anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak oznaczyć dyskusje jako nierozwiązana?

MAMY ROZWIĄZANIE!
rewizjaosobista
#7 Wielbiciel#

Cześć, rozpocząłem dyskusje ze sprzedającym, ponieważ paczka do mnie nie dotarła. Zagubiona przesyłka na poczcie. Poprosiłem sprzedającego o rozwiązanie problemu, niestety on twierdzi, ze z jego strony wszystko jest ok bo wysłał i ma nr nadania paczki. Dyskutujemy już od ponad 9 dni a ja paczki nie mam od ponad 3 tygodni od zamówienia. Allegro przyznaje mi racje w dyskusji, ale nie wiele robi dalej. Jak oznaczyć dyskusje jako nierozwiązana i przejść do Allegro Protect? Nie mam już ochoty dyskutować ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
az1rael
#21 Demiurg#

@rewizjaosobista są 2 warianty kupiłeś od prywatnej osoby na allegro lokalnie wtedy ona odpowiada za paczkę do momentu wydania przewoźnikowi czyli jak w dyskusji poda nr nadania to wystarczy to do udowodnienia że paczkę przekazał i jest czysty. Wariant drugi kupiłeś na allegro od firmy i wybrałeś przewożnika nie sam a z oferty firmy wtedy sprzedawca odpowiada za paczkę do momentu aż dostaniesz ją na swój adres, wtedy owszem allegro protect zadziała jak złoto co do twojego pytania sprawdzaj codziennie dyskusję ok 14dni sam ci wyskoczy komunikat o oznaczeniu dyskusji jako nierozwiązanej. Pamiętaj jednak że gdyby po pok paczka z towarem do ciebie dotarła to musisz odebrać i skontaktować się z sprzedającym żeby ci podesłał list przewozowy do odesłania. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusję oznaczysz jako nierozwiązana po 14dniach i wówczas pojawi się możliwość złożenia wniosku o rekompensatę Allegro Protect, są przypadki ze Allegro umożliwia złożenie wniosku wcześniej ale wyjątkowe np: sprzedajacy nie odpowiada albo ma zablokowane konto.

oznacz moderatorów
mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

Jak wygląda możliwość złożenia wniosku wcześniej?

Dyskusja trwa 10 dni bez żadnego odzewu od sprzedającego.

Dyskusja jest na etapie "trwająca".

Widzę, że jak wejdę w zakładkę Pomoc i Wniosek Allegro Protect to mogę go złożyć dla tego zakupu. Tylko czy faktycznie mogę przed upływem 14 dni? Czy faktycznie dla spraw bez odzewu można już po 7 dniach? Od zakupu minęło już 18 dni.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

14 dni od zalozenia dyskusji ci sie samo systemowo odblokuje

oznacz moderatorów