić. Pozostaje kwestia legalności takiego rozwiązania.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, że można ale to chyba nie chodzi o to, żeby uczciwy człowiek musiał uciekać się do takich nielegalnych rozwiązań, żeby uniknąć straty. To portal Allegro powinien zapewnić nam użytkownikom bezpieczeństwo transakcji. Skoro ja będąc zwykłym użytkownikiem w kilka minut jestem w stanie zweryfikować legalność 10-12 aukcji to allegro powinno to zrobić w czasie rzeczywistym w trakcie wstawiania aukcji na portal.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@2646 Podaj numery ofert, o które chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Tyle aukcji z informacją o "możliwości" (czytaj PEWNOŚCI) blokady operatora znalazłem w pięć minut: 10714358331,   10677057137, 10636576713, 10252665696, 10677674096 a podejrzewam, że w tych ofertach w których jest opis "dedykowane do Plus" jest dokładnie taka sama wada prawna

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@2646 Dziękuję. Przekazałam oferty do weryfikacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

A tu następne: 10706165843 (w treści jest nawet napisane o ratalnej fakturze proforma), 10700648071, 10721176584, 10202143061, 10560720841, 

i w Allegro lokalnie klient: 40305219 (korespondowałem z nim i przysłał mi najpierw skan wycinka umowy z którego nic nie wynikało, a później skan faktury na której w miejscu "płatność" jest napisane "płatność w 36 ratach"

Jak widać to bardzo częsty proceder 😞

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@2646 dziekuję za Twoje zgłoszenie. Wszystkie wskazane oferty zostały usunięte. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Czyli rozumiem, że miałem rację jeśli chodzi o te oferty. To bardzo smutne bo oglądałem tylko aukcje dotyczące tych dwóch rodzajów telefonów i było tego tak dużo, a rodzajów telefonów które są sprzedawane przez operatorów na raty, a tu na Allegro są niby okazją są dziesiątki niestety. Sugeruję, żeby ktoś to zaczął weryfikować. W takich aukcjach wada kupionego przedmiotu ujawnia się dopiero po miesiącu lub dwóch w momencie kiedy operator zablokuje numer IMEI telefonu, a nieszczęśliwy nabywca zostaje z bezużytecznym kawałkiem plastiku i świadomością, że stracił kasę  i wystawił jeszcze pozytywny komentarz.

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

A to kolejny przykład: 10725381259

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No  a ty nadal będziez robić za damo i wieczorami i wyszukiwać oferty ? Tym sie chyba powinno Allegro zająć samo z siebie ? A nie dopiero jak jakiś osiołek im to zgłosi ?  I dostanie pochwałe od moderatora... Dziękujemy za zgłoszenie....Bla la bla

 

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Życzę Ci z całego serca, żebyś przez kilka dni był wściekły, że straciłeś kilkaset złotych bo uważałeś, że inni są tak uczciwi jak Ty. Czy uważasz, że moje staranie o zapewnienie (również Tobie) bezpieczeństwa transakcji jest naganne ? Ja też uważam, że to nie moja rola ale wkur...iłem się bezkarnością takich [edycja], których padłem ofiarą i nie odpuszczę.

oznacz moderatorów