anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
358 ODPOWIEDZI 358

iza888
#8 Zapaleniec#

Proszę  pokazać te wyniki na prawdziwych wykresach. Nie wierzę w te wyniki za grosz. Jako sprzedającemu  sprzedaż spadła mi o 60 %, więc o czym piszesz? Jako kupujący chcę mieć jasny i klarowny dostęp do wszystkich sprzedających, sama chcę wybrać ofertę wg moich kryteriów a nie czyiś. Pobieracie opłaty za każde 10 dni a oferta wogóle nie jest widoczna dla klienta. To jest kradzież naszych pieniędzy w białych rękawiczkach. Ta sprawa nadaje się do UOKiK!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@iza888 Tobie i wielu spadła a OSA i inne molochy mają + 300 % sprzedaż 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

I tak nic nie zmieni nasze gadanie bo mają to w d. Kupujący nie mogą nic znaleźć, sprzedający nie mogą nic sprzedać. Nie wierzę że ma to przynieść 6 mln dodatkowych zakupów. To patologia, a nie serwis na ten moment. Muszę przeglądać to na trybie prywatnym żeby nie musieć się wylogowywać na normalnym trybie i wtedy jeszcze na niezalogowanym jest normalny widok. Z mojej strony w ramach sprzeciwu specjalnie zamiast na allegro poszukałem czegoś w google i kupilem to samo i mimo że bez smiesznego smarta, to z wysyłką wyszlo mi to samo, więc ja wyrabiam sobie nawyk kupowania na allegro tylko wtedy kiedy muszę, a poza tym szukam jakiś sklepów internetowych, przynajmniej dam więcej zarobić firmom, a nie allegro na złodziejskich prowizjach.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Allegro włączyło tryb autodestrukcji. Korpoludki i "partnerzy" Allegro (sowicie się opłacający za partnerstwo) wierzą, że tandetne reklamy puszczane co 1 minutę zmienią rzeczywistość, że nikt i niczego nie może znaleźć w nowym widoku. A...on z USA wywalił się w Polsce, bo ludzie u Nas lubią polować na okazje, przeglądać szeroką ofertę a nie kupować co portal podsuwa. Nakazy w Polsce nie działają i nie będą działać, ale korpoludek jak utopi giganta, to wpisze do CV, że ma doświadczenie w procesie upadłościowym i pójdzie "uzdrawiać" inny jeszcze prosperujący podmiot.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  proszę o ustosunkowanie się do "sukcesu" testów Allegro z nowym widokiem 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.allegro&hl=pl&pli=1

o czym piszą już media przykładowo:

https://antyweb.pl/lista-produktowa-allegro

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Dodam link pierwszy pokazuje opinie Waszej aplikacje - to straszne ale w ostatnich dniach są gigantyczne ilości negatywów przez łączenie produktów. Na prawdę NIKT w Allegro nie ma doświadczenia (w nawet podstawowej) analizie SWOT! Czytać zarząd nie potrafi? Zabijacie siebie i nas. Jeden zrażony klient odrzuci od portalu kolejnych 50, jeden zadowolony ściągnie maksymalnie 4. TQM, ISO 9001 to są pierwsze linijki dowolnej książki do Zarządzania.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Feedback, badanie opinii klientów - to jest jako oddychanie, bez tego nie ma szans na rynku.

oznacz moderatorów

frulik
#8 Zapaleniec#

Jestem użytkownikiem od 23lat, 7miesięcy i kilkunastu dni. Nie przypominam sobie żadnej zmiany na lepsze z wyjątkiem wprowadzenia Smart, za to kilkadziesiąt zmian było na gorsze (wycofanie zakończonych (wiem - wróciło pod naciskiem społeczności), wycofanie szukanie od kodu pocztowego, brak reakcji na rzeczy w niewłsćiwych kategoriach (albo uszkodzone), brak oceniania kupującego. Ta zmiana na stałe odstrasza mnie od szukania czegokolwiek na tym portalu. Wtyczka pomagająca wyświetlać tylko zaufanych sprzedawców, czy z danego kraju, też została wycięta. Jedyną możliwością obecnie jest szukanie bez zalogowania, zapamiętanie nr aukcji i po zalogowaniu jej wklejenie. Przez to prawie nie korzystam z allegro. Gdy ta opcja też zniknie - ODCHODZĘ NA ZAWSZE. Cały Wasz zespół nie nadaje się do niczego. Gdy żądaliście API od firmy w której pracowałem, co chwilę zmieniali się u Was zarówno programiści, jak i osoba odpowiedzialna za projekt. Myśleliście, że dostaniecie wszystko na tacy z pozycji siły. Byłem z kolegą u Was na spotkaniu, gdzie z waszej strony było 9 osób + zdalnie programiści. Takich spotkań u was było kilka. Dojście do porozumienia graniczyło z cudem. Nowa osoba nie znała żadnych ustaleń poprzedniej. Chcieliście mieć coś za kilka dni, a na maila odpowiadaliście po 2 tygodniach. Niestety ja takich zmian nie akceptuję. Czas pokaże ilu klientów odejdzie a ile dojdzie. Musicie jednak brać pod uwagę, że Ci co odejdą, to raczej już nie wrócą.

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

Wszystko ma swój początek i koniec, nic nie trwa wiecznie. Może pojawi się coś nowego, a te zmiany i kolejne będą początkiem końca tego serwisu. Tak złych opinii w tak krótkim czasie na allegro chyba nie było włącznie z aplikacją. Tam też zostawiłem swoje 3 grosze na ten temat i jest tam tego o wiele więcej niż tutaj

oznacz moderatorów

kosmetyki_dora
#7 Wielbiciel#

Odechciewa się tu kupować naprawdę! Dlaczego ciągle coś utrudniacie!???
Jestem na nie! Stary widok był zdecydowanie lepszy! Nie lubię korzystać z Allegro jeśli mam połączone produkty, dotychczasowy widok jest bardziej przejrzysty! Widzę że nie tylko mnie to denerwuje, nie możecie zostawić tego tak jak jest? Kto chce będzie korzystał kto nie to nie! Nie utrudniajcie zakupów bo naprawdę wiele klientów przestanie korzystać z allegro!!! 

 

oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Wytłumaczy mi ktoś sens tych zmian? Przecież to jest tak niewygodne, że aż wierzyć się nie chce, że to wprowadzacie, w dodatku bez możliwości wycofania się z tego.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

przecież to już widać

eliminacja konkurencji

wyświetlane są oferty allegro, promowane, dodatkowo opłacane przez sprzedawców

a nie te najtańsze - kupujący może sobie rozwinąć produkt i poszukać

biorąc pod uwagę, że większość kupujących kupuje obecnie przez smartfony z małym ekranem, a nie na komputerze z z monitorem 32-43 cale, to opcje mogą być niewidoczne

ponadto myślę, że 99% kupujących nie ma  świadomości zmian, skoro przez 25 lat serwis wyświetlał inaczej oferty

kto na tym zarobi - oficjalny sklep allegro i duzi sprzedawcy znający algorytm wyszukiwania ofert przez serwis

 

oznacz moderatorów

Client:104112148
#7 Wielbiciel#

No, ha ha ha, bardzo śmieszne. A teraz przywróćcie stary system bo ten jest beznadziejny 

oznacz moderatorów

Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

Swoje zdanie wyraziłem na forum, w ankietach i opinii aplikacji. Pomimo, że Allegro ma totalnie gdzieś moje zdanie i tysiące zdań innych użytkowników to napiszę to też tutaj- te zmiany są BEZNADZIEJNE, paraliżują proces zakupowy i absolutnie nie są wprowadzone żeby ułatwić życie użytkownikom, a tym bardziej nie są wyczekiwane przez nas.

"... aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. " - to niestety mocno Allegro nie wyszło.

oznacz moderatorów

Tres-Veritable
#9 Pomysłodawca#

Moze czas aby sprzedawcy sie zrzeszyli i sprawe naglosnili w mediach wszelkiego rodzaju aby uswiadomic nieswiadomych? To dzieki sprzedawcom ta platforma sie <wybila i jest monopolem

oznacz moderatorów

K-Catharina
#7 Wielbiciel#

Koszmarny pomysł: produkty są źle grupowane (np. bez uwzględnienia modelu), nie można ich porównać z ofertami w innych grupach, sortowanie i filtrowanie trzeba włączać za każdym razem po przejściu do głównego widoku i do grupy. Żeby zrobić wczoraj i dzisiaj zakupy musiałam znaleźć skrypt na rozłączanie ofert (na szczęście już jest), i zanosi się na to, że po 11 latach i 11 miesiącach z większością zakupów wyniosę gdzieś indziej. 

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Teraz jak się tak zastanawiam, to najlepszy jest tytuł tego wątku:

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

 

Trochę to ironiczne, bo oferty przestały być prezentowane. xDDD

2024-08-22 18_14_17-Window.png

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

W wyszukiwaniu błędy i ukrywanie ofert (tych tańszych). W łączeniu produktów bzdury. Ale zawsze winni SPRZEDAJĄCY i KUPUJĄCY. Drogie Alleeeebadziew przpominam wam że bez tychże sprzedających i kupujących was nie będzie. Nie wiem czy ktoś z was o tym pomyślał.

W końcu jest O|X, Aliciuchcia, A-on, itd...

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

W sumie się trochę cieszę, bo odżyją zwykłe sklepy internetowe.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

lukas40k
#8 Zapaleniec#

Do du.. jest ten nowy widok i łącznienie ofert. Jak macie problem z ilością ofert, to może warto pomyśleć, aby na jeden adres przypadało jedno konto, a nie 10. Ale nie przecież od ilości ofert leci kasa.
Więc prościej jest rozwalić coś co działa, byle napchać jeszcze więcej ofert...

oznacz moderatorów