anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana paczka w Ruchu - błędny status Allegro

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Witam,

kupiłem książkę i jako formę dostawy wybrałem Paczkę w Ruchu. Niestety, ale nie odebrałem jej ze względu na błędny status przesyłki na Allegro. Mimo tego że sprzedawca podał nr przesyłki, to ciągle wyświetla się"Oczekuje na nadanie". Tymczasem po wprowadzeniu nr paczki na stronie przewoźnika okazało się że paczka już wraca do nadawcy.

 

W tej sytuacji będę zmuszony jeszcze raz zapłacić za dostawę + ewentualnie za paczkę zwrotną? Kieruję się statusami w aplikacji Allegro i dlatego nie wiedziałem że paczka na mnie czeka.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:79577720  Aż muszę się upewnić, jeśli kupujący przegapi sms z kodem, potem drugi z przypomnieniem o odbiorze również przegapi to prawo pozwala  domagać się ponownej wysyłki na koszt sprzedającego ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Kontynuując, klient nie dostał na maila informacji która zawsze przychodzi przez co paczki mógł się nie spodziewać i nie wiedzieć co to jest za paczka.

Tak, dostał ale tylko dwa przypomnienia. Zazwyczaj jest ich znacznie więcej o czym sama napisałaś, a więc to działa na jego korzyść.

W wiadomości od RUCHu nie jest podawana ZAWARTOŚĆ paczki i równie dobrze może być to zwykły SPAM, pomyłka.

Wg Allegro paczka nadal jest u sprzedawcy.

Pomyłki również się zdarzają.

 

Jak klient przegapi wiadomości, a cała transakcja jest poprawna to oczywistym faktem jest wina kupującego.

oznacz moderatorów

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Sprawa została rozwiązana. Sprzedawca zwrócił mi koszt samej rzeczy i uciekła mi atrakcyjna oferta.

Złożyłem nowe zamówienie na Allegro i teraz wszystko poprawnie działa. Otrzymuję maile o poszczególnych etapach dostawy. Statusy na stronie zamówienia zgadzają się z informacjami na stronie przewoźnika.

 

Przy poprzednim zakupie nie dostałem żadnego maila o etapach dostawy.

oznacz moderatorów