anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam produkt, nie mam kontaktu ze Sprzedającym - co mam teraz zrobić?

piimaa
#13 Ambasador#

Kontakt znikomy, wpłata przez pauy od dawna wykonana, dwa dni ściemy a dzisiaj wprowadził nieistniejący numer przesyłki i udaje że nadał przesyłkę.

630412817004549111848592

Taka paczka nie istnieje.

Konto sprzedawcy zaczyna zbierać negatywy. Prosze pracownikow allegro o tymczasową blokadę tego użytkownika do czasu wyjaśnienia mojej sprawy i przeanalizowanie wszystkich zajść na.koncie użytkownika [edycja]. Czy sprawy niewyslania przedmiotow za ktore otrzał negatywy itp.zostały wyjasnione???

Dlaczego wprowadził nieistniejący numer przesylki?? Jaki jest tego cel??

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Którego konkretnie sprzedawcę niby to boli?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere Czyli po prostu wygenerował etykietę, ale nie jeszcze opłacił - czyli zamówienie było w realizacji. Numer jest wygenerowany, ale nie będzie istnieć w śledzeniu dopóki nie opłaci się etykiety - opłacił ją o 20:20, a nawet jest już w paczkomacie. No cóż, sprzedający ją ewidentnie oszukał.

> konto zaczyna zbierać negatywy.

Myślałem, że się nagle posypały negatywy, a tutaj jeden na miesiąc... o jej. Później przypomniałem sobie jej poprzednie posty. 😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@DarkStoorM   Nie  wiem  może  wy macie jakieś umowy z InPost, ale  gdy  niedawno wysyłałem  to  żeby  wygenerować numer musiałem najpierw opłacić.  Ten numer jest wazny  dosyć długo nie pamiętam ale  wiele dni.  I nic  z tego nie wynika,  dopiero  włożenie paczki do paczkomatu ujawnia paczkę w systemie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@br. Nadajesz bezpośrednio w paczkomacie, czy przez pośrednika? W takich przypadkach numer masz tylko po opłaceniu.

Rzecz w tym, że przez stronę InPostu etykietę można Przygotować, potem Opłacić.

Etykieta na etapie przygotowania generuje numer (nadawanie przez Menedżer Paczkomatów ze strony InPost) - ten numer jest widoczny dla nadawcy i może on wprowadzić go do zamówienia, ale taka paczka nie będzie jeszcze widniała jako nadana.

Po opłaceniu, system śledzenia pokaże status Przygotowano. Tak jak w śledzeniu paczki kupującej z tematu.

Taka mała różnica.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

W związku z ostatnią przygodą, proponuję Allegro dodanie LINKU w INFORMACJI O SPRZEDAJĄCYM do wszystkich kont zarejestrowanych na ten sam numer NIP i REGON.

Proponuję takowe rozwiązanie, albowiem dokonała zakupu z konta w którym jest zaledwie 16 negatywów wysypanych na odcinku tylko tego roku. Gdybym wcześniej wiedziała (jako kupująca) iż negatywów ten sam sprzedawca ma znacznie więcej bo MA KILKA KONT!!! to zakupu i problemu nie byłoby.

Moim zdaniem posiadania wielu kont w celu ODSEPAROWANIA od siebie różnego rodzaju TOWARÓW jest głupią i nieuczciwą praktyką, mającą na celu ukrywanie swojego prawdziwego JA, bo... gdy zliczy się NEGATYWNE opinie ze wszystkich kont...   

 

TAKA INFORMACJA o ilości posiadanych sklepów i kont powinna widnieć w zakładce INFORMACJE O SPRZEDAJĄCYM bądź w KONTAKCIE.

Dlaczego?

Ano dlatego że np. ta sama firma, ten sam adres, nip, regon... na jednym koncie posiada ODBIÓR OSOBISTY a na drugim pod tym samym adresem już NIE!

Ktoś wie o co tu chodzi?

W jednym koncie gość jest milutki a w drugim prawdziwym prostakiem ze znikomym kontaktem.

To, po uzbieraniu negatywów można tak po prostu zarejestrować sobie nowe konto i zaczynać przygodę z pseudo czystym sumieniem od zera?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Dodaj proszę swoją propozycję do sekcji Zgłoś swój pomysł. Dzięki temu inni użytkownicy AG będą mieli możliwość głosowania za takim rozwiązaniem, a Ty otrzymasz informację, czy ma ono szansę realizacji w najbliższym czasie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@piimaa Temat mogłaś napisać w pomysłach https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/idb-p/zglos-pomysl

 

> na jednym koncie posiada ODBIÓR OSOBISTY a na drugim pod tym samym adresem już NIE!

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że podmiot może być właścicielem wielu sklepów, które nawet nie są ze sobą połączone. Terg S.A. jest właścicielem sklepów Media Ekspert, Avans, Electro i pewnie jeszcze innych. To tylko jeden z tysięcy przykładów.

 

> Moim zdaniem posiadania wielu kont w celu ODSEPAROWANIA od siebie różnego rodzaju TOWARÓW jest głupią i nieuczciwą praktyką, mającą na celu ukrywanie swojego prawdziwego JA

Tworzenie wielu kont MA na celu separację towaru/branży, a to, że ktoś tworzy nowe konto, bo dostał negatywny komentarz wpływa na wizerunek poważnych firm, które później są wrzucane do jednego wora przez takie właśnie tematy.

 

> W jednym koncie gość jest milutki a w drugim prawdziwym prostakiem ze znikomym kontaktem.

Może dlatego, że konto prowadzi inny sklep, a właściciel jest ten sam?

 

W pierwszej kolejności, to trzeba się zastanowić, czy posiadanie wielu kont jest zgodne z regulaminem - otóż jest. Negatywne komentarze może ktoś dostawać nawet i w setkach, dopóki ktoś nie łamie regulaminu serwisu, może założyć nowe konto. Dla pewności poczatuj sobie nawet z pracownikami Allegro. Zgłoś, że sprzedający stwarza potencjalne problemy z przyszłymi transakcjami oraz zagrożenie dla kupujących przez tworzenie nowego konta ze względu na dużą ilość negatywnych komentarzy. Pewnie odpiszą Ci to samo.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@piimaa Ja też mam na jednym koncie Odbiór osobisty ale na drugim już nie więc wg Ciebie jestem POTENCJALNYM Oszustem... Kobieto daj na luz.

Nie wiem po co robisz całą tą szopkę. Jeżeli widzę że sprzedawca ma słabe noty to szukam u innego i po temacie. Spadnie mu sprzedaż to może zrozumie że trzeba do tego podchodzić bardziej profesjonalnie. 

oznacz moderatorów