anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Witam

Kupiłem dzisiaj konsole od użytkownika [edycja] sprzedał 70 sztuk Playstation 5 konsole bardzo szybko mu zeszły po moim zakupie zostało 7 konsol a 10minut później nie było juz żadnej 

 

Mowa o aukcji numer 9923855920

 

Pisze gdyż użytkownikowi po tym jak sprzedał 70 sztuk zawieszono konto nie odpowiada na maila telefon to skrzynka glosowa się odzywa

Chce zobaczyć czy jest tutaj jeszcze ktoś kto kupił z tej aukcji i jak się  zapatrujecie na ta ofertę czy to był scam? przelałem 2411,99 dzisiaj cena byla 100zl wyższa od regularnej czyli 2399 - normalna to 2299 wiec nie można powiedzieć ze to była jakaś okazja 

Gosc nie odpisuje, kasa przelana, ma na aukcji czas wysyłki 23dni i teraz jest 23dni czekania czy zostanie wysłane czy jednak Program ochrony kupujących 

 

Ktoś ma jakieś zdanie dlaczego zaraz po wyprzedaniu aukcji zawieszono mu konto ? mial jeszcze inne konsole ale aukcje wszystkie znikły z chwilą zawieszenia konta teraz nie wiem co myśleć o tym

oznacz moderatorów
246 ODPOWIEDZI 246

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

no proste, sprzedający chce nam zwrócić środki, my też chcemy je odzyskać rezygnując z towaru. Czekamy na odpowiedź.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oczywiście nie musisz brać żadnych pożyczek, możesz oddać wpłaty od kupujących z zakładki Allegro Finanse. Twoje pieniądze w tej zakładce jednak przetrzymuje operator płatności współpracujący z Allegro i zablokowano Ci je na wniosek Allegro, nie możesz ich wypłacić na swoje konto i nie możesz ich zwrócić kupującym systemowo po zablokowaniu konta. Allegro tym sposobem zabezpiecza własne środki, które ewentualnie będzie zobowiązane wypłacić z POK.

Domagaj się umożliwienia zwrotu wpłat z Allegro Finanse, pomoże Ci w tym prawnik.

oznacz moderatorów

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Wstawiam w takim razie korespondecję, bo nikt nie będzie mnie tu oczerniał !

To jest korespondencja z Allegro :

 

https://prnt.sc/vk9pnl

 

https://prnt.sc/vk9qbn

 

https://prnt.sc/vk9ql4

 

https://prnt.sc/vk9qyw

 

 

 

 

oznacz moderatorów

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Proszę Pani Moderator łaskawie się do tego odnieść? I jak mam zwrócić środki skoro środki trzymacie na swoim koncie ? Proszę się też wypowiedzieć, dlaczego inne moje aukcje zostały zablokowane, i dlaczego środki są zablokowane za zrealizowane transakcje które trafiły już do Klientów. Jesteście zwykłymi oszustami, szargacie moje dobre imię i wprowadzacie moich Klientów w błąd !

oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Ja też nie rozumiem dlaczego włodarze allegro się tu nie udzielają. Przykre jest to, że otrzymuje pan groźby przez telefon. Polecam wysłać link do tego tematu każdemu kto od pana konsolę zakupił. Bo pewnie nie wszyscy wiedzą co tu się dzieje. Mam nadzieję że sprawa rozwiąże się szybko i z dobrym zakończeniem zarówno dla nas kupujących jak i dla sprzedającego.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@SeniorDeLaVega IMHO, powinieneś zaangażować w to prawnika (bo tylko takiego bata allegro się boi) i po pozytywnym dla Ciebie rozwiązaniu tej sprawy, dojechać w procesie cywilnym pracownika, który tak beztrosko zablokował Ci konto i (najprawdopodobniej) nawet nie podpisał się z imienia i nazwiska.
Coraz częściej allegro przypomina "państwo w państwie", którego "urzędnicy" nie ponoszą odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:28078049
#3 Debiutant#

Może dobrze by było żeby Grymel się za tobą wstawił jeśli wasza współpraca przebiega bez problemów.

oznacz moderatorów

gracjon
#7 Wielbiciel#

 

Witam!

 

Jako kupujący staje w obronie sprzedającego - SeniorDeLaVega.

  1. Niesłusznie zablokowaliście sprzedającemu konto. Z powodu waszego widzimisię!
  2. Sprzedający nie ma jak zapłacić dostawcy za konsole bo zablokowaliście mu pieniądze na koncie i jeszcze bezczelnie piszecie aby realizował dostawy - CIEKAWE JAK!?
  3. Sprzedający wysłał wam wszystkie potrzebne dokumenty - mimo to macie go gdzieś.
  4. Wasze działanie jest karygodne - utrudniacie sprzedaż sprzedającemu oraz rujnujecie mu renomę u jego klientów.
  5. Apeluje o ODBLOKOWANIE konta sprzedającemu SeniorDeLaVega aby zrealizował nasze zamówienia na konsole.

 

POZDRAWIAM! 
GRACJON

oznacz moderatorów

czouk77
#8 Zapaleniec#

Podpinam się

oznacz moderatorów

Sandman_84
#9 Pomysłodawca#

Przyłączam się do apelu.

Trochę wiary w innych ludzi.

Nie oceniajmy innych, bo sami zostaniemy ocenieni. I to wcale nie na taką ocenę jak myślimy.

Ludów ie sami podnieśli raban, zamiast trochę poczekać. 

Allegro daje gwarancję nie masz sprzętu, my oddajemy gotówkę.

Ale nie trzeba było odrazu raban wszczynać. 

Macie co chcieliście ( ci co rabanu w allegro zrobili zamiast poczekać) , a ja przez was też obuchem dostałem 

oznacz moderatorów

czouk77
#8 Zapaleniec#

Zaczęliście drzeć japę na lewo i prawo ze prawdopodobnie oszust i to 20 minut po zakończeniu aukcji ! i macie teraz za swoje. Tez kupiłem 2 sztuki. Trzeba było trzymać gębę na kłódkę  przez te 23 dni to byście na 90 procent dostali konsole. Tak myślę. Gość same pozytywy  ale jak się allegro wtrąciło to tak jak u kumpla w anglii. Sprzedał w jeden dzien 46 xboxow series x i zablokowali mu kasę na paypalu do wyjaśnienia. Jedni warci drugich... ciekaw jestem tylko kto wpadł na taki kretyński pomysł zgłosić to do allegro... nie można było poczekać do czasu jakby się sprzedawca nie wywiązał ?  teraz se allegro potrzyma nasze monetki z 3 tygodnie to otrzeźwiejesz jeden z drugim. idę otworzyć whisky bo nie mogę..

oznacz moderatorów

czouk77
#8 Zapaleniec#

Nie pisałem do ciebie ale chyba to ty jesteś gumowe ucho skoro tak cię obruszyło  😄  uderz w stół a nożyce......

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Żadne nożyce ja jestem założycielem tego wątku 😄

oznacz moderatorów

czouk77
#8 Zapaleniec#

Czyli cos jak moderator ?... nie zbanuj tylko  bo gdzie ja będę pisał

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

A więc sprawa jest prosta Zablokowali dla sprzedawcy głównie konto dlatego że sprzedaje na koncie prywatnym nie firmowe i tutaj zaczyna się cały problem bo gdyby miał konto firmowe z ponad 300 pozytywami to problemu nie byłoby było wcale - 

Natomiast dziwne jest to że Allegro podejrzewając o Niewywiązanie się z transakcji zatrzymuje pieniądze do czasu realizacji zamówień, według mnie jest to Chęć zatrzymania przez Allegro tej prowizji ze sprzedaży konsoli które na liczyło po sprzedaży

chcą żeby ta transakcja została zrealizowana ale z drugiej strony nie dają możliwości dla sprzedawcy opłacenia towaru 

oznacz moderatorów

czouk77
#8 Zapaleniec#

Najbardziej Możliwy scenariusz właśnie ze sprzedawca  miał w planach sfinalizowanie tych konsol za  pieniądze kupujących.. swoją drogą częsta praktyka, wiec konsol po blokadzie pieniędzy nie będzie. allegro odda kasę tydzień po 23 dniach.  dlaczego nie widzę postów wcześniejszych do diabła !! ??

oznacz moderatorów

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Drodzy Państwo, tu nie chodzi o konto firmowe czy prywatne, bo płacąc podatki mogę prowadzić tu działalność i z konta prywatnego i firmowego. Mam 400 transakcji przeprowadzonych na różne kwoty, również wysokie, i nigdy nie dostałem sygnału czy informacji, dlaczego sprzedaję na prywatnym koncie. Ja nie jestem tu od wczoraj. Nigdy z moją osobą nie było problemu, a teraz muszę się martwić o swoją reputację, dziś byłem na policji złożyć zawiadomienie o straszeniu mnie i mojej rodziny telefonicznie a Allegro chcę, żebym wysłał towar za 135 tys i oni ponownie zaczną rozpatrzać, czy mnie odblokować, czy też nie ? To jakaś kpina. To jest dowód proszę bardzo :

 

https://prnt.sc/vkatwr

 

 

oznacz moderatorów

czouk77
#8 Zapaleniec#

To chyba jakieś dzbany do ciebie z groźbami dzwoniły bo normalny człowiek wie ze za takie akcje jest siedziane albo zawiasy

oznacz moderatorów

Client:44029150
#8 Zapaleniec#

Witam, również zakupiłem konsole od tego Pana. Troche to dziwne, bo wiadomość od sprzedającego dostałem dzisiaj koło południa, ze został zablokowany i nie wyślę konsoli tylko będzie zwrot przez Allegro.  Chciałem do tego Pana zadzwonić, porozumieć się ale odbijałem się od poczty. Raz, drugi, piąty, beton-zero odzewu. Wysłałem maila z wiadomością i prośba o kontakt, ponieważ w wiadomości od niego widziałem zły adres do wysyłki paczki do mnie( w razie gdyby udało się dojść do konsensusu sprzedającego - Allegro). Odpisałem Panu od razu po otrzymaniu wiadomości koło południa. Bez odzewu do późnych godzin popołudniowych. Skontaktowałem się z Allegro, chcąc wiedzieć co z moimi nie bagatela 2400 pln. Kontakt przebiegł w miarę szybko, dowiedziałem się i poprosiłem o kontakt ze  sprzedawca - ma to zrobić w przeciągu 24 h, zatem uczciwie czekam do jutra do godzin popołudniowych na kontakt ze strony sprzedającego. Dziwi mnie brak kontaktu, Ja tym bardziej bym się kontaktował z ludźmi na miejscu tej osoby aby wyjaśnić problem. I tym bardziej teraz jeszcze się zdenerwowałem, ze ten temat ciągnie się od wczoraj a dzisiaj dopiero raczono mnie o tym poinformować w mailu ogólnym do około 70 osób w okolicach godziny 21 .Stad zobaczyłem ten wątek tutaj i zdecydowałem się napisać, inaczej zupełnie nie bym był świadomy problemu. Jestem gotowy kupić ta konsole od Pana żeby pomoc mu w tym problemie i sam być zadowolonym z posiadania produktu  ale chetnie pofatyguje się do Pana osobiście, co prawda 100 km w jedna stronę  ale nie chce mieć świadomości ze za 2400 pln kupiłem kota w worku, a co się może okazać pustym powietrzem ( nie osadzajac sprzedającego, ale brak kontaktu mnie po prostu przestraszył)  

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:44029150 Gdybyś przeczytał wcześniejsze posty @SeniorDeLaVega to wiedziałbyś, że miał telefoniczne pogróżki, więc nie dziwię się, że mógł mieć dość i wyłączył telefon.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów