anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak można wejść do Archiwum żeby znaleść przedmiot który był wystawiony na Aukcji w 2021r

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:103162646
#9 Pomysłodawca#

Dzień  dobry  mam prośbę  i  pytanie  co trzeba  zrobić  żeby  znaleść  przedmiot  wystawiony  w  tamtym roku  na  aukcji  ?  Oraz  czy  Allegro ma  możliwość sprawdzić  czy  fotki  które  były  wystawione  na  Aukcji  nie  były  między  czasie  zmieniane  po  wycofaniu  kupującego  ze  sprzedaży  tego  przedmiotu  ?  Jeśli tak  proszę  o pokierowanie  mnie  co  mam  zrobić  gdzie  napisać  czy  zadzwonić żeby  takie  wiadomość  uzyskać  ? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103162646 Cześć. Na Twoim koncie nie widzę żadnej sprzedaży.  Czy chodzi o produkt, który Ty sprzedawałeś, czy który kupowałeś? 

Archwialne oferty znajdziesz tutaj: https://archiwum.allegro.pl/ (użyj wewnętrznej wyszukiwarki - wpisz nazwę przedmiotu lub numer oferty, informacje te znajdziesz w wiadomościach mejlowych). 

Z zakładki Dane konta możesz też pobrać informacje dotyczącej swojej sprzedaży ale dane takie jak zdjęcia nie są archiwizowane.

ko_alka_0-1646137716300.png

Jeśli szukasz oferty, którą kupiłeś rok temu, to znajdziesz ją tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione. Wystarczy, że zalogujesz się na konto, z którego tych zakupów dokonywałeś.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:103162646
#9 Pomysłodawca#

Witam jeszcze  raz  to  był  mój  zakup  na  początku  w tamtym roku  tyle że  kupowałem  poza Allegro  nie  dlatego że  chciałem  oszukać  Allegro  tyle że  jak  rozmawiałem z  sprzedającym  na  temat wysyłki  fotela  którego  chciałem  kupić  sprzedający  lub  ktoś  z  rodziny  i  pracownik   powiedział  że  w  czasie transportu  że  się  zniszczy i że  będę  wozić  po  całej Polsce  to  mogą  do  Warszawy  przywieść  i  że  przy  odbiorze  zapłacę. I  zostałem  oszukany  bo  myślałem że  mam do  czynienia  z  uczciwą  firmą  oglądałem  wcześniej  fotki  tego fotela  nie  zauważyłem  wad  bo  fotki były tak  robione  żeby  ukryć  wady  i  jak  wcześniej  napisałem że  myślałem że  mam  do  czynienia  z  uczciwą  firmą  jak przyjechał  fotel  było  już  ciemno na  dworze  kiedy  za płaciłem  za  fotel i  zaniosłem  do  domu  wypakowałem  z  foli  a  okazało się  że  zaraz  zauważyłem  wady  ale  było  już  było  jak  to  się  mówi  po  herbacie  bo ten człowiek  co dostarczył  fotel  odjechał  samochodem .  I  tak się  załatwiłem  na  cacy.  I  wszystkie  zakupy  robię  przez  Allegro nie  raz  mnie  proponowano  że  będzie  taniej  kosztować  dany  przedmiot  ale  poza Allegro  ale  ja  nie  idę  na  takie  propozycje  bo  mam  dosyć  kłopotów  z  tamtym sprzedającym. A zanim  kupowałem  ten przedmiot  wad  nie  widziałem  bo  fotki były tak  zrobione  żeby  ukryć  wady  fotela a  ja że  nie  jestem  już  młody  bo  mam  63  rok  życia  nie  umiałem przenieść  tych  fotek  na  swój  adres  na  Pocztę  elektroniczną  i nadal  nie  umiem  nie  miałem  nikogo w pobliżu  kto  by mógł  mnie  pomóc  i  chciałbym mieć  bardziej  dokładniejsze  fotki  tego  fotela  a  do  tego  obawiam też  że  osoba  która  sprzedała  ten  fotel  mogła wymienić  na  inne  fotki  jak  ja  to  zgłosiłem .  I  dlatego  też  mam pytanie czy  Allegro  ma  taką  możliwość czy fotki  mogły być  miedzy  czasie  np modyfikowane  czyli  zastąpione  innymi  fotkami  jeśli  tak  czy w  Archiwum  Allegro  jest  do  sprawdzenia  kiedy  były  wstawiane  inne  fotki ?  Ale  czy  tak  czy  tak  nie  raz  zauważyłem że  sprzedający  żeby  sprzedać  chwytają  się  na  różne  sposoby  nie  raz wprowadzając  w  błąd  nie  robiąc  dokładnie fotek  alby  ukryć  wady  albo  nie  przykładają się  do  zrobienia  dobrych  fotek  które  bardzo  często są bardzo  ciemne  a  nawet  jak  się  prosi  o  nowe  dokładniejsze  fotki  to  albo  nie  chcą  robić  albo  robią tak żeby  za wiele  nie  zobaczyć a  jak  się  zapłaci na  dny  przedmiot  i  przedmiot  się  odbierze i człowiek  dostaje  szoku  co  widzi  często  osoby które  handlują  starociami  zajmując  się  tym  można  powiedzieć  zawodowo  nie  wystawiają  przedmiotów  jako  firma tylko  jako  osoba  prywatna  myślę  między  innymi  po  to że  jakby  wystawili  jako  firma  to  musieliby  przyjąć  z  powrotem  dany przedmiot  a  tak  powiedzą że  kupujący  wiedział  co  kupuje  że  reklamacji  ani  zwrotów  nie  ma .  Kilka przedmiotów  kupiłem z  których  jestem  zadowolony  ale bywały  też  przypadki  że  bywało różnie  .  Co nie  którzy  piszą że ten przedmiot  jest  np  z  tego  i  z  tego  okresu  że  to jest  to  a  to  nie prawda  i  nie są  zadowoleni  że im  się  zwraca  uwagę  .  Często  nie  wiedzą  jaki  metal  np  mylą  żeliwo z  mosiądzem chyba  kiedyś w szkołach uczono odróżnianie  metali . Były  kółka  fotograficzne  gdzie  można  nauczyć  się  było  jak  robić  zdjęcia a  teraz  pewną nie  uczą  ?  Nie  jest  tu  bardzo  proste  kupić  to  co  by  się  chciało  myślałem że nauczę  się kupować i  mam  rożne  przedmioty  po  renowacji  które  chętnie bym  sprzedał  a  na  ich miejsce kupił  coś  innego  jak nie  dam rady kupować to  chyba  tym bardziej mogę  mieć  kłopoty z sprzedażą  do tego  można  złapać  jakieś wirusa że  przypadkowo  wejdzie  się  na  nie  odpowiednią  stronę  która  jest łudząco  podoba  do Allegro  i  złapię wirusa  jak  w  tamtym roku .  No  nic  za bardzo się  rozpisałem  chyba  będę  próbował  bo  bardzo  zależy  mnie  na  uczenia  się na  kupnie  i  sprzedaży  na  Allegro .  

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103162646 Zawsze masz miejskiego rzecznika konsumenta, możesz tam napisać, zadzwonić się udać, pomagają bezpłatnie. Także nie jest to prawda że kupując od osoby prywatnej nie masz praw, masz rękojmie i należy się zapoznać: https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

oznacz moderatorów
Client:103162646
#9 Pomysłodawca#

Wiem  o  tym  ale  nie jest  to do  końca  takie  proste  ponieważ  podałem  z  sprawę do  Rzecznika  Konsumentów  dziś  dzwonił  żeby się  dowiedzieć  co  w   sprawie  od  jednej  Pani  dowiedziałem się że  przyszła  odpowiedzieć  od  sprzedającego i  napisałem  dziś  wiadomość na  Pocztę  elektroniczną  do  Rzecznika  Praw  Konsumentów  i  czekam na  odpowiedzieć  na  moją  wiadomość  ale  dla  mnie  jest to  wszystko  dość  z komplikowane  nie  wiem jak  to  się  skończy ? Do  tego uważam że  Allegro  powinno  zmienić  zasady  żeby  ludzie  nie  oszukiwali  i  jeśli  się  komuś  udowodni  kłamstwo  to  powinien odpowiadać  finansowo  żeby  na  drugi  raz  nie  oszukiwał .  A tak co nie  które  osoby  czują  pewnie  że  nic  ich  za  to  nic  nie  spotka  , do tego  jeśli  ktoś  nie  jest czegoś  pewien  nie  powinien  pisać  nie  prawdy  i  wprowadzać  kogoś  w  błąd jeśli nie  jest pewien  z  jakiego okresu jest dany przedmiot  to  powinien napisać  prawdopodobnie  jest  z  tego  okresu . Ja  się  spotkałem  nawet  na  **piiip**  gdzie  kobieta wystawiła  przedmiot  napisała  że ten talerz ma  100  lat  że  jest bardzo  stary  i  kiedy  poprosiłem i  fotkę  sygnatury  okazało się  że  to  sygnatura  nie  zbyt  stara  bardziej  bym powiedział  współczesna i  kiedy  zwróciłem  tej Pani  uwagę  odpisała że zapyta  się  znajomego  po czym odpowiedziała  ma  pan  rację ten przedmiot  nie  ma  100 lat ale  za  jakiś  czas  wszedłem  na  stronę  tej  Pani  i  zobaczyłem  że  nadal  pisze  w  opisie  że  ten przedmiot  ma  100  lat dlatego  też  uważam że  trzeba  z  tym  walczyć  bo  ludzie  czują  się  bezkarni .  Tak  jak nie  dawno  miałem przypadek że  kupiłem  lampę  karbidową rowerową   fotki  były  wystawione  bardziej na  ciemniejszym  tle  poprosiłem o dodatkowe fotki  okazało się  że  też tak  były  zrobione  żeby  za wiele  nie  było  widać i  zakupiłem tą  lampę  okazało  się  że  lampa  była  naprawiana  przez  człowieka  który się  chyba  uczuł  obudowa  metalowa  była  cala  pokaleczona  bo  lampkę  ktoś  naprawiał  między innymi  za  pośrednictwem  młotka  i innych  narzędzi  prymitywnych  i żeby  ukryć  wady  lampa została  zamalowana  starą  jakaś brudną  farbą  złotą żeby ukryć  wady  i żeby  nie  było  widać  wad  i kiedy  zgłosiłem  to  na  Allegro  sprzedający  nie  uznał reklamacji  oraz wady tego  przedmiotu i  tylko  dzięki  POK  dostałem  pieniądze  a  uważam  że  sprzedający powinien za  to  odpowiadać  i  ponieść  koszty  a  nie  POK  .  Dlatego  potrzebne  są  zmiany w  regulaminie  żeby  ludzie nie  mogli  coś  takiego  robić  a  jeśli  przedmiot  ma  jakieś  wady  powinny być  pokazane  na  zdjęciu  a  nie  ukrywane .  Dlatego  ja  nie  raz  wolę  zobaczyć przedmiot  w  realu  niż kupować  internetowo  bo użeranie  się  o  zwrot  pieniędzy  pochłania  dużo  czasu   a  sprzedający się  broni żeby  nie  uznać  reklamacji oraz nie  chce  przyjąć  zwrotu  i oddania  pieniędzy  .  Co do  mojej sprawy  czekam na  odpowiedzieć  czy  mogę  coś  w  tyk  kierunku  zrobić  czy  zostaje  mnie  sprawa  tylko  sądowa a    to  niesie  koszty  i  nigdy nie  wiadomo  jak  się  sprawa  skończy  .  

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103162646 Jeżeli towar był niezgodny z opisem, ofertą to działaj.

oznacz moderatorów
7YP6K
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów