anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drogie koszty wysyłki w ofercie, jak mogę ostrzec innych Kupujących?

Rumcyk27
#7 Wielbiciel#

 Natknąłem się na jedną z ofert, gdzie oferent wystawił przedmiot za zbliżoną kwotę do konkurencyjnej, już miałem kliknąć "kup teraz" jednak zobaczyłem, że oferent wskazał cenę za przesyłkę 1000 PLN - to nie pomyłka w zerach. Zrezygnowałem z oferty, ale chciałbym przestrzec innych kupujących przed opcją KUP TERAZ. Pisałem do sprzedającego, że by zmienił cenę za wysyłkę, jednak do dnia dzisiejszego nic nie zostało zmienione. Wydaje mi się, że to nieuczciwa praktyka oferenta. Czy możliwe jest, aby portal korygował ceny przesyłki?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rumcyk27 Podaj mi proszę numer lub link do oferty, której dotyczy opisana przez Ciebie sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Rumcyk27
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Rumcyk27 allegro raczej nie ingeruje w oferty jeśli nie lamią regulaminu . Każda oferta zawiera cenę towaru / 1szt . / łącznie z wysyłką , jest to widoczne bez jej otwierania .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Rumcyk27 Zgodnie z regulaminem koszt wysyłki ma być rzeczywisty, zgodny z cennikiem przewoźnika. Oferty tego sprzedawcy zgłoś tutaj; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 na razie nie wiemy co to za przesyłka i skąd . 

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

Nie wiemy co sprzedaje,

nie wiemy jak wysyła i nie wiemy skąd. Informacji jak na lekarstwo a Ty już ferujesz wyroki...

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@szejk-gmbh 

Zabytkowy "Jelcz". Sprawny. Wysyłka smart do paczkomatu🤣

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@DECO-MASTER 

No jak będzie wysyłał w częściach to i tak promocja.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A może dostawa tego samego dnia.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Rumcyk27 Portal raczej nie będzie naciskał na zmniejszenie kosztów dostawy bo od tego też ma prowizje .Wystarczy zawsze przed zakupem przeczytać cały tekst oferty wraz z cennikiem dostawy i samemu zdecydować czy jest to opłacalne.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jeśli wysyłka ekspresem drogowym to koszt wcale niewysoki. Sporo firm kurierskich ma taką usługę w ofercie.

oznacz moderatorów

Rumcyk27
#7 Wielbiciel#

Moderatorowi przesłałem link. Jak zwrócicie uwagę na to co znajduje się w ofercie sprzedającego, każda przesyłka wynosi 1k PLN. Rozumiem, że to nie Jelcz do paczkomatu. Nie podnosiłbym rabanu z tego tytułu :-).

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rumcyk27 bardzo dziękuję, że do nas napisałeś i przesłałeś ofertę! 🙂 Po weryfikacji została usunięta, zawyżanie kosztów wysyłki nie jest dozwolone na Allegro 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

beranek
#7 Wielbiciel#

Witam!

Też zauważyłem dziwną sprawę z dostawą u sprzedawcy : https://allegro.pl/oferta/plastry-p-chrapaniu-myotape-dla-doroslych-90szt-14020334297

czy  https://allegro.pl/oferta/plastry-przeciw-chrapaniu-myotape-dla-dzieci-90szt-13970697184

paczka plastrów z dostawą za 950zł? Wygląda, że sprzedawca tak bardzo chce zachęcić kupujących, że dostawa niby tego samego dnia, chociaż wiadomo, że nikt nie wybierze kuriera za 950zł. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@beranek przecież masz paczkomaty po 10 zł 😞 to sprzedawca w tej kwocie daje możliwość złożenia zamówienia do 23 i dostawę na drugi dzień stąd ta cena 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Każdy ma wybór i jak mu pasuje niech kupuje.

oznacz moderatorów

beranek
#7 Wielbiciel#

Według regulaminu Allegro: 

 

6.9.
 
Cena za Towar powinna być określona zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedający, oprócz ceny za Towar, może dodatkowo obciążyć Kupującego jedynie wskazanymi w Ofercie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości. 
 
950zł nie jest rzeczywistym kosztem tylko wymyślonym. Czyli jak ustawi cenę 9500zł za dostawę to też jest ok? 
 
Po prostu sprzedawca umieszczając taką informację dostaje oznaczenie "Zamów do 23:30 dostawa jutro” , a dzięki temu część kupujących u niego zamówi, chociaż oczywistym jest , że nikt z nich takiej opcji za 950zł nie wybierze. Ale sprzedający taką właśnie ma metodę na zwiększanie zainteresowania swoimi ofertami, bo Allegro też wrzuca na górę oferty z szybką dostawą - ale przecież Fedex nie doręczy tego samego dnia za 950zł - nie ma takiej możliwości. 
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@beranek Obecnie sprzedawca nie udostępnia już dostawy w tej cenie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

beranek
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co widziałem, to sprzedawca po godzinie 14:00 codziennie włącza tą opcję z dostawą do 23:30 za 950zł,  by w tym przedziale 14-23:30 pokazywać się jako sprzedający z najszybszą wysyłką. Sprawdzę to jeszcze i dam znać.

oznacz moderatorów