anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe wezwanie do zapłaty

elakrasowska5
#7 Wielbiciel#
 

Wita

 

Również otrzymałam takie email:

elakrasowska5_0-1583994858761.png

 

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy uregulowania Twojego zobowiązania. Konieczne jest uiszczenie wpłaty w wysokości 1.98, aby zapobiec blokady konta. Jeżeli wpłata nadal nie zostanie uregulowana - Twój dług przejmie windykacyjna.
 

Prosimy o dokonanie opłaty 1.98. [edycja]

oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@aniakubala1 Wyślij nam wiadomość, którą otrzymałaś, na adres phishing@allegro.pl

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:28396889
#1 Nowicjusz#

dostałem od was informacje o zapłacie 2,32 pan i link do zapłaty konto uruchomiłem dziś plus ostrzeżenie że oddajecie mnie do firmy windykacyjnej za co to

oznacz moderatorów

zofia_dyrman
#7 Wielbiciel#

Dostaję co jakis czas maila chyba od Allegro, żeby natychmiast uregulować zobowiązania w kwocie 2.32 (nie ma informacji z jakiego tytułu), jest podany tylko skrót "zapłać" ale skórt nie działa, nie mogą stwierdzić z jakiego tytułu taka opłata itd.

Bardzo proszę o pomoc

oznacz moderatorów

MINIPRICEpl
#1 Nowicjusz#

SPAM

oznacz moderatorów

zofia_dyrman
#7 Wielbiciel#

Dziękuje 

oznacz moderatorów

gratka26
#1 Nowicjusz#

Mam to samo. Dziwna wiadomość na mailu oznaczona jako allegro- wymagana natychmiastowa płatność małej kwoty pod groźbą zamknięcia konta. 

oznacz moderatorów

zofia_dyrman
#7 Wielbiciel#

Chyba należy ignorować. Będę to traktowała jako spam. 

oznacz moderatorów

alina1810
#7 Wielbiciel#

Prosimy o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania! 


Szanowny Pani/Panie,
Według naszej wiedzy nie uregulowali Państwo długu wynikającego z zobowiązania z naszym serwisem.
Prosimy o przelanie 2.32 PLN w celu dalszego korzystania z naszych usług. W przypadku braku uregulowania zaległości Państwa konto zostanie zawieszone, a dług przejmie windykacja.

taką informację dostałam na pocztę nie mam żadnych zobowiązań w stosunku do allegro , czy to nie oszustwo?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@alina1810Tak oszustwo, tak pisano na tym forum o tym kilka razy dzisiaj, nie klikaj, możesz zgłosić do Allegro

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:28396889Pishing! Nic nie klikaj, nic nie płać! Jakbyś poczytał posty poniżej ( nawet chyba z dzisiaj ) to byś wiedział. Zgłoś do Allegro. Jeżeli kliknąłeś - natychmiast zmień hasła ( allegro, bank itp)!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

adi17
#8 Zapaleniec#

Przed chwilą dostałem "od Allegro" na e-maila taką wiadomość:Screenshot from 2020-03-17 20-09-50.png

Po odsłonięciu pod aliasem e-mailowym prawdziwego e-maila odetchnąłem z ulgą, ale dzielę się z innymi.

Przekażcie dalej,

AdrianUntitled.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@adi17 Dzięki 👍 Myślę, że Twój post może być pomocny dla innych użytkowników społeczności.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@adi17Sprawdziłeś ile już było tu umieszczonych postów na ten temat?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

MirkaS8
#8 Zapaleniec#

Też wczoraj otrzymałam takiego samego maila , i kto wie czy bym, nie zapłaciła gdyby nie to ,ze otrzymałam na innego maila niż ten który jest przypisany do allegro, strona jest identyczna jak allegro co może być mylące.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

strona jest identyczna jak allegro co może być mylące.

Jeśli umiesz czytać, to nic nie będzie mylące. A logo każdy może skopiować do maila.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Fajnie by było, gdyby każdy z was wpisywał zgłoszenia na jedną listę, zamiast robić oddzielne posty.

Pozatym za każdym razem napiszę to samo: pierwszy dzień w internetach?

oznacz moderatorów

vanillacocco
#7 Wielbiciel#

Hej dostałam maila z Allegro ze mam niezapłacone saldo na koncie. Weszłam na swoje konto i żadnych opłat nie mam do uregulowania. Możliwe, ze to fałszywy mail? 

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Tak, jest to fałszywy mail

Po prostu olać, Allegro już o nim wie 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@vanillacoccoNie spamuj - tylko wpierw sprawdz czy takich tematów nie było

ps Tak to fałszywy email - na nic nie klikaj!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów