anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:126310959
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, otrzymałem powiadomienie o tym, że mojemu kontu został zmieniony powiązany email, jednak dokonała tego nieautoryzowana osoba trzecia. Dokładana treść powiadomienia: Twój aktualny adres e-mail ([edycja]), zmieniasz na [edycja]. Aby potwierdzić zmianę odbierz wiadomość, którą wysłaliśmy na [edycja].

  • Utworzyłem nowe konto powiązane z moim kontem googla, na poprzednim koncie nie robiłem dużo zakupów i nie zależy mi na nim. Czy można je usunąć?

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:126310959 czy dotyczy to konta z którego tutaj piszesz? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:126310959
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy to to samo konto, ale identyfikator (login) wygląda tak samo. Wcześniej logowałem się bezpośrednio przez allegro, gdzie loginem był email [edycja], teraz loguję się za pośrednictwem googla, które też nazywa się [edycja], jednak po zalogowaniu dziś pierwszy raz za pomocą googla, otrzymałem powiadomienie:

Cześć,

cieszymy się, że chcesz być z nami na Allegro 🙂

Zarejestrowaliśmy Twoje konto. Teraz możesz śmiało ruszać na swoje pierwsze zakupy!

 

Więc chyba jest to już inne konto.

oznacz moderatorów
Client:126310959
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Czy moja poprzednia wiadomość rozjaśniła sprawę? Czy moje poprzednie ukradzione konto jest usunięte lub zablokowane?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:126310959 przepraszam, że nie odpisałam wcześniej. Na jeden e-mail można mieć zarejestrowane jedno konto na Allegro. 
To, z którego piszesz (zarejestrowane na podany e-mail) powstało 30 września, więc to nie jest to samo konto, z którego korzystałeś wcześniej. Natomiast nie ma na nim danych po których mogłabym sprawdzić inne konto, dlatego skontaktuj się proszę z nami za pomocą formularza, Doradca bedzie mógł to sprawdzić i zabezpieczyć poprzednie konto. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
KOGIEL_T
#9 Pomysłodawca#

Ja myślę, że to nie była kradzież, tylko próba kradzieży, często dostaje podobne wiadomości na maila, który nie jest powiązany z Allegro i proszą aby się zalogować (oczywiście z ich linka) , bo z kontem jest coś nie tak (tu podają różne powody)

oznacz moderatorów
Client:126310959
#7 Wielbiciel#

To była kradzież, a na dodatek udana. Otrzymałem powiadomienie o tym, że mój adres email powiązany z kontem już został zmieniony, a sama wiadomość została wysłana z oficjalnego adresu allegro powiadomienia@allegro.pl. Następnie po próbie zalogowania się, nie było już to możliwe.

oznacz moderatorów
KOGIEL_T
#9 Pomysłodawca#

Czyli Allegro wiedziało, że nieautoryzowana osoba trzecia zmienia Ci maila i zamiast go zablokować, to wysłali tylko informację🤔

oznacz moderatorów
Client:126310959
#7 Wielbiciel#

Niestety, nie wygląda to na profesjonalne podejście ze strony serwisu pod względem cyber bezpieczeństwa. Poniżej skopiowana treść wiadomości:

Cześć Paweł,

rozpocząłeś proces zmiany adresu e-mail w Allegro.

Twój aktualny adres e-mail[edycja], zmieniasz na[edycja]. Aby potwierdzić zmianę odbierz wiadomość, którą wysłaliśmy na[edycja].

 

Nie rozpoznajesz tej aktywności? Jak najszybciej zgłoś nam to przez formularz kontaktowy.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:126310959 i co zgłosiłeś 

oznacz moderatorów
Client:126310959
#7 Wielbiciel#

Miałem drobny problem, ponieważ aby otworzyć i wypełnić formularz, najpierw musiałem się zalogować na konto które mi ukradli...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:126310959 wracam z potwierdzeniem, zabezpieczyliśmy Twoje dawne konto (Client:55454952), jest już zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:126310959
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc @la_nika i życzę udanego weekendu

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:126310959 dziękuję i pozdrawiam 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów