anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak wygladają recenzje a jak wyglada to ze sprzedawca jest arogancki i nie można sie z nim dogadac

jozeph71
#1 Nowicjusz#

napisałem ocenę ze nie jest towar jakiego chciałem, nawet  i sa problemy z instalacją dysku. nie otwiera się dysk na systemach Windows Linux. nie widzi go system . jakby MBR było cos nie tak nawet GPT.

... okazało się ze sprzedający zaczął mnie pouczać ze to ja mam problemy z umiejętnościami, i ze mam siedzieć cicho bo on gada. później stwierdził ze mam nie po kolei. a na samym końcu jak zacząłem mówić powiedział mi ze jestem jajo i urwał rozmowę.

napisałem komentarz i nie chciałem go zmienić lecz proszę o pomoc jak takiego delikwenta nauczyć szacunku do kupujących.

mam zamiar pójść do sadu

bo wysłał mi pismo przedsądowe

które mówi o tym ze nie można nikogo szkalować i opisywać złe a komentarz tego się dopuszcza.

jeszcze jedno nie wysłał fakturki sprzedaży wiec wystarczy mi ze sprzedającego podam do urzędu skarbowego. za nie wystawienie rachunku , allegro sie troche do sprzedającego przychyla , gdyż zakończyło dyskusję przed czasem.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#18 Luminarz#

Wszelkie racje udowodnicie sobie w sądzie.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Te pisma przedsadowe to zazwyczaj tylko takie straszaki, aby kupujący usunął negatywa. Wysłanie takiego maila nic nie kosztuje, a może się uda. Mało prawdopodobne, aby sprzedawca rzeczywiście chciał się z toba spotkać w sądzie 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Wezwania przedsądowe to nie są straszaki tylko pisma mające swoje umocowanie w obowiązujących przepisach.

@jozeph71 jak widzę lubisz pouczać zamiast działać zgodnie  z przepisami

Wyślij oficjalną reklamacje sprzedawcy na niezgodność towaru z umową

domagaj się doprowadzenia towaru do pełnej zgodności czyli poprawnego działania

na zwykłym standardowym komputerze i tyle

 

po co pomówienia, jakieś dyskusje czy rozmowy telefoniczne, czy szkalowanie sprzedawcy?

zamiast skupić się na rozwiązaniu problemu pomawiasz sprzedawcę

 

@LEW433 allegro zamyka teraz dyskusje przed czasem

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jaki powód, jaki cel a jak to się ma do regulaminu, że 30dni, zapytam: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz dowody i "umiejętności" to życzę powodzenia.Allegro zamknęło dyskusję przed czasem tzn, wcześniej niż 30dni? Ty zawsze mozesz odznaczyć wcześniej jako nierozwiązaną, wiesz?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nie wysłał faktury to nie znaczy ze nie wystawił. zdziwisz sie jak ma ją w Jpk. Sprawdzałeś na mailu i w panelu zakupowym Allegro? Po drugie- zamawiałeś ja? 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

idź do sadu 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Czekaj powoli bo nie ogarniam. To w końcu napisałeś ocenę produktu, komentarz czy jedno i drugie. bo raz piszesz tak raz tak i nie wiadomo o co chodzi. A jest tu różnica i to spora...

Komentarz do transakcji możesz wystawiać, on może sądem za niego straszyć. Na 99% tylko straszy ale jednak prawo ma i rzeczywisty pozew czasem się zdarza. Jeśli komentarz jest kulturalny i zgodny z faktami, a nie coś podchodzącego pod szkalowanie firmy to raczej nic nie ugra. 

Ocena produktu- jak opisałeś w niej swoje kłopoty to żeś zrobił to bezsensownie i popsułeś sprzedaż wielu nie winnym sprzedawcom i innym kupującym. Te oceny się pojawiają przy podobnych produktach różnych sprzedawców. Co taki przykładowy Janek czy Kasia będą winni, że Kazik sprzedał Ci trefny sprzęt? Czym sobie zasłużyli na to żeby to pojawiało się w opinii o ich produktach i odstraszało kupujących? Od niezgodności z umową masz reklamacje, POKI czy policję. Ale wypisywanie tego w opinii o produkcie zrobi więcej szkody nie winnym niż pożytku.

Teraz faktura. Jak kupowałeś od firmy to musi wystawić jak tego nie zrobi to rzeczywiście można zgłosić. Jeśli to nie firma to może prowadzić tzw działaność niezarejestrowaną i wtedy nie wystawia, a podatki płaci.

Co do allegro to nie słyszałam, żeby zamykali dyskusję przed czasem. Nierozwiązana dyskusja zamykana jest z automatu po bodajże miesiącu. Można napisać do allegro czy tu na forum poprosić Panie moderatorki o wznowienie. 

 

oznacz moderatorów