anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrezygnować z wygranej licytacji?

Client:39228589
#1 Nowicjusz#

Wygrałam licytacje, po skontaktowaniu się ze sprzedawcą mogę z niej zrezygnować. Tylko jak to zrobić?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:39228589 zrób zgodnie z instrukcją tylko nie wiem czy to zadziała po zakończeniu

Czy mogę wycofać się z licytacji? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Prośba o usunięcie oferty jest składana podczas trwania licytacji i sprzedawca decyduje czy odwołać czy nie .Po zakończeniu nie da się odwołać oferty ,można jedynie odstąpić od zakupu.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Co innego jest prośba o usunięcie oferty a co innego rezygnacja z zakupu.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:39228589 Na AL nie płacisz i nie ma zakupu, na zwykłym Allegro odstąpić od umowy, albo przez zakładkę "moje zakupy", albo wysyłając maila do sprzedającego o rezygnacji z zakupu (odstąpienie od umowy zakupu).

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@milka1234567890 lew, nie, na Lokalnie jest zakup warunkowy. Brak wpłaty powoduje rozwiązanie umowy, a ogłoszenie odnawia się. Przeczytaj regulamin.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39228589 nieopłacony zakup (w przypadku licytacji) zostanie automatycznie anulowany po 30 dniach. Jeżeli dobrze rozumiem to poinformowałaś sprzedającego, że rezygnujesz z zakupu? Jest więc świadom, że nie dokonasz płatności i może ponownie wystawić oferty?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Oczywiście że się anuluje ale sprzedający musiałby czekać 30 dni a tak może wystawiać, po wysłaniu rezygnacji z zakupu.😁

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Client:39228589 Tobie się wydaje, że do rezygnacji z wygranej licytacji potrzeba jakichś specjalnych procedur i można to zrobić tylko na stronie Allegro. Jeżeli to licytacja od firmy-sklepu, wystarczy zwykłym mailem poinformować sprzedawcę o rezygnacji i nie płacić. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Jeśli to licytacja na Allegro Lokalnie, nie musisz płacić w ogóle, tam, zgodnie z regulaminem, zawiera się umowy warunkowe. Jeżeli nie zapłacisz w ciągu pięciu dni, umowa zakupu zostaje unieważniona, a transakcja uznana za niebyłą. Licytacja odnowi się sprzedawcy automatycznie po tym czasie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Żeby uniknąć takich sytuacji wystarczy się zastanowić zanim się coś kupi .Zwracanie jest zgodne z zasadami ale logika przed zakupem pomaga obu stronom transakcji.

oznacz moderatorów