anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno telefonu z blokadą abonamentu

akatsumiss
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam, kupiłem telefon Samsung note 20 ultra od pani, która stwierdziła,  że jest opłacony. Dostałem pełną fakturę kupna z dopiskiem opłacona. Pani tak samo pisała w ogłoszeniu, że nie będzie obciążony ratalnie. Jednak minęło już ponad 180 dni i dostałem powiadomienie, że raty nie zostały uregulowane. Co mogę zrobić w takim przypadku? Pani mówiła, że to jakaś pomyłka. Potem, kiedy zarzadalem jakieś potwierdzenie urwała kontakt.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:104371448 Ale zdjęcie blokady z takiego telefonu jest nielegalne i nawet jeśli się uda to telefon nadal posiada wadę prawną. Chyba, że zaproponują egzemplarz wolny od takich blokad.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@komis-bell   ale mnie chodzilo TYLKO i wyłącznie o legalną drogę: zapłacenie należności operatorowi i zdjęcie blokady.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:104371448 Rozumiem. Problem jest taki, że należność za urządzenie i tak może uregulować tylko i wyłącznie osoba która zawierała umowę z operatorem. W praktyce nie widzę szans na powodzenie takiego scenariusza.

oznacz moderatorów

Lorika_2009
#7 Wielbiciel#

Nie bardzo to rozumiem, gdyż jest to przestępstwo, a nie jakas reklamacja ryski czy innej **piiip**oły...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Lorika_2009 poczekaj proszę na naszą wiadomość w prowadzonej dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Lorika_2009
#7 Wielbiciel#

Już ktoś napisał, ale nic z tego nie wynika niestety...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj na reakcję Allegro!

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@Lorika_2009 

Witaj, Twój telefon jest niezgodny z umową i obarczony bardzo istotną wadą prawną. Sprzedawca wcisnął Ci trefny towar i masz pełne prawo go oddać żądając zwrotu wszystkich swoich pieniędzy (w tym za przesyłki w obie strony).

Nie musisz czekać na odblokowanie lub wymianę telefonu. Według art. 43e.1. 4) obowiązującej od 1 stycznia 2023 r. ustawy o prawach konsumenta możesz odstąpić od zawartej umowy bez uprzedniego skorzystania z innych środków ochrony zawartych w ustawie. Wbrew kłamstwom sprzedawców z tego forum decyzja w tej sprawie należy wyłącznie do Ciebie. Prześlij sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy i zażądaj zwrotu swoich pieniędzy. Najlepiej zrobić to poprzez dyskusję, którą już prowadzisz. Jeśli sprzedawca będzie się opierać i dalej Cię zwodzić, to po 14 dniach od rozpoczęcia dyskusji zamknij ją jako nierozwiązaną i złóż wniosek o rekompensatę z Allegro Protect: https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ile razy można pisać że art 43d odnosi sie tylko do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową co oznacza, że sprzedawca rozpatrując decyduje: 

1 naprawia

2 wymienia

3 zwraca kasę

Oraz jeśli ta sama wada wystąpi 2 raz kupującemu przysługuje

1 zwrot części środków przy pozostawieniu mu towaru

2 zwrot całości środków

W tym przypadku należy zlożyć odstąpienie od umowy z art 27uk umowę uznaje się za nieważną i sprzedawca zwraca całość kosztów

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@akatsumiss jeśli twój telefon po sprawdzeniu imei będzie należał do operatora tj ma niesplacone raty tzn że zgodnie z kc zakup od osoby prywatnej zlożyłeś oświadczenie woli o zakupie pod wplywem błędu (wprowadzono cię z błąd) czyli umowa zakupu jest nieważna i masz prawo odzyskać kasę co do grosza; jest to także przestępstwo z art 286 oszustwo do zgloszenia na policję oraz do allegro. W 2 przypadku allegro niech ruszy dupsko i spróbuje albo skontaktować się z sprzedającym i nakłonić do oddania kasy (albo niech ci zwrócą z pok i scigają panią windykacją)  albo zgloszenie na policję wzięcie odpowiedniego kwitu z policji o zgłoszeniu zawiadomienia przestępstwa i okazanie allegro by udostępniło dane sprzedającej do postepowania z kk

oznacz moderatorów

Lorika_2009
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc. Utopiłam prawie 5000zl za ten telefon. Cieszę się, że mogę je odzyskać i zapewniam, że każdemu kto będzie chciał zakupić telefon z takiego źródła wybije ten pomysł z głowy. Szczerze, już nie raz kupowałam telefony przez allegro, ale taka sytuacje mam pierwszy raz. Dziękuję jak nie wiem co jesteście kochani

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jesteś pierwsza z tym problem, tyle było tu już takich wątków i ostrzegają przed takim zakupem. Dobrze że odzyskasz środki i sprawa się rozwiązała.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Lorika_2009 1. przy takiej kwocie to szalenstwem jest kupowanie od handlarza ktory ma powiedzmy JDG.

2. W tego typu sytuacji powinnas wziac dwie stowki w kieszen i udac sie do prawnika. Pytanie na darmowym forum wydaje sie nieco dziwne 😮

oznacz moderatorów