anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

racoon29
#7 Wielbiciel#

To rzeczywiście ciekawe,coś tak czuję że pieniądze to dopiero odzyskamy po 14 dniach poprzez program ochrony kupujących

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

_HolaOla_
Moderator
Moderator

@SeniorDeLaVega Wczoraj o 15:55 dostałeś od nas wiadomość z dokładnym wyjaśnieniem powodów i uzasadnieniem naszej decyzji. Szczegółowo opisaliśmy wątpliwości w tej sprawie i tak jak poinformował Cię nasz pracownik, Twoje konto pozostanie zablokowane, aż do czasu realizacji dotychczasowych transakcji. 

Ola
   Moderator

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  nie w tym konkretnym przypadku, ale generalnie : czy zwrot pieniedzy Kupujacemu również zaliczy się do realizacji transakcji?

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający sam napisał, że nie wie czy będzie w stanie zrealizować zamowienia na czas, i że chce zwrócić wszystkim środki. Skoro zamówień nie otrzymamy, to chcemy prędko odzyskać środki. I nie dlatego, że boje się o swoje pieniądze, tylko dlatego że są to pieniądze przeznaczone na konsolę ktòrą chcę zakupić jak najprędzej.

Odpowiedz
Ładowanie...

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie @Claudya1  jeżeli ja szybko potrafię wpłacić bez problemu to tak samo chciałbym zdobyć zwrot to powinno iść w 2 strony . Sprzedający pisze tak Allegro tak wiec wiadomo ze coś jest nie halo jeśli by zgłosił sam zwrot pieniądze już byśmy pewnie mieli na koncie ...  

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#

@Damian1380 wypłata pieniędzy przez Allegro może potrwać nawet kilka dni. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

@uEdka Gdyby tak się stało to chociaż byśmy dostali jakieś powiadomienie . @_HolaOla_ Czy można się od Ciebie dowiedzieć czy środki z tych konsol ma Allegro bo tak twierdzi sprzedawca czy faktycznie ten pan ? Jeśli Allegro co za problem zwrócić nam pieniądze ? Przecież jak się kupuje zakupy w sklepach internetowych środki zwracane są natychmiast a tu jedna wielka nie wiadoma . . . 

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#

@Damian1380 zwrotu środków należy dokonać niezwłocznie, ale niezwłocznie może trwać 14 dni 😁

Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#21 Demiurg#

@Damian1380 Prawdopodobnie zablokowali mu konto i zablokowali też wszystkie pieniądze, które dostał od kupujących. Teraz będą go zmuszać, aby oddał wpłaty z w własnych środków, a jeśli ich nie ma, kredyt musi wziąć, bo jego pieniądze trzyma Allegro. Gdy weźmie pożyczkę i Wam wpłaty odda, odblokują mu konto i wypłacą mu zatrzymane pieniądze.

Odpowiedz
Ładowanie...

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  Co Ty teraz dajesz 😂 chłop weźmie kredyt żeby nam pieniądze oddać już to widzę . Skoro Allegro ma środki niech je zwracają i tyle to tak jakby cofnąć sprzedaż . Mam tu konto tyle lat zawsze było spoko raz zostałem oszukany na telefon musiałem zgłaszać na policję sprawę pieniądze dostałem po jakoś 2 miesiącach a teraz znowu to samo . Jeśli faktycznie portal ma te pieniądze czemu robią problem ze zwrotem nie mam pojęcia 

Odpowiedz
Ładowanie...

uEdka
#21 Demiurg#

@Damian1380 bo to jest Allegro, tu logika nie działa😁 

Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#21 Demiurg#

@Damian1380 Ja mam tu konto chyba ze 13 lat i nie mam żadnych problemów, ponieważ  nie kupuję tu niczego o większej wartości, niczego w żadnych wątpliwych okazjach, najwyżej jakieś drobiazgi niedostępne w sklepie obok mnie, a i to rzadko. Czym dalej od Allegro, tym lepiej 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 abstrahując od tej konkretnej sytuacji, to trochę lipa....

Kupuję coś po okazyjnej cenie , cokolwiek : miksery, TV, telefony itp.. bo hurtownia padła, bo powystawowe , tysiąc powodów. Dokładam swoją marżę. Jestem ciagle najtańszy. W ciągu kilku dni wyprzedaję wszystko za konkretną kwotę. Allegro mi blokuje moje środki. Ja wysyłam urządzenia ale wiadomo transport, odbiory, itp - to trwa.  A za zakup muszę zapłacić teraz. I mam brać pożyczkę? Dodatkowe koszty - bo tak decyduje Allegro? Z jednej strony racja - blokada środków aby w razie czego oddać kupujacym - rozumiem, ale jeżeli jestem uczciwy i z powodu tej blokady muszę zaciagać kredyt....niefajnie.

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

SatysfakcjiSmak
#8 Zapaleniec#

Nie wiem kto tutaj dał lajka w punkt 

nic tu nie jest w punkt, trzeba nam powiedzieć czy środki są zabezpieczone do wypłaty czy nie i kiedy będą zwrócone 

Odpowiedz
Ładowanie...

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Witam. Proszę mi wytłumaczyć w takim razie jak mam zrealizować zamówienia na kwotę 135 tys zł, nie otrzymując zapłaty za towar, bo pieniądze przetrzymuje Allegro? Proszę mi wyjaśnić, czemu za dostarczony towar ( kod za 180 zł ) również wstrzymaliście mi fundusze, skoro transakcja została zrealizowana ? Dziś przesłałem Wam w związku z ta sytuacją prośbę o zwrot środków wszystkim kupującym, bo nie będe w stanie wywiązać się z tego zamówienia, nie mając środków na koncie oraz nie wiedząc, kiedy i czy zostanie moje konto odblokowane. Chcieliście Państwo fakturę na sprzęt którą dostaliście i po tej sytuacji Allegro stwierdziło, że są opóźnienia w sklepach w zwiazku z zamówieniami konsoli i że może się termin opóźnij i blokują moje środki. Ale nie rozmawiali z moim dostawcą, i tak naprawdę nie wiedzą czy tak będzie, jednak sprzedaż mi pełną zablokowali, środki oraz możliwość sprzedaży innych produktów. Czy to jest normalne ? Czy tak ma wyglądać sprzedaż przez Wasz serwis ? Mam ponad 300 pozytywnych komentarzy i nigdy nie było problemów, wszystkie dokumenty potrzebne chciałbym dostarczyć żeby jak najszybciej odblokować moje konto, ale Allegro chce, żebym z własnej kieszeni opłacił 70 konsoli i wysłał je ludziom nie wiedząc, czy otrzymam dostęp do moich środków ?Przecież to absurd ! Wysłałem dziś wniosek o zwrot środków na co mam potwierdzenie w korespondencji.

Odpowiedz
Ładowanie...

xyz96
#21 Demiurg#

Pożyczkę w baku musisz wziąć, albo zatrudnić prawnika, który uwolni Twoje pieniądze w Allegro Finanse sądownie, a Ty po ich otrzymaniu zwrócisz wpłaty. Koszty sądowe i koszty zastępstwa procesowego poniesie Allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego ja mam brać pożyczkę, skoro po mojej stronie nie leży żadna wina ? Ja posiadam dokumenty na to, że zakupiłem konsole, i nie ma podstaw, dla których nie miałbym ich wysłać w dniu premiery. Nigdy nie miałem żadnego problemu z kupującym, zawsze moje transakcje przebiegały bez problemów. Środki są zamrożone na koncie Allegro, nie mam do nich dostępu, dlatego niech Allegro zwróci je kupującym, mogę allegro przesłać w dniu premiery zdjęcie wszystkich tych konsol które posiadam i dokumenty na to i zrealizuje wszystkie zamówienia w dniu premiery, jednak nie mam takiej szansy bo Allegro chce, żebym bez pieniędzy wysłał ludziom towar za 135 tys zł i czekał łaskawie czy Allegro mnie odblokuje czy też dalej będzie problem. Niestety to tak nie działa, ja mam potwierdzenie w mailach, że zleciłem zwrot środków wszystkim kupującym, gdyż recznie nie mogę tego zrobić przy zawieszonym koncie. Także proszę MODERATORA o poinformowanie działu bezpieczeństwa żeby czytali maile ode mnie i pieniądze za zrealizowane transakcje oddali mi na moje konto bankowe, bo ludzie otrzymali kody zakupione ode mnie transakcje są zatwierdzone i komentarz wystawiony pozytywny, a również takie wypłaty allegro potrafi zatrzymać. To jest po prostu skandal !

Odpowiedz
Ładowanie...

mollyswallaz
#9 Pomysłodawca#

też tego nie rozumiem, skoro sprzedający prześle wam dowód w dniu premiery, że posiada wszystkie konsole to dlaczego nie możecie mu odblokować konta i pozwolić wysłać towaru? my klienci również na tym tracimy bo wszyscy zainwestowali w te konsole odłożone środki a teraz nie kupimy na premierze bo ze zwrotem się nie wyrobicie ani sprzedający nie wyślę nam przez was towaru

Odpowiedz
Ładowanie...

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Co za parodia, nie dość że my nie odzyskamy pieniędzy to jeszcze sprzedający ma problem ze swoimi innymi transakcjami. Skoro sprzedający sam wycofuje się z transakcji i chce nam oddać pieniądze to dlaczego allegro tego nie zrobi skoro to oni je mają?. Temat ciągnie się dwa dni i żadnych konkretów tu nie ma ze strony włodarzy allegro. Mam nadzieję że pieniądze odzyskam czym prędzej bo mam zamiar zamówić konsole ze sklepu w dniu premiery, ale żeby to zrobić muszę mieć na to swoje środki!

Odpowiedz
Ładowanie...

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Ja nawet mam na ta konsole i mogę dostać pieniądze po 2 tygodniach ale żeby nie było ze dostanę konsole .... bo to by było przegięcie . Z Allegro nie mamy nawet żadnego wsparcia mogli by sami jako portal napisać ze sprzedający wycofał się z sprzedaży bo się nie wywiązał z umowy czy coś będziemy oddawać pieniądze to nie jest cisza ... brawo 👌👏

Odpowiedz
Ładowanie...