anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
356 ODPOWIEDZI 356

Butiktalulla
#13 Ambasador#

na jeden nip można mieć wiele kont - ale nie wystawisz wiecej razy ten sam EAN / produkt jak DWA razy. Problem jest inny na allegro - ludzie naooglądali się YB  gdzie ktoś na filmikach prawi morały jak to w dropie zrobił pół miliona na nowym koncie w kwartał - ludzie to łykają - zakładają konta pod dropshipping - wystawiają po tysiace ofert od majtek po laptopy i liczą na szybki zysk ( nie mając pojęcia co robią już nie wspomijąc - o braku jakiejkolwiek wiedzy o tym co oferują ) 

Oczywiście wszytsko wystawienie  z katalogu produktów gdzie jest milion błędów i potem zaczyna się jazda ( dla nich - zwroty / opóźnienia / negatywy / itd )  i dla nas - syf w bazie.

 

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@Butiktalulla  napisał(a):

wystawiają po tysiace ofert od majtek po laptopy i liczą na szybki zysk ( nie mając pojęcia co robią już nie wspomijąc - o braku jakiejkolwiek wiedzy o tym co oferują ) 

Oczywiście wszytsko wystawienie  z katalogu produktów gdzie jest milion błędów i potem zaczyna się jazda ( dla nich - zwroty / opóźnienia / negatywy / itd )  i dla nas - syf w bazie.

 


Nieładnie tak jechać po Oficjalnym Sklepie Allegro 🙂

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

Kto napisze sensowne zgłoszenie do UOKiK?

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

W dwóch wątkach na tym forum wrzuciłem stosowny wniosek z prośbą o masowe zgłaszanie poprzez formularz na stronie UOKiK. Im więcej osób tym większy priorytet dla instytucji.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Kopiuj wklej;) 

Zgłaszamy i Wy czyńcie to samo do UOKiK poprzez formularz na stronie naruszenie Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów przez Allegro w zakresie Art.9 pkt 1 w szczególności poprzez naruszenie punkt 2 podpunkt 2 Zakazane jest nadużywanie pozycji dominującej na rynku właściwym przez jednego lub kilku przedsiębiorców. 2) Nadużywanie pozycji dominującej polega w szczególności na przeciwdziałaniu ukształtowaniu się warunków niezbędnych do powstania bądź rozwoju konkurencji. To Allegro wybiera widoczną ofertę z danego produktu jako jedyną wyróżnia pomarańczowym napisem dodaj do koszyka. Dodatkowo ukrywa pozostałe oferty mimo, że pomiędzy nimi występują różnice (czasami istotne) a jedyne kryterium łączenia to EAN. W ten sposób ewidentnie kształtuje sprzedaż, niszcząc zasady rynkowej konkurencji. Nasze pismo zawiera jeszcze 20 stron ale takie zgłoszenie do UOKiK jest już wystarczające do wszczęcia interwencji, bo samą idei ustawy jest "Ustawa reguluje zasady i tryb przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję, praktykom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów oraz stosowaniu niedozwolonych postanowień wzorców umów, a także przeciwdziałania antykonkurencyjnym koncentracjom przedsiębiorców i ich związków, jeżeli te praktyki, stosowanie niedozwolonych postanowień lub koncentracje wywołują lub mogą wywoływać skutki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej." Zachowanie Allegro z promowaniem wybranych przez nich ofert wypełnia w całości zapis tej preambuły. Skutek to zagrożenie dla dziesiątek mikro i małych przedsiębiorców. Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy. Stracić nie mam już czego, zyskać możemy wiele.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

PS.: ponadto napisanie własnymi słowami, bez formułek prawniczych również dla UOKiK jest podstawą interwencji. To instytucja dla konsumentów, normalnych ludzi którzy mają trudności z wyborem oferty, którzy stwierdzają że nowy widok uniemożliwia właściwy i wolny wybór. Klient czuje że jego decyzje są ograniczane, że dochodzi do niedozwolonego narzucania i sztucznego kreowania zachowania konsumenta przez podmiot dominujący. 

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Taką dzisiaj dostałem wiadomość od konsultanta:
"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Rozumiem, że łączenie ofert jest dla Pana niekomfortowe, przekazałam sugestie do odpowiedniego działu.

Na ten moment nie możemy nic więcej z tym zrobić.

Jeśli jest Pan nieusatysfakcjonowany z rozwiązania sprawy, może Pan zgłosić to do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Życzę miłego dnia!
"

Jak widać mają WY***ANE na UOKiK

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Jak widać są szkoleni z socjotechnik. Ludzie u nas słabo walczą o swoje prawa, taki słomiany zapał. Pracownik Allegro jest prawem zobowiązany do poinformowania o możliwościach prawnych w przypadku jeżeli druga strona czuje się pokrzywdzona. Podobnie nasi klienci mogą się odwołać do Sądu, do Rzecznika Konsumenta, każdy z nas ma obowiązek informować o prawie do odstąpienia do umowy i nie oznacza to, że mamy na to  WY**. Po prostu mamy taki prawny obowiązek informacyjny. UOKiK ma ogromne możliwości, poczytaj ustawę ale Allegro nie ma wpływu na nasze odczucia oraz ustalenia i wyniki działań UOKiK.

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Football-stock Dla Allegro kary od UOKiK to drobne, spływają po nich jak po Biedronce. Finalnie i tak bulą za to klienci (Pan, Pani, ci Państwo)

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

Tylko kara to nie wszystko, muszą poza tym zaprzestać praktyk za jakie ją dostali.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

paola_3
#2 Obserwator#

Witam,

Czy ten badziewiasty sposób wyszukiwania można wyłączyć???

Po pierwsze marnuję czas, ponieważ muszę dwukrotnie wyszukiwać (najpierw ogólnie, później konkretną ofertę). Po drugie jest to naciąganie sprzedaży dla niektórych sprzedających (wyświetla mi się oferta z dużo wyższą ceną niż w późniejszym porównaniu ofert) 

Beznadziejna zmiana 😞

oznacz moderatorów

krzysztof-hanzel
#7 Wielbiciel#

Wszedłem tutaj i powiązało konto tylko dla tego jednego komentarza, bo przeczytałem o tej zmianie na antywebie czy gdzieś w sieci.

Jako użytkownik uważam, że to jedna (zaraz po ukryciu treści oferty) z najgorszych zmian na allegro od początku istnienia. A to że nie będzie można już przywrócić normalnego widoku to strzał w kolano.

oznacz moderatorów

Pierek99
#8 Zapaleniec#

Najgorsza zmiana ever.... wyszukanie produktów, które mnie interesują, zajmuje teraz kilka razy więcej czasu, bo muszę przeklikać się przez każdy kolor, każdy wariant pamięci telefonu, zamiast wylistować sobie wszystkie i wybrać interesujące mnie warianty z paska obok. Jak można było to tak zepsuć..... 

oznacz moderatorów

yall0
#7 Wielbiciel#

Aktualne sortowanie jest ekstremalnie niewygodne, chcialbym miec mozliwosc wylaczenia sortowania dla siebie. W jaki sposob moge to osiagnac?

Przyznam, ze od momentu wprowadzenia grupowania ofert jako przymusowego layoutu, rozwazam intensywnie likwidacje konta na Allegro.

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Trzeba się wylogować lub szukać w karcie incognito. Będzie to działać do końca września, o ile nie wymyślą, że im w Excelu na wykresie wyszło, że trzeba to **piiip**olić jeszcze wcześniej.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Może jednak nie będą takimi kretynami i dla niezalogowanych zostanie przycisk rozłącz? albo może nadal będzie działała opcja wyszukiwania w opisach. Mam jeszcze taką ostatnią nadzieje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@yall0 Aktualne sortowanie jest ekstremalnie niewygodne, chcialbym miec mozliwosc wylaczenia sortowania dla siebie. W jaki sposob moge to osiagnac?   tylko szukać bez logowania.

oznacz moderatorów

Dominik140921
#8 Zapaleniec#

Naprawdę nie widzicie opinii? Wszedłem z ciekawości w opinie aplikacji allegro w Google Play.... od góry do dołu negatywy, raz za razem, setki negatywów.... niby bierzecie pod uwagę opinie klientów i sprzedawców, ale to farsa. Chciałem zrobić kolejne zakupy firmowe, niestety zmieniliście już mi widok, I się odechciewa... nawet podstawowe rzeczy kupowałem u was, zwykły bloczek biurowy chciałem kupić x10 i do tego kilka innych rzeczy jak zawsze, ale dzisiaj pojadę do papierniczego i kupię, bo przesiewanie ofert zajmuje za dużo czasu. Jak przychodzili klienci do serwisu, to zawsze patrzyłem cenę czesci na allegro i wyceniałem, obecnie szukam w 3 hurtowniach a allegro pomijam, bo klient nie będzie czekał pół godziny aż mu powiem ile zapłaci..  MAM NADZIEJE, ZE SIE OPAMIETACIE...

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

O dokładnie mam to samo. Przychodzi klient że chce wymienić lcd w jakimś modelu. Kolor nie ma znaczenia, tylko cena. To allegro uważa że dla mnie wygodniej jest kiedy usilnie podsuwa mi pod nos daną firmę wyświetlacza czy kolor ramki, kiedy ja mam to głeboko w d. Chcę tylko najtańszy wariant lcd bez względu na markę i kolor i siedzę jak taki pajac przeklikując 20 katalogów różnych wariantów szukając tej najtańszej. Paranoja.

Kolejnemu klientowi powiedziałem że mu smsem wyślę wycenę wieczorem bo z tym nowym wyszukiwaniem allegro się nie da i zwykła przypadkowa osoba przyznała mi rację, czyli to nie tak że tylko my się w internecie napinamy.

Jestem ciekaw jakby zrobić taką uczciwą uliczną sondę na temat szukania allegro, jakie byłby opinie przypadkowych ludzi

oznacz moderatorów

Dominik140921
#8 Zapaleniec#

Widzę, że nawet branża tożsama, niestety obecnie jest coraz gorzej, prowadzę też sprzedaż części na allegro, przez ponad rok rozwijałem się z miesiąca na miesiąc, ale od kilku tygodni pikuje w dół. Długo wstrzymywałem się z uruchomieniem własnego sklepu, bo na allegro było wygodnie, a teraz to allegro mnie zmusza by tego dokonać, troszkę ironia losu. Jeśli chcesz wiedzieć co byłoby z przypadkową sondą, zobacz sobie opinie o aplikacji, to nie jest wkurzona część napinaczy internetowych tylko setki negatywów dziennie, każdy narzeka na to, znajomi dzwonią do mnie pytając jak to ogarnąć, bo zawsze polecałem allegro, że jest najtaniej, dziś z przykrością stwierdzam, ze tak to popsuli, ze trzeba iść do konkurencji. 

Tobie @damianos1693 polecam rejestrację w 3 najbardziej popularnych hurtowniach GSM i gwarantuje, że będzie najtaniej w przypadku części innych niż LCD a jeśli chodzi o same LCD to wpisz loginy sprzedawców od których kupowałeś najczęściej w google i znajdziesz ich własne stronu, ceny niższe i wszystko na miejscu 🙂

 

oznacz moderatorów