anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam zamówienia, a termin już minął, co robić?

oliwer127
#7 Wielbiciel#

Kupiłam od jednego z użytkowników z chin rower , w wiadomości prywatnej sprzedający zapewniał mnie że na rower trzeba czekać pół miesiąca i do 30 lipca dojdzie. Wcześniej, po paru dniach od zakupu przyszło mi powiadomienie na allegro że "przesyłka odebrana" (chodzi o tą ofertę), mimo że żadnego kuriera nie było z rowerem. 

Rozpoczęłam dyskusję z allegro - czemu roweru nie mam a pisze że jest odebrany. Sprzedawca zobowiązał się że dostarczy rower tak jak informował do 30 lipca i prosił o zakończenie dyskusji (na temat produktu aby pozytywnie przesłać przesyłkę) co zrobiłam.

 

Dziś jest 10 sierpień, wcześniej koło 29 lipca pisałam mu kiedy rower przyjdzie i do dziś nie odpisał. 

Proszę o pomoc gdyż padłam ofiarą oszustwa. Jak mogę odzyskać zapłacone środki i dlaczego allegro produkt nieodebrany oznacza automatycznie jako odebrany ?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

maxr01
#17 Koryfeusz#

Otwórz ponownie dyskusję. Zgłoś sprawę do Allegro. Nr listu przewozowego, dane firmy kurierskiej, potwierdzenie odbioru z firmy kurierskiej z podpisem odbiorcy itd... itp... 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@oliwer127 Dyskusji nie otworzysz ale jak napiszesz tu to pomogą:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...  a nawet mogą otworzyć ponownie dyskusję, nigdy nie zamyka się dyskusji dopóki nie osiągniesz porozumienia, po 14dniach dyskusji zamykasz ją jako nierozwiązaną i składasz wniosek do POK, zapamiętaj.

oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

Już dwa razy napisałam przez tą stronę do pomocy, teraz czekam. Dyskusję zakończyłam na prośbę sprzedawcy, istotnie nie mogę jej ponownie otworzyć. 14 dni od zakupu już dawno minęło, produkt miał być a go dalej nie ma, a sprzedawca nie odpisuje na PM

Wniosek do POK ? co to jest ? gdzie można to złożyć?

oznacz moderatorów

Tajfun88
#7 Wielbiciel#

Mam dokladnie ten sam problem tez rowery z chin dokladnie taki sam przebieg zdarzenia

oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

a jaki użytkownik ci go sprzedał? mi lijingshangmao 

może to ta sama osoba lub grupa oszustów a ma różne konta ? 

rower górski MTB bike multicolor 

Szkoda tylko że allegro bardziej  nie zabezpiecza użytkowników przed takimi oszustwami... a małe kwoty to nie są zapłaciłam za niego około 500 zł

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

No to się ładnie przejechaliście na tych rowerach. Tanio i okazyjnie nie znaczy opłacalnie .Najlepiej unikać takich tanich okazji ,nieco dłużej odkładać i kupić sobie coś porządnego na rodzimym rynku.

oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

no wiesz, ja zawsze kupuje na okazjach, tak kupiłam już kilkaset rzeczy na allegro i jeszcze nie miałam sytuacji aby była informacja z systemu allegro że przesyłka przyszła a jak nie było tak nie ma a sprzedawca informuje że mam czekać jeszcze 2 tygodnie po czym kontakt się urywa

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

😂

@oliwer127  rower górski MTB za 500zł? 🤣

Ja 2 lata temu kupiłem sobie używanego Gaianta Terrago 2, rama 19, oferta z O.L.X. Stan wizualny taki średni, trochę podrapany. Techniczny, amor już wtedy nadawał się do regeneracji, teraz kompletnie zapieczony ( można to sobie samemu zrobić, naprawić). Skusiło mnie pozostałe wyposażenie, czyli hamulce tarczowe hydrauliczne Giant v2, niezłe przerzutki oraz oczywiście cena.

Zapłaciłem 800zł 😂, teraz nie ma takich rowerów w tej cenie.

Zamiast szukać okazji w Chinach, kupujcie od polskich przedsiębiorców. Drożej ale przynajmniej gwarancja jakaś będzie.

 

oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@oliwer127 W tej sytuacji złóż proszę wniosek o rekompensatę do Programu Ochrony Kupujących. Możesz to zrobić za pomocą tego formularza. Jeśli rozpatrzymy go pozytywnie, otrzymasz od nas zwrot pieniędzy za ten zakup. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

wniosek złożony, teraz będę czekała na odpowiedź

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@oliwer127  No i : https://allegro.pl/uzytkownik/lijingshangmao/oceny

Ktoś jeszcze wierzy w "tanio i dobrze" z Chin?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

I właśnie na takie sytuacje między innymi idzie prowizja którą sprzedający płacą Allegro 😕

oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

Dlaczego zatem allegro pozwala takiej osobie dalej sprzedawać towary ?

powinno dawno zgłosić sprawę służbą śledczym a konto zawiesić, jeśli tak się nie stało to jest to pozwalanie oszustowi złodziejowi dalej działać

Nie czytałam tych opinii ale uznałam że skoro konto jest aktywne a sprzedający wystawia to jest wszystko dobrze.

Ponadto allegro wyświetliło mi powiadomienie że rower doszedł mimo że ani kuriera ani roweru nie było. Jak zatem się to stało ? Czy osoba ta ma "znajomości" na poziomie dostawczym że system allegro pokazuje iż jest wszystko w porządku, mimo że nie jest ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Samo że sprzedaje nie oznacza że wszystko jest dobrze, warto czytać opinie i zakładki zwroty, reklamacja i pomyśleć że towar na reklamację należy odesłać i to do Chin.😁

oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

przeczytaj mój post wyżej i poprzednie, nie otrzymałam w ogóle towaru a allegro wyświetliło je jako "odebrany" jakże zatem mogłabym go reklamować?

 

 

Ktoś zmienił temat mojego postu z "Padłam ofiarą oszustwa na allegro" na 

"Nie otrzymałam zamówienia, a termin już minął, co robić?" proszę moderatorów o zachowanie starego tematu i nie zmienianie postów napisanych przeze mnie. 

 

 

teraz czytam te komentarze - nie było ich wcześniej gdy kupowałam rower, to dlatego ich nie czytałam - to są komentarze z końca lipca

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czytałem i u góry się bezpośrednio odniosłem, a tu jest taka rada na przyszłość.

a tu twój wpis: Nie czytałam tych opinii ale uznałam że skoro konto jest aktywne a sprzedający wystawia to jest wszystko dobrze

oznacz moderatorów

oliwer127
#7 Wielbiciel#

teraz czytam te komentarze - nie było ich wcześniej gdy kupowałam rower, to dlatego ich nie czytałam - to są komentarze z końca lipca

rower kupiłam na początku sierpnia. wtedy żadnego komentarza jeszcze nie było 

jeszcze raz: proszę przywrócić stary tytuł tego tematu i nie modyfikować moich postów oraz proszę o zwrot moich pieniędzy, gdyż wina w tym przypadku  jest po stronie allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otrzymasz, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów