anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nękają mnie telefonami po wystawieniu negatywnej opinii

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

Prosze o pomoc moderacje bo nie wiem co w takiej sytuacji zrobic 

zakupilem rybki na allegro kilka dni temu i gdy przyszly okazalo sie ze rybki odbiegaja od tego co jest na zdjeciu w aukcji! ja jako konsument mam prawo na allegro wystawic komentarz negatywny i tak zrobilem 
problem w tym ze sprzedajacy neka mnie telefonami pozno wieczorem i wypytuje czy mozemy sie dogadac
czy tak to ma dzialac? przekupstwo tylko po to zeby miec pozytywne opinie? i niezszargane 100% na allegro?
co z tym zrobic? dziala mi to na nerwy!! mam sie bac wystawiac negatyw na allegro?  do tego to wszystko prowadzi
przez takie zagrywki nieuczciwi sprzedajacy sa uznawani za tych uczciwych bo sztucznie reperują swoja opinie

pomijajac juz wszystko to jakim prawem sprzedajacy ma dostep do moich danych jak numer telefonu ktory jest widoczny na koncie allegro a nie na zamowieniu ktore zlozylem (wpisalem inny numer)?????  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

LEW433
#21 Demiurg#

Nie może Cię nękać może prosić o zmianę komentarza, skąd ma ? może wcześniej kupowałeś już u niego .

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

na jakiej podstawie moze prosic o zmiane komentarza?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Ma do tego prawo, logując się do Allegro akceptujesz regulamin, w tym regulaminie Allegro daje szansę sprzedającemu wysłać prośbę o zmianę opinii.

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

"wysłać" ma prawo poprzez maila albo wiadomosc na allegro i nie mam z tym najmniejszego problemu  ale pytam czy  moze mnie nekac telefonami po godzinie 19 w piatek o zmiane komentarza 

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

co innego wyslanie prosby o zmiane opinii  a co innego nekanie telefonami pozno wieczorem! przeciez to absurd 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@shockwave1403 wyobraź sobie że jak dostał bana z allegro za jakość sprzedaży przez twoj negatyw to dział bezpieki pisze sprzedającemu mniej wiecej tak jeśli nie dojdziesz do porozumienia z kupującym to ci nie odwiesimy konta. Więc kto tu kogo przymusza do stalkingu? 

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

czyli sprzedajacy nęka mnie bo jego nęka allegro? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@shockwave1403 Sprzedawca po prostu próbuje się bronić przed sankcjami jakie nakłada allegro . 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@shockwave1403 tak , to z winy allegro , załączę Ci zrzut ze swojego panelu jakości , a idzie o 3 urwane gwiazdki , 3 klientów po 1 

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@shockwave1403  Na podstawie regulaminu Allegro, daje mu takie możliwości.

oznacz moderatorów

CommunityHelper1
#9 Pomysłodawca#

Witaj. @shockwave1403.

Na Allegro strony zawartej umowy mają możliwość porozumienia się co do usunięcia wystawionych ocen oraz odpowiedzi do nich, wykorzystując w tym celu odpowiedni formularz dostępny w ramach Konta. W świetle art. 11.8. regulaminu Allegro wydzwanianie do Kupujących i nakłanianie ich do zmiany opinii jest niedopuszczalne

Zgłoś zachowanie Sprzedającego przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=ad72cbbb-fdaf-464c-8e73-b594ab339c50, załącz dowody w postaci zrzutów ekranu z datą i godziną niechcianych połączeń i domagaj się zdecydowanej reakcji ze strony Działu Bezpieczeństwa Transakcji. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ciekawe dlaczego moderacja się do tego nie odniosła, słabo widzą? nie a dlaczego wówczas nie odpowiadają?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

z pewnością wieczorami dzwoni z telefonu firmowego na który stoi konto na allegro, a nagrywać bez poinformowania rozmówcy nie wolno

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Można nagrywać, jeżeli osoba rejestrująca rozmowę sama w niej uczestniczy, można uznać że nagrywanie jest legalne i nie stanowi znamion przestępstwa, co innego jakby uczestniczyły w niej osoby trzecie.    np: https://adwokatmdp.pl/czy-nagrywanie-rozmow-jest-legalne/

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

i pierwsze co po udostępnieniu nagrania stronie trzeciej jaką jest allegro dostanie od sprzedawcy pozew cywilny za naruszenie jego dóbr osobistych, więc gratuluje sprzedawca dostanie bana, a kupujący zapłaci kilka tysięcy odszkodowania. Ponieważ kupujący nie zgłosił ani stalkingu z kk, ani nie wezwał sprzedawcy do zaprzestania dalszego dzwonienia. Sprzedawca nie dopuszcza się czynu zabronionego próbując polubownie sprawę załatwić. Kupujący natomiast sprzedawcy nie wezwał do zaprzestania takich czynności, które według niego godzą w jego prawa np naruszania miru domowego ciągłym wydzwanianiem

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@shockwave1403 Zablokuj jego numer i będzie po kłopocie.

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

to ostateczność! chcialem sie po prostu dowiedziec czy takie praktyki wsrod sprzedawcow na allegro to norma

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

"okazalo sie ze rybki odbiegaja od tego co jest na zdjeciu w aukcji!"

Jeśli faktycznie rybki odpływają od tych ze zdjęć w ofercie, to mogły przecież przejść metamorfozę w transporcie, zwłaszcza pod wpływem stresu, jeśli wysłano je DPD to cud że dojechały żywe.

oznacz moderatorów

shockwave1403
#8 Zapaleniec#

ryby nie przeszly zadnej metamorfozy w transporcie po prostu sprzedający leci w kulki wysylajac inne rybki niz na zdjeciu w aukcji 

zdaje sobie sprawe ze pod wplywem stresu wybarwiaja sie niektore osobniki ale tutaj widac ze ryba totalnie rozni sie od tego co w ofercie i to wygląda jakbym dostal totalnie inny gatunek ryby 

moge wstawić zdjęcia porównawcze  

oznacz moderatorów