anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Masowa obecność ofert ze słowami "BĘDA AUTOMATYCZNIE ANULOWANE"

daniel0x64
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  dlaczego Allegro automatycznie nie odrzuca publikacji ofert jawnie łamiących regulamin wprost mówiących o anulowaniu transakcji przez sprzedawcę jeśli nie spełnimy jakichś magicznych (niezgodnych z prawem) warunków?

 

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę po opisie pierwszą lepszą frazę "BĘDA AUTOMATYCZNIE ANULOWANE" i mamy ścianę wyników. Oczywiście wyjątkami oferty na rzeczy na wymiar, których nie da się zrealizować w jakimś małym rozmiarze (np. rolety), czy takie które dotyczą produktu na zamówienie gdzie kupujący nie poda szczegółów (np. kubek z nadrukiem bez wybrania nadruku).

Od sprzedawców którzy nie słyszeli o funkcji B2B i zaśmiecają wyniki ofertami gdzie wymagany jest numer NIP, przez cwaniaków "na dopłatę" (czyli produkt X wymaga produktu Y, nie sprzedamy X bez Y), po najgorszych krętaczy, którzy dodają sobie do oferty produkt za powiedzmy 35zł, którego nie można kupić osobno, ale robią "zestaw", gdzie ten produkt jest efektywnie gratis do zakupu innego, dużo droższego produktu. Do tego mają kupon na 100zł, którego standardowym wymogiem jest zakup dwóch lub więcej produktów, także nawet nie mając potrzeby posiadania "gratisu", 100zł "oszczędzone". Z jednym haczykiem - drogi produkt ma dostawę 24h, "gratis" - ponad tydzień. Tym samym ich oferta jest nieuczciwie pozycjonowana bardzo wysoko, dużo ludzi skusi się na gratis i obniżkę, ale nie zauważy że dali sprzedawcy tydzień na ociąganie się w cenie kilkudziesięciu złotych. Wisienką na torcie jest brak włączonej opcji anulowania zamówienia...

Ponieważ jawnie oskarżam tu niektórych sprzedawców o działania mające na celu wprowadzenie kupujących w błąd, nie podam dokładnej frazy ani kont sprzedawców (a jeden z nich ma ich kilka). Zgłaszałem naruszenie regulaminu kilka dni temu, ale oferty dalej wiszą... 

 

Skoro na tym forum umiecie filtrować przekleństwa i nazwy konkurencji, a wyszukiwarka ofert zna deklinację, to chyba nie za dużym wymogiem jest weryfikowanie ofert z frazami typu "anulowanie zamówienia"?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@daniel0x64 Cześć, dzięki za sugestię, przekażę ją w odpowiednie miejsce. Wprowadzenie dodatkowej frazy do algorytmu nie jest problemem, ale nie wszystkie oferty z informacją o anulowaniu są niezgodne z naszym Regulaminem, dlatego nie możemy ich wszystkich automatycznie usuwać (np. informacja o anulowaniu nieopłaconego zamówienia). 

Jeśli jakaś oferta wzbudza Twoje wątpliwości, to zgłoś ją przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/regulamin-allegro/jak-moge-zglosic-oferte-naruszajaca-zasady.... Każdą ofertę sprawdzimy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

daniel0x64
#8 Zapaleniec#

Nie oczekiwałem automatycznego usuwania tylko ręcznej weryfikacji.

Do tego formularza mam od razu uwagę - jest bardzo zniechęcający. Zgłaszający nie widzi efektów swojej pracy, a sam formularz jest irytujący - zawiły i stworzony jakby naruszeń było najwyżej kilka w roku.

A ja nie mam problemu zgłosić kilkanaście ofert pod rząd, jeśli spędzam pół godziny szukając produktu idealnego, a czas marnuję na sprzedawcach wpisujących pojemność kartonu mleka "1000 litrów" (z niedopatrzenia lub chęci oszukania algorytmu), złe parametry lub takie komiczne zapisy o anulowaniu zamówienia. Robię tak, jak otworzyłem te kilkanaście ofert w nowych kartach i 99% z nich się okazuje niepoprawna. Tylko czasami się zastanawiam nad zasadnością, skoro tak rażące naruszenia jak to z "gratisem", kuponem i "automatycznym anulowaniem" wiszą kilka dni po zgłoszeniu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@daniel0x64 pisać se mogą, anulować nie mogą, ocenić też możesz 🙂 a teraz postaw się w roli sprzedawcy, coraz trudniej walczyć z Oficjalnym sklepem Allegro z Chińczykami, nie znany algorytm sortowania ofert itp. więc kombinują, najlepsze są oferty zamów do 23:59 wysyłka dziś a koszt wysyłki 299 zł 😄 i dzięki temu mają ofertę na samej górze, kto nie kombinuje na allegro nie sprzedaje, co nie pochwalam ale samo allegro do tego doprowadziło 😞

Tarcze hamulcowe na sztuki sprzedają i wymuszają zakup dwóch, potem wyżej są na liście, a zaraz zaczną napoje sprzedawać oddzielnie butelkę i zawartość 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

daniel0x64
#8 Zapaleniec#

Ocenić mogę, ale do tego muszę kupić najpierw i zmarnować czas oraz zamrozić pieniądze na jakiś czas, bo często w ofertach są takie zapisy, że i w sądzie bym wygrał - tylko po co?

Walkę z Chińczykami z niskimi cenami rozumiałbym do jakiegoś stopnia przy tanich produktach, ale tu ten z przykładu kosztował prawie 3000zł. Jak tu ufać sprzedawcy który już w ofercie kombinuje, że potem nie będzie irytował i zmuszał do korzystania z Allegro Protect?

To mi przypomniało że też miałem przypadek cwaniaka co sprzedawał pół produktu (czyli sztukę z pary filtrów do maski, co samo w sobie jest nielegalne bo filtry działają jak są nowe i fabrycznie zapakowane, a pakowane są po dwa).

 

Natomiast Allegro pozwalając na takie kwiatki na kontach "Super Sprzedawca", z włączonym Smartem i jeszcze przyjmującym pieniądze za promowanie niezgodnej z regulaminem oferty (bo raty zero są tylko jak promujesz) dodatkowo irytuje.

Jasne, nie pójdę do konkurencji, bo póki Allegro nie usunie systemu filtrowania do zera to jako jeden marketplace będą zawsze najlepsi na rynku skoro nawet inna firma na "A" tego nie umie. Ale zamiast kupować z przyjemnością, będę kupował z irytacją i dokładając roboty obsłudze klienta obsługującej moje słuszne zgłoszenia 😉 

oznacz moderatorów