anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Witam

Kupiłem dzisiaj konsole od użytkownika [edycja] sprzedał 70 sztuk Playstation 5 konsole bardzo szybko mu zeszły po moim zakupie zostało 7 konsol a 10minut później nie było juz żadnej 

 

Mowa o aukcji numer 9923855920

 

Pisze gdyż użytkownikowi po tym jak sprzedał 70 sztuk zawieszono konto nie odpowiada na maila telefon to skrzynka glosowa się odzywa

Chce zobaczyć czy jest tutaj jeszcze ktoś kto kupił z tej aukcji i jak się  zapatrujecie na ta ofertę czy to był scam? przelałem 2411,99 dzisiaj cena byla 100zl wyższa od regularnej czyli 2399 - normalna to 2299 wiec nie można powiedzieć ze to była jakaś okazja 

Gosc nie odpisuje, kasa przelana, ma na aukcji czas wysyłki 23dni i teraz jest 23dni czekania czy zostanie wysłane czy jednak Program ochrony kupujących 

 

Ktoś ma jakieś zdanie dlaczego zaraz po wyprzedaniu aukcji zawieszono mu konto ? mial jeszcze inne konsole ale aukcje wszystkie znikły z chwilą zawieszenia konta teraz nie wiem co myśleć o tym

oznacz moderatorów
246 ODPOWIEDZI 246

Client:44029150
#8 Zapaleniec#

@Knowhere przeczytalem dokładnie cały wątek przed napisaniem tego posta. Telefon wyłączony - Ok . Zostaje kontakt mailowy, Pan raczył mnie poinformować dzień później ze jest problem i nie będzie dostawy, jak i również w okolicach 21 dał linka do tego forum. Zatem w czym problem uspokoić klienta @SeniorDeLaVega ? Pisałem do Pana kilka wiadomości, wysyłałem numer telefonu W wiadomości aby dojść do konsensusu. Cisza

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:44029150 No OK, rozumiem. Weź jednakże pod uwagę fakt, że nie jesteś jedynym, który do niego pisze/dzwoni (bo tych konsol poszło podobno ok. 70 sztuk), a do tego dochodzą jeszcze szarpanki z allegro (które rykoszetem zablokowało mu również środki za inne transakcje, niezwiązane z tymi konsolami). Poza tym był weekend (a sprzedający wspominał tu coś o rodzinie). No i najważniejsze - tu nie chodzi o 135 zł, a o 135 tys. zł, więc stres związany z sytuacją jest zapewne nieporównywalnie większy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:44029150
#8 Zapaleniec#

@Knowhere Wiesz co, wydaje mi się, ze konsol wystawił więcej na sprzedaż. Przed zakupem wysłałem do Pana wiadomość ze jestem zainteresowany zakupem, ale chciałbym wiedzieć skąd wysyłka i kiedy, wiadomość wysłałem PO PÓŁNOCY, odpowiedział mi w kilka minut  z informacja odnośnie miejsca i jak ktoś wcześniej napisał, ze 19 - 23 ze względu na duża ilość zamówień. Wtedy wystawione było chyba 12 sztuk. Po odpowiedzi chciałem zakupić, a się okazało ze wszystko poszło. Po chwili Odpaliłem na nowo Allegro i wyskoczyło ze jest ~50 sztuk, Wiec zakupiłem i wysłałem spowrotem wiadomość do tego Pana @SeniorDeLaVega, ze liczę na szybka wysyłkę, dziękuje i pozdrawiam. Na ta wiadomość nie dostałem żadnej odpowiedzi, a z tego co mi się wydaje to kultura wymaga odpowiedzi jako osoby interesownej w ta stronę również aby utrzymać /ułatwić kontakt. Dziś dostaje maila ze towaru nie otrzymam i zwrot z Allegro, a ponadto wskoczył mi błędny adres wysyłki ewentualnego towaru do miejsca w którym już nie urzęduje, a w wysłanym zamówieniu mam prawidłowy, w którym obecnie przebywam. Pełna zbroja, bo ani hajsu ani towaru, a jak towar wyleci to odbierze ktoś opłacona paczkę w miejscu gdzie mnie nie ma. Dlatego tak mi zależało na kontakcie z Panem @SeniorDeLaVega

bo z tej akcji wyszła uciekające sprzed nosa prawie 2,5 pln bądź paczka za ta cenę. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:44029150 "Na ta wiadomość nie dostałem żadnej odpowiedzi, a z tego co mi się wydaje to kultura wymaga odpowiedzi jako osoby interesownej w ta stronę również aby utrzymać /ułatwić kontakt." - jak sam wspomniałeś, było już po północy (a o ile mi wiadomo, to nikt nie ma obowiązku siedzieć po nocy i odpisywać na każdą wiadomość). Zakładam, że akurat trafiłeś na moment, gdy zajrzał na chwilę na allegro i międzyczasie Ci odpisał, po czym wznowił ofertę z większą ilością sztuk i poszedł spać (i dlatego już nie otrzymałeś odpowiedzi na kolejną wiadomość).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Goblinaxer
#8 Zapaleniec#

Nie wiem o co ta spina, groźby i wyzwiska. To spora przesada i dziecinne zachowanie. Trujecie głowę sprzedawcy gdzie On nie zrobił nic złego, dostarczył co miał dostarczyć dla allegro i czekamy na rozwój sytuacji. 
Uspokójcie się i nie atakujcie sprzedawcy, sam wiem że z dostępnością jest problem oraz janusze odsprzedają swoje preordery za 2x wyższą cenę.
Tutaj cena o stówkę droższa więc to chyba nie tak dużo, patrząc też na to ze allegro pobiera prowizje. Sam wolę poczekać ten tydzień czy dwa do wyjaśnienia sprawy, jak te konsole zamówione faktycznie istnieją to wystarczy cierpliwość, nie wiem czy najgłośniej nie krzyczą Ci którzy kupili z zamiarem szybkiego odsprzedania z dużym zyskiem.
Niech sprzedający się nie przejmuje komentarzami, w końcu się wyjaśni. 
Wystarczy odpowiedź do środy czy dostaniemy te konsolę czy ponownie mamy gdzieś zamawiać na innych stronach?

oznacz moderatorów

czouk77
#8 Zapaleniec#

polać mu dobrze godo

oznacz moderatorów

Dagon100
#8 Zapaleniec#

Obawiam się że będzie problem z realizacją, sprzedający chciał z przedpłat zamówić towar teraz się to nie uda bo allegro trzyma mu środki i mamy błędne koło, wszyscy w plecy tylko allegro zadowolone bo ma kasę na koncie.

oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Najgłośniej krzyczą Ci którzy grożą spedawcy przez telefon, tutaj na forum jest w miarę spokój poprostu każdy chce wiedzieć co tu się dzieje. Ja nie mam zamiaru konsoli sprzedawać z zyskiem, ale jak sprzedający ma te konsole dostać i wysłać skoro nie otrzymał pieniędzy na allegro. A co do zakupu z innego źródła to będzie z tym duży problem. 

oznacz moderatorów

racoon29
#7 Wielbiciel#

Rozpocząłem dyskusję ze sprzedającym i poprosiłem o odniesienie się do tego kogoś z Allegro,oto jak odpowiedzieli, dosłownie przed chwilą

Poproszę sprzedającego o niezwłoczne udzielenie informacji zwrotnej, oraz odniesienie się do kwestii poruszonej przez kupującego.

 

 

oznacz moderatorów

racoon29
#7 Wielbiciel#

Pozostaje nam czekać ,ale coś tak czuję że nie odblokują mu środków a co za tym idzie my nie dostaniemy konsol,a pieniądze dopiero najwcześniej po 14 dniach odzyskamy

oznacz moderatorów

Goblinaxer
#8 Zapaleniec#

Bo obecnie nie wiem czy czekać na tą konsolę z allegro czy szukać już gdzieś indziej? Bo nie chciałbym zostać z 2 konsolami i męczyć się potem ze sprzedażą 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@racoon29 Tych z obsługi klienta jest tam tylu, że nawzajem nie mają o sobie pojęcia, a już na pewno nie mają pojęcia o  tym, że ktoś inny już się zajmuje sprawą. Pisanie do Allegro jak zwykle mija się z celem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Vryko Jako Sołtys Allegro doskonale wiesz, że wiadomości, które otrzymujemy zarówno od Kupujących jak i Sprzedających nie lądują w czarnej dziurze i w wyjaśnieniu spraw takich jak ta zaangażowanych jest co najmniej kilka osób. Jako wysłannik z Allegro Gadane zrobiłam wszystko co tylko mogłam, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację, więc będę wdzięczna jeśli nie będziesz tutaj dodatkowo niepokoił zainteresowanych stron. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@_HolaOla_ Jako moderatorka tego bałaganu, sama wiesz najlepiej, że nie ma  ciągłości prowadzonych spraw i często jedna sprawa ma kilku konsultantów. Co zawsze wprowadza  chaos i problemy, bo wygląda to tak, że następny konsultant nie ma pojęcia o tym, co powiedział poprzednik. I pisze  coś innego i/lub ma inne zdanie w danym temacie. Ludzie wciąż się na  to skarżą, więc  nie  piszę bezpodstawnie. Do Ciebie nikt nie ma tu pretensji; każdy chyba zdaje sobie sprawę, że nie jesteś osobą decyzyjną, a  tylko przekazujesz informacje. Czasem  dobre, czasem mniej. 

Jak dla mnie - robisz tu doskonałą  robotę dla  Allegro, a jednocześnie wykazujesz  się wyjątkowo ludzkim (jak na to miejsce i zasady korporacyjne) podejściem. W sumie to współczuję, bo ja nie chciałbym takiej roboty jednak. Chyba pora dać  Ci jakąś  premię 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LukeMar
#8 Zapaleniec#

Witam. Tez zakupilem jedna sztuke. Wine za grozby pod adresem sprzedajacego jak i za brak relizacji zamowienie ewidentnie ponosi tutaj allegro ktore po przez zamrozenie wplywow od kupujacych doprowadzilo do tej kuriozalnej sytuacji. Prosze by osoba kompetentna odpowiedziala kiedy srodki wrócą na nasze konta gdyz sprzedajacy zglosil sie do was z taka prosba?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
 
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 jeszcze zdążysz, premiery jeszcze nie było  😜

oznacz moderatorów

Sandman_84
#9 Pomysłodawca#

Teraz to jakiemuś narwancowi z ADHD zostaje szklanka wody zamiast. 

A nam dzięki jego niedźwiedziej przysłudze zostaje to samo co jemu. 

 

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Ja po całym tym tłumaczeniu uzytkownika SDV Chciałbym dać mu szansę na zrealizowanie zamówienia ale z tego co widać samo allegro nie daje mu tej szansy więc zgłosiłem się o zwrot środków

Na moje szczęście mam dodatkową kasę na zakup konsoli a tą kasę uważam za zamrożoną z winy allegro dlatego przydałoby się gdyby samo allegro wypowiedział się w tej sprawie

Dlaczego Allegro  blokuje transakcje myśląc tylko o swojej prowizji do zarobienia, wnioskuje tak  bo gdyby nie myśleli o prowizji to po prostu by wstrzymaną wpłaconą przez nas  kasę nam zwrócili w 10 minut 

oznacz moderatorów

Sandman_84
#9 Pomysłodawca#

Wszystko super z twojego punktu widzenia. 

Ja też sobie dam radę, myślę, że inni również. 

Jak nie teraz to później kupię ps5. 

Pytanie tylko co zostaje sprzedawcy, który ma zszargane nerwy, zjechaną opinię, nie z jego winy.

Co ważne też w czasie covida, stracił potencjalny zarobek, lub część źródła dla utrzymania.

Kpina z nas i sprzedawcy, który jeszcze nie zrobił nic złego, a już go winnym zrobili.

 

oznacz moderatorów