anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak i czy mogę cofnąć zwrot towaru, który jednak dotarł na czas?

komad
#8 Zapaleniec#

witam

jak w temacie

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

@komad Wg praw nie, odstąpiłeś od umowy zakupu, ale jak się dogadasz ze sprzedającym, pisz do niego.

oznacz moderatorów

komad
#8 Zapaleniec#

z tego co wiem, to rozchodzi się o prowizję od sprzedaży, ale jak nie odeślę towaru, to Allegro prowizję naliczy, sprzedawca ma pieniądze, a ja towar

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@komad Skoro zamówienie zostało zrealizowane (masz przedmiot), to opłata jest słusznie naliczona.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@komad Nikt już mu prowizji nie zwróci, ale Ty możesz mieć większy problem i tu bym się skupił, system widzi zwrot a więc nie otworzysz dyskusji, nie złożysz reklamacji przez Allegro.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@LEW433 Przestań straszyć i bajki opowiadać - i spróbuj pojąć co napisała Ola. Dopóki nie wygeneruje przesyłki zwrotnej, to w systemie zwrot nie jest odnotowany. Miałem kilka razy podobne sytuacje jako sprzedawca - że ktoś kliknął zwrot przez pomyłkę, albo się rozmyślił.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter a moja klientka zaspała i nie odebrała paczki z paczkomatu , widać zależało jednak na produkcie bo zakupiła ponownie  ,a na pierwszą paczkę zgłosiła zwrot bez generowania etykiety , a ja głupi oddałem kasę 😁

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@komad Cześć 🙂 Wystarczy, że napiszesz do sprzedającego i zakomunikujesz, że jednak chciałbyś zostawić przedmiot u siebie 🙂 

oznacz moderatorów

komad
#8 Zapaleniec#

Już wcześniej napisałem do sprzedawcy, cytat:

"Witam
Pospieszyłem się z tym zwrotem, bo myślałem, że kurier nie odbierze od Was tej przesyłki w piątek. Poczekamy jak termin zwrotu minie, bo nie wiem jak to wycofać.
Pozdrawiam"

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@komad Technicznie rzecz biorąc złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu od umowy więc umowa pomiędzy tobą a sprzedającym została uznana za niezawartą.
W świetle przepisów nie masz już prawa własności do tego towaru.

Nie musi to być problemem ale może się wydarzyć tak, że będziesz chciał złożyć sprzedającemu np. reklamację a wtedy może pojawić się problem bo nie możesz reklamować czegoś co nie stanowi Twojej własności i to szczególnie w sytuacji w której nie wiąże Cię żadna umowa ze sprzedającym.

Aczkolwiek to tylko tak w teorii bo w praktyce sprzedający pewnie się ucieszy, że nie będzie zwrotu. 🙂
Tylko się z nim skontaktuj i dogadaj temat, że rezygnujesz ze zwrotu.

oznacz moderatorów