anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w serwisie są sprzedawane telefony zagrożone blokadą operatora ?

2646
#9 Pomysłodawca#

Szukałem telefonu (aparatu) i w wielu aukcjach jest wpis "telefon zagrożony blokadą operatora..." co oznacza ni mniej ni więcej jak to że ktoś sprzedaje telefon który NIE JEST JEGO WŁASNOŚCIĄ. Wydaje mi się, że tego typu aukcje powinny być z klucza wyrzucane z serwisu bo przecież regulamin wyklucza sprzedaż nie swoich towarów. Jeśli w opisie aukcji jest "telefon zagrożony blokadą operatora..." to telefon został wzięty na raty i ktoś z premedytacją chce go sprzedać taniej wiedząc, że kasę dostanie od razu, a jak operator nie dostanie kolejnych rat to zablokuje zdalnie telefon i kupiec nie będzie miał pieniędzy, a telefon może sobie postawić na półce dla przypomnienia, żeby być ostrożnym.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@2646 Usunęliśmy ofertę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Kolejne przykłady aukcji telefonów na raty, które są sprzedawane chociaż "właściciel" tak naprawdę nie jest właścicielem przedmiotu : 10714358331, 10714358331, 10677674096, 10677057137, 10734835283, 10700648071, 10721176584, 10727546356 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Temat rzeka i dotyczy nie tylko telefonów, bądźcie czujni nie dajcie się oszukać.

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

 nigdy nie  sądziłem, że skala tego procederu jest tak duża 😞  dziwne, że nikogo to nie interesuje. Allegro ma instrumenty, żeby to ogarnąć a liczy na takich nawiedzonych jak ja. To przykre.

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Aby sprawdzić, czy telefon pochodzący z Plusa ma założoną blokadę, należy wejść na specjalnie przygotowaną w tym celu stronę internetową operatora.

W przypadku T-Mobile’a również dostępna jest przygotowana właśnie w tym celu strona internetowa, na której można sprawdzić stan prawny telefonu sprzedawanego pierwotnie przez tę sieć

W przypadku sieci Orange strona internetowa pozwalająca na samodzielne sprawdzenie informacji na temat urządzenia po jego numerze IMEI nie jest jeszcze dostępna.

Żródło

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Wiem o tym, że można sprawdzić status urządzenia po numerze IMEI ale dla mnie szokujący jest fakt, że na Allegro jest tyle niezweryfikowanych czytaj nielegalnych aukcji. To nie jest normalne, że temat jest znany i jedyne co robi Allegro to wywala te aukcje jak ktoś je zgłosi. 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@2646 Dziękuję za te przykłady, usunęliśmy oferty, które łamały nasz regulamin. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Lista nadal aktualna 10252665696, 10734835283, 10700648071 ciekawe, dla mnie to że takie aukcje są na Allegro to podpada pod paserstwo. Jak widzę nadal nic w tym temacie nie robicie oprócz zamykania takich aukcji (które ja podsyłam). Czekam dalej szukając dla siebie telefonu ale w tej chwili praktycznie nie ufam żadnej ofercie na portalu Allegro. Widzę, że niektórzy sprzedawcy zaczęli pisać "faktura od Plusa" i nie rozwijają tematu, że telefon może zostać zablokowany. Mozę niech Ci nieuczciwi się skrzykną i mi sprzedadzą tani LEGALNY telefon i wtedy będą dalej oszukiwać bez problemów :-)))

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Normalnie zastanawiam się nad sensem kupowania telefonu na Allegro to kolejna lista aukcji w których opisie sprzedający pisze wprost, że sprzedaje towar, który nie jest jego (jest niespłacony) :10252665696, 10734835283, 10734835283, Czy na Allegro NIKT TEGO NIE SPRAWDZA !?! 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No a kto to ma sprawdzać ? Kasa z prowizji sie liczy. Sprzedane , zapłacone.  A ty osiołku nadal biegaj, wyszukuj i zgłaszaj. Odwalaj robotę za Allegro.  Powodzenia. Czasami ci jakiś op odpisze że dzięki twoim staraniom zablokowali konkretne aukcje które wyszukałeś a po za tym. Sam widzisz, goń sie na drzewo i nie marudź.

Poza tym, normalni ludzie jak potrzebują telefonu to idą do salonu sprzedaży a nie dziadują na Allegro ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@2646 Sprawdza, dlatego usunęliśmy oferty, które wskazałeś. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Gdybyście sprawdzali to ja nie znalazłbym tych ofert.  Po prostu by ich nie było. 

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

A to kolejne z informacja o możliwości zablokowania: 10748227282, 10734835283, 10700648071, 10749184411, 10119219460

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@2646 Usunęliśmy wskazane oferty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:107243380
#2 Obserwator#

@nat_notKolejna oferta sprzedaży telefonu, którego prawnym właścicielem jest Plus:
https://allegro.pl/oferta/smartfon-samsung-galaxy-s21-ultra-12-gb-256-gb-12520922294
"Istnieje możliwość zablokowania przez sieć Plus. Prosimy o przemyślane zakupy."
Proszę o weryfikację, dziękuję.

oznacz moderatorów

2646
#9 Pomysłodawca#

Czy można prosić o jakiś logiczny link do sprawdzania numerów IMEI ?

Próbowałem na różnych stronach ale więcej tam reklam niż pożytku.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@2646 Przecież był kilka postów wyżej. A jeśli przeszkadzają Ci reklamy, to uBlock  Origin może stać się Twoim najlepszym przyjacielem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:75355683
#2 Obserwator#

Kupiłem w ten sposób telefon ok. półtora roku temu, jestem prawie pewien że sprzedawca nie wspomniał o możliwości blokady. Teraz telefon został zablokowany. Czy jest jakaś możliwość wyegzekwowania od sprzedawcy zwrotu pieniędzy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów