anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowa cena za Allegro Smart! dla kupujących

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od 21 listopada 2022 r. zmienimy minimalną cenę zakupu umożliwiającą skorzystanie z darmowej wysyłki:

  • z 40 zł na 45 zł – w przypadku dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru
  • z 40 zł na 65 zł – dla przesyłek kurierskich.

Dodatkowo cena za za wykupienie rocznej subskrypcji Allegro Smart! wzrośnie z 49 zł na 59,90 zł. Za subskrypcję miesięczną zapłacicie tyle samo, co do tej pory, tj. 10,99 zł.

Jeśli zapisaliście kartę płatniczą do konta Allegro, w dniu przedłużenia subskrypcji nie pobierzemy automatycznie nowej opłaty i nie przedłużymy subskrypcji na nowych warunkach. O jej zakończeniu powiadomimy Was mejlowo. Od 21 listopada od godz. 9:00 subskrypcję przedłużycie samodzielnie.

Nowe zasady Smart! będą obowiązywać dla subskrypcji miesięcznych lub rocznych, przedłużonych lub wykupionych od 21 listopada 2022, od godziny 9:00.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
214 ODPOWIEDZI 214

Krzycho1
#8 Zapaleniec#

Kupuję na allegro głównie dla tego, że nie płacę za kuriera lub paczkomat, i na pewno nie będę dokupywać śmieci tylko po to by osiągnąć wyższą kwotę, (oczywiście nie zamierzam także jeszcze więcej dopłacać do kuriera wtedy gdy nie osiągnę progu). Już teraz przy 40 zł często rezygnuję z zakupu, gdy coś jest bez smart, lub sprzedawca nie ma nic co uznam za potrzebne by dorzucić do koszyka... Pomijam sytuację gdy kupując coś np za 40 zł będę zmuszony dorzucić 2x ten sam produkt bo np to najtańsza rzecz u sprzedawcy więc albo będę mieć wybór wydać 80zł i mieć drugą niepotrzebną rzecz, czy 20 zł wyrzucić na kuriera... Szkoda że ktoś takie głupie decyzje podjął, bo samą podwyżkę smarta bym jakoś zaakceptował, ale nie podniesienie progów do poziomu wymuszającego kupno w praktyce za dużo więcej niż 45 zł... Tak więc gdy mój smart się skończy: Boże błogosław **piiip**a i darmowe przesyłki z Chin... No chyba że do tej pory wrócą stare progi i rozsądna cena pasująca do realiów dzisiejszego świata. 

oznacz moderatorów

Krzycho1
#8 Zapaleniec#

A m @z o n@ żeby nie było nieporozumień a nie piip choć sprytne zagranie 😉 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Darmowych wysyłek nie ma a Tobie ma się tylko wydawać że masz dostawę za darmo . Normalnie jest ona doliczona do kosztu produktów a kupując kilka sztuk możesz nawet zapłacić więcej za wybrany towar niż byś to samo kupił u kogoś bez "magicznego" smarta. Ale jak Ci wygodnie to kupuj sobie tandetę u chińczyka.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:104371448 no to bardzo tania ta rękojmia i prawo do zwrotu bez podania przyczyny za darmo 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@sl-aw-ek mój post został usunięty jak "chwalę" Ali 😄

ale jak besztam Ali to posty zostają hehe... 😉

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:104371448 racja 😂 takie to miejsce właśnie jest. Ale z Allegro jest dokładnie odwrotnie, jak pochwalisz post zostanie, jak obrazisz post zniknie. 

oznacz moderatorów

bredny
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, kupiłem rok temu na początku grudnia 6 książek w sklepie Bonito na allegro i wszystkie te pozycje w marcu były tańsze łącznie o kilkanaście złotych. Ba, normalna cena książki na ich stronie jest niższa i tak. A przesyłka często i tak jest darmowa od kwoty 100-150 zł.

oznacz moderatorów

Andrzej88bytom
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

bredny
#8 Zapaleniec#

Z drugiej strony chyba niewielu użytkowników pamięta już, że kilka lat temu cena minimalna dla darmowej przesyłki kurierskiej to było 100 zł, później zmniejszyli do 80 zł i jakieś dwa lata temu do 40 zł. 65 zł na kuriera w dobie dzisiejszej inflacji to nie jest jakiś skok na kasę. Chyba, że ktoś zamawia duperelki, długopisy itp.

oznacz moderatorów

szmic
#8 Zapaleniec#

W ostatnim czasie był komunikat o podwyższeniu kwoty zakupu smart z 40 na 45zł oraz podwyżka za Smart na około 60zł z czego w kolejnej informacji Allegro wycofało się lecz w chodząc na swojego smarta opcje podwyżek dalej widnieją, czemu ma służyć podwyżka zakupu ze smartem na 45zł chyba nie kupującemu, ile razy miałem sytuacje gdzie dobierałem do smarta w sumie mało potrzebne rzeczy, może ktoś podpowiedzieć czy ma tak samo z opłatami, niestety Allegro tak się zabunkrowało że ciężko znaleźć jakikolwiek kontakt do napisania.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

szmic
#8 Zapaleniec#

No to po smarcie, powinno być obniżone poniżej 40zł a nie podwyżka. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@szmic widać, ze raczej nie prowadzisz wlasnej dzialalnosci gospodarczej 😮

oznacz moderatorów

szmic
#8 Zapaleniec#

@Client:104371448 co mnie interesuje Twoja działalność gospodarcza, piszę jako kupujący a nie sprzedawca, co niektórzy celowo robią zagrania z cenami 39,99 aby dobrać jakieś **piiip**ołki do smarta

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A ja to ustawiłbym "smarta" nawet za 30 zł - ale bez możliwości darmowego zwrotu produktów. Zakupy dla darmowej przesyłki to obecnie istna "plaga". Sam tego doświadczam - ostatnio klient zostawił sobie przedmiot za 3,50 zł - resztę odesłał. Jestem głównie sprzedającym, ale też bardzo dużo kupuję przez Allegro. Przez 20 lat zakupów kilka dni temu po raz pierwszy dokonałem zwrotu towaru - po prostu był całkowicie inny niż na zdjęciu (wartość 30 zł). 

Ustawianie niższych cen, żeby dopłacić do "smarta" - nic nie daje - potem są zwroty. Lepiej ustawić wyższą cenę. 

Pytam moją pracownicę pakującą paczki - ona nie wyobraża sobie nawet, jak mogłaby naciągać sprzedawcę na wysyłkę kilku sztuk towaru, a potem zwracać, żeby tylko mieć darmową przesyłkę. Po prostu byłoby jej wstyd. Ale, jak mówi - jej koleżanka nie ma z tym problemów - zamawia więcej towaru tylko po to, żeby mieć darmową przesyłkę, zostawia to, co potrzebuje, a resztę zwraca.

A Ty sprzedawco potem bujaj się całą sobotę przy stosach zwrotów.....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów