anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Laptop brak zasilacza

bacpiotr
#1 Nowicjusz#

Cześć, zakupiłem laptop gamingowy na allegro lokalnie, lecz nie otrzymałem do niego zasilacza, co prawda nie było o nim mowy w opisie ani nie było go na zdjęciach, mogę coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

mdrogeria
#21 Demiurg#

kupić kompatybilny zasilacz  ,pokaż może link do oferty .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Daj link do oferty, że na zdjęciach nie było to powinno być opisane  w ofercie o braku zasilacza, otwórz dyskusję ze sprzedającym i tam się wszystko wyjaśni: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@bacpiotr Nic. w opisie oferty nie było, że jest zasilacz, więc przedmiot jest zgodny z opisem > nie ma wymogu opisywania w ofercie tego, czego nie ma > na tej samej zasadzie mógłbyś zgłosić brak kabli USB, ew. myszki (bo wolisz zamiast touchpada) i innych akcesoriów

LEW Cię podpuszcza do awantury, która nic nie da > dostałeś to co było w opisie aukcji? > więc nie możesz mieć pretensji > mogłeś przeczytać opis przed zakupem i dopytać się sprzedającego.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@bacpiotr Czy chodzi o zakup z 21.06.24? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bacpiotr jak w ofercie w opisie nie pisało że w zestawie jest zasilacz ani na zdję iach nie było zasilacza tzn że zakup nie obejmował zasilacza

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bacpiotr Jeżeli w ofercie nie ma jednoznaczności ze brak, a jest integralną częścią towaru to zgłaszaj reklamację.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie podpuszczaj, bo nie masz racji > integralną częścią komputera to jest dysk twardy ew. coś co jest  wbudowane w komputer > gdyby zasilacz został wymontowany z komputera  to wtedy tak > można składać reklamację na brak zasilacza ale jest to element zewnętrzny tak samo jak zewnętrzna stacja dysków, dodatkowy zewnętrzny dysk, kable USB czy HDMI

@bacpiotr Możesz dać podpuścić się LWU do awantury > ale zarówno dyskusja jak i reklamacja są bezzasadne > przedmiot jest zgodny z opisem > Lew zaraz wymyśli inny powód do awantury > niby się kierując Twoim dobrem > ale to tylko taka maska > zależy mu tylko na sprowokowaniu kłótni, która nic nie przyniesie🙄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bzdury piszesz, jeszcze nie kupiłem kompa bez zasilacza,  a jak go brakuje to należy napisać to w ofercie, dla mnie ewidentnie sprzedający to pominął, dyskusja jest po to żeby to wyjaśnić.😐

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Jak zwykle nie odróżniasz pojęć > owszem zasilacz jest niezbędny do funkcjonowania laptopa > ale nie jest jego integralną częścią > wg. Wielkiego Słownika Języka Polskiego > integralny = taki, który jest nierozdzielnie związany z jakąś całością > https://wsjp.pl/haslo/podglad/54499/integralny/5156253/element

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niezbędne to może być masło do bułki! nie rozróżniasz!! a zasilacz jest zawsze w kompie, jest napisane w ofercie że nie ma?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 komputer bez zasilacza źle, a nowa komórka bez zasilacza dobrze?

przypominam także, że

integralną częścią nowego notebooka jest instrukcja i pudełko

napiszę żartobliwie:

janusz spotkał janusza i są problemy

widziały gały co brały spotkało się z okazja, jest tanio, sprzedawca się nie zna

 

zawsze można twierdzić, że oferta jest nierzetelna

bo nie wypisało się wad produktu, gdzieś musi być umiar

przyzwoitość nakazuje jednak podanie brakujących elementów kompletu fabrycznego

@bacpiotr czy na zdjęciu był pokazany działający komputer? bo może nie działa?

zawsze można reklamować taki komputer z powodu "nie działa"

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

@LEW433  faktycznie lubisz podpuszczać.

 

Jezuuu. Masz nr 1 w rankingu gadane, ale ...czasem ta walka o te punkty mogła by przyhamować.

Idąc Twą myślą, upomnę się kupując bułki o serek i wędlinę plus mleko. Przecież to część kanapki. Jezuuu.

 

Sprzedając smartphone wręcz odchodzi się od miliardów dodatkowych zasilaczy.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jaja sobie robisz teraz, oferta ma nie wprowadza w błąd, a twoje porównanie do jaj i bułek nietrafione. Lepiej odpowiedz czy kupujesz laptopa albo kompa bez zasilacza?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@LEW433 Wielokrotnie sprzedawałem na allegro laptopy, konsole itp. bez zasilacza i nigdy nikt nie miał pretensji - pewnie dlatego, że zawsze umieszczałem w treści oferty taką informację ale ja do sprzedaży podchodzę profesjonalnie.

Tu pewnie zakup był na allegro lokalnie i od osoby prywatnej - tam nie ma nawet obowiązku tworzenia opisu - kupuje się to co widać na zdjęciach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz sprzedawać bez zasilacza ale sam napisałeś że że zawsze umieszczałem w treści oferty taką informację ale ja do sprzedaży podchodzę profesjonalnie   więc pytam był taki zapis?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Napisałem, że ja umieszczam taki zapis bo podchodzę do sprzedaży profesjonalnie.

Na allegro lokalnie - bo najpewniej tam doszło do zakupu - nie ma obowiązku umieszczania jakiegokolwiek opisu - kupujesz to co widać na zdjęciach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak kupujesz co na zdjęciu. a właśnie i próbują sprzedawać zdjęcia!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Pokaż gdzie w regulaminie jest napisane, że w opisie oferty mają być podane przedmioty, których nie ma w zestawie > i co ma wspólnego sprzedaż zdjęć z laptopem > czyżby "tonący brzytwy się chwyta"

Dalej nie odróżniasz integralności od rzeczy, która może być ale nie musi.

Integralnymi częściami lwa jest grzywa i ogon > ale upolowana gazela już niekoniecznie > pomimo, że bez tej gazeli lew długo nie pociągnie > tak jak laptop bez zasilacza > czy tak czy tak są to akcesoria do laptopa

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Za ten tekst widzę Ci zgrzewkę. Pozamiatałeś guru 🤣

 

"Integralnymi częściami lwa jest grzywa i ogon > ale upolowana gazela już niekoniecznie > pomimo, że bez tej gazeli lew długo nie pociągnie "

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów