anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ja też witam po małym banie...

Knowhere
#21 Demiurg#

...a jednocześnie żegnam (ale o tym w dalszej części)🙂

Jako że wątek - w którym publicznie zostałem wywołany do tablicy przez samego moderatora - został zamknięty, to przekażę tutaj kilka myśli i spostrzeżeń nt. tego, jak wygląda tu moderacja i podejście do użytkowników.

@msniezek
Wymieniliśmy kilka mejli nt. mojego bana. Dowiedziałem się z nich - tak oględnie to ujmując, bo nie chce mi się rozpisywać - m.in. że to ja jestem oprawcą, a sam wiesz kto, jest ofiarą. Problem w tym, że ta rzekoma ofiara bardzo zręcznie manipuluje faktami oraz ludźmi (w tym też jak widać moderacją), sama mając sporo za uszami. Co takiego? Ano prowokowanie, podjudzanie, rzucanie inwektywami, by później - gdy już ktoś straci cierpliwość - biec wysmarkać się pod spódnicę moderacji. No ale tak to już jest z demiurgami, które wg definicji "w religiach starożytnych były istotami boski stwarzającymi świat materialny" i "mogły być rozumiane jako bezosobowa siła sprawcza". Widocznie wpływ tutejszego demiurga rozciąga się również na moderację. Dlaczego tak uważam? Otóż już wyjaśniam.
We wczorajszym (z 24 sierpnia) mejlu do Ciebie (na którego już nie raczyłeś odpowiedzieć, zapewne dlatego, że jak to napisałeś w poprzednim "nie chciałbyś przedłużać tej dyskusji, bo tak samo jak Wasze rozmowy na forum, ona niczemu nie służy", co można by skwitować jako "temat ten uważam za zakończony, w związku z tym na dalsze pytania w tej samej sprawie, już nie będziemy udzielać odpowiedzi" - jakąś taką korpo-regułkę na to macie, o ile dobrze pamiętam, prawda?), zgodnie z Twoją sugestią o zgłaszaniu naruszeń zasad przez sam wiesz kogo, wysłałem Ci linka do tematu (jak również postów), w których sam wiesz kto, dopuszczał(a) się ww. przeze mnie zachowań. I co? I sprawdzam pod wieczór mejla - odpowiedzi od Ciebie nie ma. Wchodzę na AG - sami wiecie kto, bana też nie ma. Zaglądam do tematu, do którego dałem linki - amba fatima, były posty i nima. Jak widać POD (program „ochrony” sami wiecie kogo) działa bardzo sprawnie.

Reasumując: jest to mój ostatni post na tym forum (na ten moment podjąłem taką właśnie decyzję), gdyż nie mam zamiaru poświęcać swojego prywatnego czasu na uczestniczenie w cyrku, w którym najwięcej do ugrania ma ten, który najgłośniej ujada.
Nie podoba mi się to, że dostaję bana za coś, za co wasza faworyta nie ponosi absolutnie żadnych konsekwencji, co pokazuje tylko, że nie jesteście bezstronni, a stronniczy i że – jak napisałeś - "nie zgadzam się, że należy banować sprawiedliwie i po równo" (z czego wynika, że są tu równi i równiejsi, ale to akurat nie jest niespodzianką), wobec czego prawdą nie jest, że wszystkich obowiązują takie same zasady (bo sami wiecie kogo, jak widać, obowiązują inne).
Mało tego, sami wiecie kto, może tu rzucać w kierunku sprzedających tekstami typu „oszust” czy „kłamca” bez żadnych konsekwencji ze strony moderacji (oraz bez wyroku sądu wobec tychże sprzedających). Skoro pozwalacie, sami wiecie komu, na taki antymarketing Waszej platformy, który może wywoływać w (potencjalnych) kupujących uzasadnioną obawę tego, że na allegro mogą zostać oszukani, to najwidoczniej obecność tutaj sami wiecie kogo, musi być dla Was naprawdę bardzo cenna. Cenniejsza nawet niż pozytywne skojarzenia z Waszą platformą. Jeśli tak ma to wyglądać, to ja serdecznie podziękuję, niech sami wiecie kto, wyrabia tutaj swój etat od ~7:30 do ~21:30 i pcha dalej ten wózek. Mam tylko nadzieję, że więcej osób pójdzie po rozum do głowy i pokaże Wam, że nie tak się traktuje swoich użytkowników.

Pożegnam się jednym z moich ulubionych cytatów, które pasują do takich jak ta sytuacji - "Ani połowy spośród was nie znam nawet do połowy tak dobrze, jak bym pragnął; a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie."😏

Dziękuję, dobranoc.

PS Usunięcie wątku tylko potwierdzi to, co wyżej napisałem. I nie da zbyt wiele, bo został zarchiwizowany w miejscu Sieci, które do tego celu służy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
129 ODPOWIEDZI 129

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere szkoda, że nie chciało Ci się rozpisywać, w takim razie może ja zacytuję część tego, co do Ciebie pisałem (to były trzy raczej długie maile), a co w zasadzie streszcza nasz stosunek do całej tej sprawy. Bo przedstawiłeś go zdecydowanie w krzywym zwierciadle. Przy okazji niech to będzie też komunikatem czy wskazówką dla innych osób. Szanuję unoszenie się honorem, ale to w żaden sposób nie zmienia istoty sprawy.

Zgadza się, ten symboliczny ban jest właśnie za to, że tak zupełnie wprost zignorowałeś mojego pierwszego posta. (...) I nie twierdzę, że xyz również nie miał w tym swojego udziału, bo miał (nie chcę wyrokować, kto miał większy). Ale to Ty nie powstrzymałeś się przed ostatnim postem.

(...) Rozumiem, że masz uwagi do tego, w jaki sposób xyz pomaga, ale taka ocena nie jest Twoją rolą. Jak najbardziej możesz umieszczać konkurencyjne odpowiedzi, nie musisz natomiast odnosić się do jego wpisów.

(...) Należysz (razem z xyzem) do czołówki kilku-kilkunastu osób, których posty są najbardziej merytoryczne, najbardziej przydatne dla społeczności. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli bardziej konkretnie dać temu wyraz. Zaklinam Cię (i będę zaklinał xyza), skończcie tę sprawę 🙂

(...) Społeczność to miejsce nadzorowane przez moderatorów. To oni decydują, co można, a czego nie można na forum robić i to ich subiektywnej ocenie to podlega. Przyjmuję do wiadomości, że poczułeś się potraktowany przeze mnie niesprawiedliwie. Przykro mi. Tym niemniej naszym (czyli trzech moderatorek i moim) zadaniem jest pilnowanie, aby Gadane było przydatne, a aby to osiągnąć, musimy najwyraźniej podejmować czasem decyzje, które nie każdemu się spodobają. Podejmujemy je wspólnie, po przeanalizowaniu sprawy i możliwie bezstronnym jej ocenieniu. Przedstawiłem Ci możliwie najpełniej, czym się kierowałem, zrobiłem to z szacunku do Ciebie jako cennego członka naszej społeczności. Mam nadzieję, że takim pozostaniesz.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Maciusz jak na adminka i tak jest łaskawy 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek, a nie prościej byłoby zlikwidować "w punkty", rangi i wszelkie inne przywileje, a nie dokładać następne. Wszędzie tam, gdzie jest gratyfikacja, jest walka. W każdej społeczności jest różnorodność i trzeba to zaakceptować, a nie dzielić użytkowników na mniej lub bardziej merytorycznych. Głównym zadaniem Gadane jest pomoc innym użytkownikom i tak się dzieje, wielu skorzystało i wielu jeszcze skorzysta. A ja np. lubię sobie pogadać z @pulkownik66, jest zabawny i wnosi w tą przestrzeń trochę lekkości. Czy my jesteśmy gorszymi użytkownikami? Dlaczego komuś to przeszkadza, choć go nie dotyczy? Bo inni użytkownicy dołączają do tych pogadanek, bo dajemy sobie "wpunkty". Banami tylko zniechęcisz innych do  aktywności na forum ( co już się dzieje), bo tak jak napisałam wcześniej, czyjaś chora ambicja będzie niszczyła konkurencję.

🙂 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ahh ta łedka, tak dobrze gada, że aż dam jej kupon do biedry! 😄
<daje kuponik do biedronki> 😊

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

tez bylem zbanowany na 24godz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, ty patyk już lepiej nie rozdawaj tych kuponów, bo potem są bany. 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Patryk Już wszystkie kupony rozdałeś ....

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Dokładnie. Tutejsze Rangi i wpunkty są właśnie po to, żeby zachęcać użytkowników do aktywności. Patrzą na siebie jak w zwierciadle z pytaniem: "czy jestem najczęściej rozwiązującym jeszcze ?" I taka "ambicja" sprawia że odpowiedzi na każdy post jest w ciągu kilku sekund taka sama - "załóż dyskusję, idź na Policję, polecam sąd" itd. To nie są rozwiązania. to sa wskazówki przychylne zakładającym wątki, więc są lajkowane... Jeśli ktoś ma oceniać zawartość merytoryczną - niech to robią Admini (moderatorzy) a nie userzy. Przecież przez to właśnie powstało Towarzystwo wzajemnej adoracji tutaj i nie tylko tutaj. Kupujący którzy potrzebują pozytywnych ocen i kupują znajomi wystawiając 5/5 zostali usunięci (w sensie taka możliwość została usunięta) a tutaj to działa w "najlepsze". Tyle

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@terazauto, 100% racji🙂

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte nie sądzę, żeby ten spór miał cokolwiek wspólnego z rangami czy wpunktami. Poza personalnymi różnicami, różnym sposobem mówienia, dyskutowania, jest to - na moje oko - spór na linii interesy kupujących vs. interesy sprzedających. A społeczność bez gratyfikacji, bez gamifikacji nie ma w dzisiejszych czasach racji bytu. To nie nasz wymysł, doszli do takich wniosków mądrzejsi od nas.

Skąd pomysł, że komukolwiek z nas przeszkadzają Twoje rozmowy z kimkolwiek? Przecież one dzieją się tutaj non stop, taki @konto zamknięte to wręcz personifikacja small talku 🙂 I dopóki pytający otrzymują merytoryczne odpowiedzi - wszystkie dodatkowe rozmowy są w porządku, wzajemne dawanie sobie przez Was wpunktów też.

Wreszcie na koniec - społecznościami allegrowymi zajmuję się od 17 lat i byłem świadkiem jakiegoś zyliona sporów tego rodzaju. Nie warto wyolbrzymiać tej sytuacji. @Knowhere podjął taką decyzję, jaką podjął, decydując się na dalszą eskalację tej sytuacji - to jego prawo i nic mi do tego. Jeżeli nie zmieni zdania, Gadane straciło cennego członka, żałuję. Ale społeczność nadal istnieje, a większość z Was - mam wrażenie - rozumie, że szkoda życia na takie kłótnie. A ban to nie jest żadne wotum nieufności (szacun, @pulkownik66 !) , tylko zwykły środek dyscyplinujący stosowany przez osoby, którym nie tylko zależy na prawidłowym funkcjonowaniu tego miejsca, ale jest to po prostu ich służbowym obowiązkiem.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek, miau 🐱

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek, nie chcę wdawać się w dyskusję, która do niczego nie prowadzi.Ty tu rządzisz, ja mogę tylko wyrazić swoją subiektywną opinię, która nie ma wpływu na nic. Ale swoją drogą, jak bardzo wybiórcze musi być obserwowanie forum przez moderatorów, skoro za większość naszych pogaduszek jesteśmy strofowani przez 2 użytkowników, wkraczających w wasze kompetencje. Gdybym od kogoś z was, usłyszała, że zaśmiecam forum (choć zapewne użylibyście innego sformułowania), to położyłabym uszy po sobie, bo to wasze prawo, a nie kogoś, kto jest tu, podobno, na takich samych prawach jak inni użytkownicy.

Jeszcze, tak przy okazji spytam, czy zastraszanie innych użytkowników obietnicą zakupów u nich, połączonych z dyskusją i negatywem, wpisuje się w formułę dyscyplinowania użytkowników?🙂

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte nie ma najmniejszej potrzeby ani wymagania, żebyś stosowała się do połajanek autorstwa kogokolwiek innego, niż trzy moderatorki lub ja. Myślałem, że to oczywiste. Nie wiem do końca, co ma to wspólnego z wybiórczością naszych obserwacji? To chyba jasne, że nie odpowiadamy za wszystko, co pojawia się na Gadane, ale też nikomu naszej odpowiedzialności nie przekazaliśmy. Jeżeli ktoś pisze coś, co jest w Twojej opinii niezgodne z zasadami Gadane - zgłaszaj to nam. A jeżeli ktoś - poza moderatorami - mówi Ci, jak masz się zachowywać, z czym się nie zgadzasz, najlepiej to po prostu zignoruj (to o wiele lepsze niż wdawanie się w dyskusje czy przepychanki).

Co do pytania "przy okazji" - musiałbym zobaczyć konkretny przykład.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek, jeśli chodzi o pytanie przy okazji, to niestety, nie archiwizowałam wpisów, a powinnam. Mój błąd. Dodać mogę jeszcze śledzenie kont sprzedażowych użytkowników, wyszukiwanie nieregulaminowych zapisów w ofertach. Oczywiście, to jest bardzo pomocne, nie każdy wie, bądź zauważył błąd, ale niestety, brzmi jak donos. Czy naprawdę mamy bać się pisać na Gadane, bo jeden użytkownik próbuje szantażować innych. Nie ujmuję mu wiedzy, wprost przeciwnie wiele razy, na tym forum podkreślałam jej wartość, ale nie zgadzam się na wykorzystywanie tej wiedzy do zastraszania i szantażu. 🙂

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte nie musisz archiwizować wpisów - wystarczy zapisać ich adres. Nawet jeżeli zostaną ukryte, będziemy mieli do nich dostęp. Możesz też po prostu je zgłaszać przez link "Zgłoś nieodpowiednią zawartość", takie zgłoszenia również archiwizujemy.

Co do "szantażu" - najlepiej oczywiście stosować się w swoich ofertach do zasad obowiązujących w Allegro, wtedy taki ktoś po prostu niczego nie znajdzie. Rozumiem jednak, że każdemu może zdarzyć się wpadka. Powstaje pytanie: czy jako sprzedająca wolałabyś, żeby taki ktoś napisał na forum o Twoim błędzie, czy tego nie robił, tylko od razu zgłosił Cię do Allegro?

Występując na forum, jako sprzedawca siłą rzeczy wystawiasz się na publiczny widok. Trudno byłoby nam obwiniać kogokolwiek o to, że zwraca uwagę na naruszenia  - niepodważalnym argumentem jest tu zawsze równość szans. Ale oczywiście istotny jest też sposób, w jaki to się robi - takie wpisy powinny być  nienapastliwe, a także tematycznie zgodne z poruszanym zagadnieniem (nie powinno być tak, że ktoś pyta np. o Smarta, a w zamian dostaje wyłącznie listę naruszeń w opisach swoich ofert).

Rozwiązaniem (oprócz wspomnianego wcześniej) jest występowanie na Gadane z innego konta - co już wiele osób robi. Z naszej perspektywy takie zachowanie jest neutralne, szczególnie gdy widzimy powiązania w naszych wewnętrznych narzędziach.

PS. Jasne jest, że jeżeli ktoś posunąłby się do złośliwości, czyli np. kupowania u kogoś z Gadane i wystawiania mu negatywnych komentarzy, zakładania dyskusji - i związek z Gadane byłby jednoznaczny - nie zostawilibyśmy tego bez reakcji. Takich sytuacji na razie nie było i, mam nadzieję, nie będzie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek, czytam i oczom nie wierzę, w pięknych słowach usankcjonowałeś donosicielstwo. Mamy ukrywać się pod neutralnymi nickami, to forum społecznościowe czy jakaś tajna organizacja szpiegowska 😉. Ja się nie wstydzę swojego postępowania i swojej działalności na Allegro, nie muszę ukrywać tego co robię i kim jestem.🙂

Forum społecznościowe, jak sama nazwa wskazuje, powinno integrować społeczność.

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A tam się banem przejmujecie, uznajcie to za dyscyplinarne 24 pompki i gadamy dalej 😉

Jest pewna rzecz, taka mała, której tutaj brakuje i bez której większość tematów po prostu zmienia się w off-topic, albo czasami w prowokacje przez pewnego trolla o fioletowym awatarku ;).

No właśnie, off-topicu brakuje, sekcji "na luzie". Masa tematów z "mam problem" zmienia się w "a co tam dziś porabialiście", przez co widać jak niektóre tematy po prostu znikają.

A co do xyz'a, ja tam nic do niego nie mam, działa przepisowo, pomaga kupującym i raczej tak powinno być. Niestety, ale musimy się trzymać ustalonych przepisów czy nam się to podoba czy nie. Mi też wiele się nie podoba z perspektywy sprzedającego, ale nie mam wyboru, jest regulamin, są przepisy. Może i kieruje każdego z góry na otwieranie dyskusji zamiast przez Centrum Wiadomości, po części jest to okej - dla kupujących gwarantowany kontakt, dla sprzedającego niezbyt wygodna forma kontaktu ze względu na automatyczne obniżenie statystyk - ale to kupujących nie powinno obchodzić.

Nie wiem, może niektórzy sami go prowokują, może po prostu się broni, wszystko jedno, nie znam tutaj użytkowników, nikogo też nie chcę bronić. Wiem tylko, że Patryk rozdaje Grześki, ha 😄

Jaką Knowhere podjął decyzję, taką podjął, szkoda, tutaj każda pomoc się liczy zwłaszcza, że nowe tematy zakładane są praktycznie co parę minut, z czego wiele z nich jest powielanych. Trochę chaotyczny post na szybkiego, bo InPost mi nie działa 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM, patyk rozdaje kuponiki do biedronki, tzn rozdawał, bo łedka zabrała 😄 a grzesie to rozdawał dawno, czekogrzesie, które zabrał wujkowi @kostas11 z lodufki 😄 ale draksrom się nie martwi, łapie cukiereczki 😀 <daje cuksy> 😊 🤗

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte A tam cukiereczki, ja chcę czekogrzesia!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

<daje czekogrzesia draksromowi> 😄

oznacz moderatorów