anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier nie dostarczył paczki pod adres tylko przekierował do punktu.

Kabano2
#2 Obserwator#

Zakupiłem towar na alegro z dostawą do domu czyli na adres niestety ale kurier sam bez mojej wiedzy przekierował paczkę do punktu wpisując że nie dostarczył paczki bo nikogo nie było , jest to oczywiście nieprawda gdyż jestem osobą niepełnosprawną i niemal od dwóch lat nie wychodzę z domu dlatego jeżeli składam zamówienie to składam z dostawą na adres oczywiście nie odbiorę paczki z punktu nie dla tego że mi się nie chce tylko dla tego że jest to dla mnie spory problem.Jakich konsekwencji mogę się spodziewać po odesłaniu paczki do nadawcy?.

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:99965974 kurier w smarcie obecnie stał się losowy nie wiesz nawet czym i gdzie ci przyjdzie paczka 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:99965974  "Wcześniej to chociaż zostawiał w punkcie kaufland 4 min ode mnie po 3 skargach ok 15 minut dalej w Żabce. "

Biedny kurier, nie uważasz że on się po prostu boi spotkania z tobą.  Zmień sposób dostawy przesyłek wybierz innego dostawcę, może paczkomat jakiś ?

oznacz moderatorów

Client:99965974
#8 Zapaleniec#

Ja byłam ciągle miła do wczoraj bo 5 razy to przesada. Przez Dhl nie mam ważnej przesyłki a idą jeszcze dwie bo kupując na allegro było "kurier distawa do domu" ale nie było że Dhl. Teraz już będę starała się unikać ich.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Client:99965974  sprawdz czy firma w ktorej kupujesz nie oferuje własnej sprzedazy z "właściwym" kurierem dostarczajacym do rąk własnych. Ostatnio tak swój prywatny zakup przeniosłam bezposrednio do firmy, co prawda tam nie ma bezpłatnych smartów i zwrotów, ale cena zakupu była o 20zł nizsza niz tu, a w końcu nie kupowałam po to aby zwracać. Dostałam do rąk własnych.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:99965974 Wybieraj dostawy pod drzwi.

oznacz moderatorów

Client:99965974
#8 Zapaleniec#

Właśnie nie było takiej opcji. 

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@Client:99965974 Najgorsze że oczekuję jeszcze jednej bardzo ważnej przesyłki i niestety Dhl....Alegr musi coś wiedzieć o tych numerach kurierów bo od obydwóch sprzedawców było że za minimum 65 zł zakupów kurier gratis z dostawą do domu ale zero informacji z jakiej firmy kurier.

Z tego co napisałaś wynika, że możesz być kolejną ofiarą zmian w usłudze Smart, które zostały wprowadzone wbrew regulaminowi tej usługi i z naruszeniem przepisów prawa. Piszemy o tym w wątku: Brak wyboru kuriera w smart!!!.

Ja musiałam przez to zrezygnować z większości zakupów na Allegro, bo wylosowanie Pocztexu wiązałoby się dla mnie z koniecznością anulowania zamówienia. Pocztex nigdy nie doręcza u mnie przesyłek, a nie mam możliwości wyjścia z domu czy skorzystania z czyjejś pomocy.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@-Sainkho- 

Że się zapytam. Czemu nie masz możliwości wyjścia z domu?

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@pecela Opieka 24/7.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Wyglada na to, że kupująca ma Smarta w wersji "eksperymentalnej", czyli ubezwłasnowolnienie i kurier niespodzianka. Ewentualnie w wersji wcześniejszej z możliwością wyboru firmy po rozwinięciu wszystkich metod dostawy.

oznacz moderatorów

dlugilong
#8 Zapaleniec#

Ja zostałem potraktowany tak samo i osrane DHL zamiast do domu zawiozło mi do jakiegoś punktu oddalonego o 2 km, gdzie mam bliżej taki punkt chociażby w swojej lokalnej żabce 150m od domu.

Siedzę w domu bo mam połamaną girę i zawsze omijam DHL bo robią takie ściemy pisząc, że nikogo nie zastali.

Teraz nie mogę wybrać sobie kuriera, bo alle drogo za mnie będzie decydować. No absurd i łamanie prawa!

Nie odpuszczę tej sprawy i przyłączę się do pozwu zbiorowego. Chętnie bym chciał, żeby monopolistyczne alegro w końcu miało konkurencję, to by przestali sobie z nas robić i*diotów

oznacz moderatorów

gargulce2
#11 Animator#

@Client:99965974 zapraszam do mojego wątku brak wyboru kuriera w smart!!! Opisz sytuację, oznacz moderatorów. Niech wszyscy niezadowoleni wypowiedzą się w jednym temacie. Bo inaczej temat się gubi i ilość osób poszkodowanych też. 

oznacz moderatorów

przemek_23
#8 Zapaleniec#

Polecam złożyć prostą skargę do UOKiK. Ja taką dłuższą będę pisał, bo z tego wyszła grubsza afera. Skargę można złożyć w kilka minut przez platformę ePUAP bądź mailowo (pamiętając o podpisaniu skargi podpisem elektronicznym). Tu kroi się gruba afera ze zmową oraz praktykami narażającymi sprzedawców i kupujących na duże koszty. 

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@przemek_23 Możesz jeszcze zgłosić skargę do poznańskiego WIIH-u, bezpośrednio przez stronę inspektoratu lub przez formularz kontaktowy do wysłania mailem. W toku kontroli inspektor może zarządzić niezwłoczne usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, jeśli uzna to za konieczne ze względu na interes konsumentów.

Też planuję napisać elaborat do UOKiK-u.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Jak już pisałem wcześniej, firma kurierska nie ma bezwzględnego obowiązku doręczyć przesyłkę pod adres (niektóre jak np. UPS mają to dodatkowo płatne). Jeżeli kurier nie zastanie odbiorcy lub np. dojazd będzie zbyt kosztowny, czasochłonny, skomplikowany, są jakieś zakazy po drodze itp, to przesyłka może zostać przekierowania do punktu odbioru bez zgody adresata.

Ważniejszy jest zysk firmy kurierskiej niż wygoda adresata.

Wyjątkiem jest Poczta Polska, która w przypadku osób niepełnosprawnych lub mających problemy z poruszaniem się, ma ustawowy obowiązek, bezwzględnie doręczać każdą przesyłkę do rąk własnych odbiorcy, bez awizacji czy wrzucania do skrzynki. Jednakże trzeba złożyć stosowny wniosek o objęcie tą usługą (jest ona bezpłatna).

oznacz moderatorów

dzg_damian
#7 Wielbiciel#

Problem jest w tym że on nawet nie próbuje zastać, kurier DHL po prostu od razu jedzie do punktu i zostawia tam paczki bo nie chce mu się ich rozwozić

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dzg_damian  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  tak , to prawda , nie tak dawno zamówiłem dostawę do sklepu ,przejechał tak blisko ,że mógł paczkę bez zatrzymywania wrzucić w otwarte drzwi ,ale nieeee... zostawił ją w automacie oddalonym o 150 metrów .

NIGDY WIĘCEJ DHL !!! , paczkomat mam 100m bliżej 

oznacz moderatorów

dlugilong
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że nie możesz sobie już wybrać kuriera w Allegro... Jak Ci wylosują DHL, to najwyżej musisz anulować transakcję.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dlugilong dlatego wybieram paczkomaty, jedyny godny zaufania zawodnik .

oznacz moderatorów

dzg_damian
#7 Wielbiciel#

tak, na pewno już nie zamówię niczego przez DHL

oznacz moderatorów