anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak połączyć zakupy w jedną paczkę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Gliwice2019
#7 Wielbiciel#

Cześć może macie rozwiązanie kupuje na licytacji produkt i później dokupuje następny u tego samego sprzedawcy w koszyku się one nie łącza w jedną paczkę chociaż oby dwie są w smarcie tzn za sztukę po 23 zł czyli 46 zl

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

Cała masa klientów skarży się na problem z połączeniem zakupów. Złoszczą się , ponieważ w ten sposób nie nalicza im darmowej wysyłki Smart - a pakiet przecież wykupili. Inni płacą za drugą część zakupów przelewem by nie doliczalo im ponownej przesyłki i domagają się wysłania jej za darmo , bo przecież to zakupy za minimum 40 zł. Zgłaszaliśmy to już dawno temu , mają wprowadzić zmiany , ale póki co cisza. Są dwa sposoby na połączenie zakupów , ale dosyć uciążliwe i skomplikowane , nie cieszą się entuzjazmem u klienta

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Gliwice2019 Takie rozwiązanie istnieje w Allegro 🙂  Przejdź do zakładki Kupione, zaznacz oferty, które chcesz opłacić i wybierz opcję "Zapłać" (pojawi się po zaznaczeniu ofert na zielonej belce u dołu strony).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

@nat_not @A jak klient wygrał licytację , a potem chce dokupić przedmiot na kup teraz to nie można połączyć zakupów do wspólnej zapłaty , bo kt wymaga wybrania sposobu dostawy nie zasysając przedmiotu z licytacji. Tym samym nie sumuje zakupów do kwoty np 40 zł.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lidiaszulc3 Wówczas kupujący powinien wybrać drugi przedmiot, tak by spełniał warunki dostawy w ramach Smart. Następnie wybrać metodę płatności inną niż karta płatnicza lub blik (np. szybki przelew) i kliknąć w opcję "Kupuję i Płacę". Po tym wyborze, zostanie przeniesiony na stronę banku, ale nie powienien dokonywać płatności. Po porzuceniu płatności i powrocie na swoje konto w Allegro, zakup będzie znajdował się w zakładce Kupione, a jego status to "płatność rozpoczęta". Następnie należy anulować tę płatność wybierając przycisk "anuluj płatność", a potem zaznaczyć tę ofertę razem z innymi zakupionymi przedmiotami i opłacić je w ramach jednej transakcji, korzystając z przycisku "Zapłać".

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ 

Nie rozumiem, po co tak komplikować sprawę.

Dlaczego nie możecie zgrupować zakupów od jednego sprzedawcy? Jeśli klient chce opłacić rzeczy kupione u jednego sprzedawcy wyłącznie w opcji KUP TERAZ czy w zestawieniu wygrana licytacja i KUP TERAZ, a ma opłaconego smarta nie może w prosty i intuicyjny sposób dokonać wpłaty i tym samym załapać się na darmową wysyłkę?

Wiola
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Wioletta2701 Pracujemy nad tym, aby właśnie tak było. Niestety w przypadku połączenia licytacji i innych produktów od tego samego sprzedającego, takie sytuacje się zdarzają. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ 

Zintensyfikujcie prace nad tym, bo to dla klientów uciążliwe, by klikać, anulować, ponownie wchodzić ...

Dla dobrego informatyka to drobiazg.

Ja poruszę jeszcze jedną rzecz, a mianowicie kupiłam kiedyś dwie rzeczy u jednego sprzedawcy w opcji KUP TERAZ.

Nie było opcji wysyłki dla kilku sztuk, ale dogadałam się ze sprzedającym, że wyśle mi te rzeczy w jednej przesyłce.

Zaproponowałam, że dokonam wpłaty za jedną aukcję, a pozostałą należność wpłacę korzystając z funkcji dopłać.

Przed laty była opcja inny koszt wysyłki i można było wpisać kwotę 0 zł i dokonać wpłatę tak, by koszt wysyłki był tylko jeden. Opcja dopłać nie może być większa od 30 zł.

Czy nie można jej zwiększyć?

Wiola
oznacz moderatorów
lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ sama widzisz jak skomplikowane jest to rozwiązanie .. 😉 a wytłumacz to starszej Pani lub nowicjuszowi . Wielokrotnie klienci rezygnowali z zakupu w konsultacji telefonicznej - dla niektóre ten sposób to niczym czarna magia , choć tłumaczyliśmy tak jak ty krok po kroku. Czekamy zatem wszyscy na zmiany - my i klienci 🙂

oznacz moderatorów
AdasP
#8 Zapaleniec#

wy jesteście **piiip**ani, tylko debil mogł wymyslec coś takiego jak przejdz do platnosci anuluj platnosc przejdź do banku wyjdz z banku etc.

To sie w  glowie osoby chorej psychicznie nie mieści tak komikowac tak .prosta sprawę . **piiip**a płacimy za smart to chyba fo czegoś was zobowiązuje, nie robicie nam laski

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

"Wówczas kupujący powinien wybrać drugi przedmiot, tak by spełniał warunki dostawy w ramach Smart. Następnie wybrać metodę płatności inną niż karta płatnicza lub blik (np. szybki przelew) i kliknąć w opcję "Kupuję i Płacę". Po tym wyborze, zostanie przeniesiony na stronę banku, ale nie powienien dokonywać płatności. Po porzuceniu płatności i powrocie na swoje konto w Allegro, zakup będzie znajdował się w zakładce Kupione, a jego status to "płatność rozpoczęta". Następnie należy anulować tę płatność wybierając przycisk "anuluj płatność", a potem zaznaczyć tę ofertę razem z innymi zakupionymi przedmiotami i opłacić je w ramach jednej transakcji, korzystając z przycisku "Zapłać"."

Przecież to **piiip**yczne. Kt taką procedurę zapamięta i się nie pomyli w trakcie? 
Problem istnieje od dawna i jakoś go nie rozwiązaliście. 
A wyszukiwanie wielu przedmiotów od jednego sprzedawcy wprowadziliście błyskawicznie po tym jak użytkownicy postulowali takie rozwiązanie. Czyli da się, tylko trzeba chcieć. Gdyby allegro chciało, to by coś z problemem łączenia zakupów zrobiło. Można się domyślać że z jakichś powodów nie chce. 
W każdym razie nie wygląda to dobrze. 

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Wypipczyło mi słowo. Więc teraz test:  "idiötyczne".

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@glenmoranghie "A wyszukiwanie wielu przedmiotów od jednego sprzedawcy wprowadziliście błyskawicznie po tym jak użytkownicy postulowali takie rozwiązanie." - to chyba słabo obserwowałeś postępy prac, bo u mnie pierwsze wersje tego rozwiązania pojawiały się w wyszukiwarce ok. roku (albo i więcej) przed pojawieniem się obecnej, finalnej wersji😏
Zazwyczaj bywało to tak, że się pojawiało, a po odświeżeniu strony znikało.

@_HolaOla_ A nie wystarczy kliknąć "kupuję i płacę", a następnie w "kontynuuj zakupy" (zamiast gimnastykować się z rozpoczęciem płatności, a następnie jej anulowaniem)? Przynajmniej wydaje mi się, że swego czasu tak właśnie robiłem.

@Wioletta2701 "Przed laty była opcja inny koszt wysyłki" - nadal jest, tyle że sprzedający musi ją włączyć w "ustawieniach dostawy" na swoim koncie. Oprócz tego działa to w jakimś jednym, specyficznym przypadku (ale teraz nie pamiętam o co chodziło, choć było o tym gdzieś na forum - ktoś coś?).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:33598504
#7 Wielbiciel#

To jest mega kiepskie! Żeby największy serwis aukcyjny nie potrafił zrobić tak prostej funkcjonalności jak łączenie zakupów. Jestem zszokowany- myślałem że to ja nie umiem tego znaleźć ale to faktycznie nie istnieje. Chyba brakuje poważnej konkurencji na polskim rynku

oznacz moderatorów
abf
#2 Obserwator#

"Wówczas kupujący powinien wybrać drugi przedmiot, tak by spełniał warunki dostawy w ramach Smart. .." Ale Kupujący zakupi w licytacji za 26 zł i chce dokupić za 16 zł żeby skorzystać z opcji Smart i NIE CHCE za karę dokupowaś coś za 40 zł!. To jest kompletnie pokićkane!!

oznacz moderatorów
klockiwawa
#8 Zapaleniec#

To jakiś smutny żart!

Skąd kupujący ma wiedzieć o takiej ekwilibrystyce?

Ciągle wprowadzacie zmiany które utrudniają życie kupującym i sprzedającym. A rzeczy podstawowe nie działają. 

oznacz moderatorów
wicekdw
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ ale to jest mocno kombinowane rozwiązanie "na około" i działa tylko przez przypadek. Polecasz obejść system, który sami stworzyliście zamiast zrobić to porządnie.

oznacz moderatorów
hondacb500_2010
#2 Obserwator#

Ta opcja wciąż nie działa.

Po wygraniu kilku aukcji u jednego sprzedawcy nie ma możliwości połączyć ich w jedną paczkę i opłacić jednym przelewem.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@hondacb500_2010 No jak nie ma, jak w zeszłym tygodniu dokładnie tak zrobiłem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
katdor-bis
#8 Zapaleniec#

Witam. Najpierw utrudnialiście życie sprzedającym. Potem poszły opłaty i prowizje w górę a teraz utrudniacie życie kupującym. Do mnie dzisiaj dzwoniły trzy osoby, które nie potrafią dokonać zakupów. Szlag człowieka trafia. Płacę kupę kasy prowizji a wszystko robicie by było pod górkę. Czy właścicielem allegro jest właściciel **piiip**s i chce takimi zmianami allegro wykończyć?

Życzę zatem powodzenia, bo zadowolenia klientów takimi sposobami nie zyskacie niestety.

Leszek

oznacz moderatorów