anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie orginalny podrobiony produkt.

karmelrat
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam pierwszy raz taką sytuację, że kupiłem produkt dokładnie miały być to klocki LEGO firmowe wysłane z Niemiec, tym czasem po opóźnionej przesyłce otrzymałem klocki podróbki z Chin. Otworzyłem dyskusję i zazadałem zwrotu podróbki na koszt sprzedającego, sprzedający się na to nie zgadza, bo nie chce ponosić kosztów wysyłki. Ja oczywiście uważam, że powinienem mieć możliwość odeslania towaru na jego koszt skoro to on mnie oszukał. To co on mi wysłał można zamówić z Chin za 400 zł sprzedający zaproponował też że zwróci mi w formie rekompensaty 250 zł z 992 zł jakie mu zapłaciłem. Dodam jeszcze, że klocki są podróbka co dla mnie czyni je produktem bezużytecznym. Jak to ogarnąć? bo niechciał bym ponosić kosztów wysyłki za nie mój błąd.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@karmelrat Jeśli trwa dyskusja i nie możesz w niej dojść do porozumienia ze sprzedającym, poproś o pomoc pracownika Allegro. Powinien wskazać możliwości rozwiązania tego problemu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Anna_exe
#7 Wielbiciel#

Witam, mam podobną sytuację. Prawdopodobnie z tym sama sprzedającym.

W kółko odpowiada to samo, że jak się nie podobają to mogę odesłać.

Nie ma znaczenia, że wysłałam zdjęcia oryginalnych klocków i dla porównania tych co przysłano.

Koszt odesłania jest zbyt duży i raczej nie zwrócą za niego pieniędzy.

Jak planujesz to rozwiązać?

oznacz moderatorów

KingaPawel
#7 Wielbiciel#
  • Czy jest to sprzedawca o nicku 

    xuwei1111, bo właśnie też zamówiłam klocki Lego - rzekomo wysyłka z Niemiec, naraz opóźniona i pojawia się wysyłka z magazynu z Chin, której wcześniej nie było?

oznacz moderatorów

KingaPawel
#7 Wielbiciel#

 

  • Czy jest to sprzedawca o nicku 

    xuwei1111, bo właśnie też zamówiłam klocki Lego - rzekomo wysyłka z Niemiec, naraz opóźniona i pojawia się wysyłka z magazynu z Chin, której wcześniej nie było?

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

od 2011 roku produkcja klocków zgodnych ze standardem wymyślonym przez Duńczyków jest legalna na całym świecie, ze względu na to, że wygasł patent.

oznacz moderatorów

Anna_exe
#7 Wielbiciel#

Kupowałam u oubizhi173747

oznacz moderatorów

Anna_exe
#7 Wielbiciel#

Zapewne sprzedają z kilku kont. Moja dostawa też była opóźniona. Na pytanie do Sprzedającego dlaczego zmienił miejsce wysyłki odpowiedział, że mają wiele magazynów, ale że klocki są nowe i oryginalne. 

Nawet pudełko się różni od oryginału. Nie mówiąc o jakości wykonania klocków.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

a co was wszystkich skłania do kupowania u takich sprzedawców? Czyżby cena? Nie daje wam do myślenia podejrzana cena? i ten nick xuwei nie brzmi wam nic a nic chińsko? Trzeba łączyć kropki.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xkolejorzx Czym innym jest produkcja i sprzedaż klocków zgodnych ze standardem firmy LEGO a czym innym jest podszywanie się pod producenta LEGO.

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

@komis-bell Szczerze wątpię, nie przeszłoby przez cło.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@xkolejorzx Różne cuda już widziałem.
Najlepiej będzie zobaczyć ofertę.
@karmelrat @KingaPawel @Anna_exe Pokażecie link do ofert w których dokonano zakupu?

oznacz moderatorów

Anna_exe
#7 Wielbiciel#

Aukcje są wycofane, konto sprzedającego zawieszone

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

a co ma cło do tego? Lego czy inne Leggoo, to nadal zakup z Chin. Nie tylko oryginały podlegają ocleniu przecież

oznacz moderatorów

Anna_exe
#7 Wielbiciel#

To nie był zakup z Chin. Sprzedający informował, że wysyłka oryginalnych klocków Lego jest z Niemiec.

Opakowanie ma przyklejone naklejki z Lego, więc sprzedający sprzedaje je jako oryginał. Niestety nim nie są. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

nie ma znaczenia co informował tylko co zrobił.

Tak czy siak trop z celnikami uważam za błędny

Zrób reklamację, odeślij jako reklamację, a koszt wysyłki przekaż sprzedającemu, jeśli uzna reklamacje to ci to powinien oddać

oznacz moderatorów

Anna_exe
#7 Wielbiciel#

Jeśli raz oszukał, to nie wierzę że odda pieniądze za wysyłkę. A to koszt minimum 160zł.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

No ale nie sprawdzałaś oferty gdzie jest adres do zwrotów? Ludzie widzą cenę i kupują bez zastanowienia. Nick dziwnie brzmiący, wysyłka z zagranicy, dzika cena. Łączmy kropki. Myślmy przed.

oznacz moderatorów

Anna_exe
#7 Wielbiciel#

Nie, nie sprawdziłam. Nie musisz mnie pouczać po fakcie. Teraz już wiem.

Sprzedający zapewniał zarówno o miejscy skąd wysyłał jak i o oryginalności.

Nie piszemy tu po pouczanie, ale po pomoc. Bądźmy ludźmi!

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

No to masz moja odpowiedź przecież. Spakować i wysłać. 

oznacz moderatorów