anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nielegalna kopia

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:74514125
#9 Pomysłodawca#

Jak to mozliwe,ze sprzedawca caly czas wystawia nielegalne kopie,a na moj alert w tej sprawie,Allegro odpowiada,ze wg.nich wszystko jest zgodne z prawem?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:74514125 Jeśli weryfikacja nie wykazała nieprawidłowości lub nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwerdzić, że doszło do naruszeń, działania nie są podejmowane.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:74514125
#9 Pomysłodawca#

Milo,ze pani odpowiedziala-dziekuje.

Ciekawi mnie tylko,w jaki sposob weryfikujecie Panstwo ew.nieprawidlowosci?

Ten wystawca znany jest z tego,ze wystawia kopie,i opisuje je jako oryginaly.Teraz jednak posunal sie dalej,i opatrzyl je logo producenta,a to juz wg.mnie jest nielegalne.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A pytanie jest czy wolno sprzedawać te kopie, jak wolno i jest to opisane w ofercie wszystko to nie ma problemu.

oznacz moderatorów
Agent555
#18 Luminarz#

Odpowiem tak 

 

Można w opisie oferty podawać np: przedmiot kupiony na bazarze , targu staroci . itp 

Kontaktowałem się z doradca i potwierdził to dodatkowo doradca jeszcze skonsultował to z ekspertem  również potwierdził , więc dział bezpieczeństwa nie może usunąć aukcji .

 

oznacz moderatorów
Client:74514125
#9 Pomysłodawca#

Odpowiem w ten sposob:(zaznaczam,ze to tylko przyklad)jesli wiec,wg Pana facet twierdzi,ze sam Elvis wstal z grobu,i wreczyl mu oferowana obecnie na sprzedaz gitare,wiec jest to 1000% oryginal,to znaczy,ze wsztstko jest OK,i mozna tak postepowac?Czy nie bardziej uczciwe byloby zaznaczyc np."moim zdaniem jest to oryginal",jesli nie jest sie tego pewnym?

Nie wiem,czy Allegr skupione na zyskach,(co oczywiscie jest normalne,i jak najbardziej zrozumiale),nie jest jednak czasami zbyt poblazliwe.

Ciekawe,ilu mniej doswiadczonych kolekcjonerow oszukal ten sprzedawca.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Żadne kopie nie powinny być łączone z oryginałami ,od tego są podkategorie "kopie i falsyfikaty" w dziale z antykami lub powinny być wystawiane jako pozostałe (tam gdzie nie ma odpowiedniej podkategorii "kopie" z wyraźnym oznaczeniem że jest to przedmiot bez rozpoznania eksperta i nie ma się wiedzy co do jego oryginalności. Kiedyś taki przedmiot można było zgłosić i odpowiedni ekspert w allegro sam szybko potrafił to zweryfikować a w razie potrzeby zblokować takiego sprzedawcę. 

oznacz moderatorów
Client:74514125
#9 Pomysłodawca#

I o to, mniej wiecej,mi chodzilo.Prosto,i przejrzyscie.W ten sposob mozna wyeliminowac nieuczciwych sprzedawcow,ktorzy (przynajmniej na rynku kolekcjonerskim militariow)sa plaga.

oznacz moderatorów
allecd
#10 Popularyzator#

Czyli towary łamiące prawo autorskie można wystawiać na allegro?

Czyli towary łamiące regulamin allegro (zakaz podróbek) można wystawiać na allegro?

 

to niezwykle ciekawe...

 

p.s. czy autor wątku może wrzucić nick tego nieuczciwego sprzedawcy ew. link do aukcji?

oznacz moderatorów
Client:74514125
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca wystepuje jako "virtuti44"

 Ktos,kto choc troche orientuje sie w temacie militaria,szybko zorientuje sie,ze to falszywka.Jednak,sadzac po komentarzach sporo naiwnych dalo sie nabrac.

Kusi np.cena ,choc juz samo to powinno byc podejrzane,bo np.dzis wystawil wg.niego oryginalne odznaczenie(ktorego nawet nazwe podal blednie),za 89zl,a wartosc oryginalu w dobrym stanie to ok.10x wiecej.Na szczescie tym razem nikt sie nie nabral,i tylko ja zglosilem zainteresowanie,tylko po to,zeby zglosic naduzycie do Allegro.Tym razem jednak zaopatrzyl swoja kopie w pelne logo producenta,co chyba nie jest zgodne z prawem,oraz dodal ze to obiekt muzealny!Gdyby napisal,ze to "PRODUKCJA MUZEALNA",niemialbym zastrzezen.Kopie,a wlasciwie reprodukcje w ten sposob oznaczone sa identyczne z oryginalem,i to jest dozwolone.Jesli jednak ktos upiera sie,ze sprzedaje oryginal,a wie,ze egzemplarz zostal wyprodukowany wczoraj w jego przydomowym warsztacie,to jest to wg.mnie nieuczciwe(delikatnie rzecz ujmujac)

oznacz moderatorów