anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
356 ODPOWIEDZI 356

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Już raz o to pytałem i nie uzyskałem odpowiedzi, więc pytam ponownie. Poproszę o merytoryczną i prostą odpowiedź, gdyż mnie to po prostu ciekawi.

W jaki sposób nieistnienie przycisku "Rozłącz/połącz oferty" przekłada się na zwiększenie chęci kupowania i dodawania do koszyka? Jak ten mechanizm działa?

I w drugą stronę — jeśli pojawiłby się taki przycisk, na jakiej zasadzie spadną powyższe parametry? Jak tu wygląda ciąg przyczynowo-skutkowy? Da się to wyjaśnić, czy zaistniały okoliczności okołomagiczne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

PS.:

"Szybciej znajdują to, czego szukają" pominę z szacunku do samego siebie i intelektu pozostałych użytkowników. Uważam, że to bzdura.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

aussie_2007
#9 Pomysłodawca#

Tutejsi decydenci, wdrażając kolejne funkcjonalności, zawsze kierowali się przede wszystkim arkuszem kalkulacyjnym. Słupki się liczą, a nie to, czy funkcjonalność jest faktycznie użyteczna dla jednostek. Gdyby było inaczej, opcja wyboru by pozostała, ale wygląda na to, że wciąż łatwiej użytkowników do czegoś zmusić, niż wymyślić coś tak przydatnego, żeby chcieli tego używać dobrowolnie. 
Najbardziej jednak wkurza mnie to, że od czasu zmiany serwis strasznie muli. Potrzebuję butów na zimę, ale strony otwierają się tak powoli, że zwyczajnie szkoda mi życia na takie zakupy. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@aussie_2007 co dokładnie masz na myśli, pisząc "słupki"? Wydawało mi się, że "słupki" oznaczają właśnie faktyczną użyteczność. Jeżeli zgodnie ze "słupkami" nowy widok oznacza większą sprzedaż, oznacza to, że kupujący, którzy z niego korzystają, więcej kupują.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#13 Ambasador#

A ja nie zgadzam się z tymi wynikami testów.

Teraz kupuję w ten sposób, że w jednej przeglądarce loguję się do Allegro.

Potem uruchamiam druga przeglądarkę, nie loguję się do Allegro i mam wyświetlane normalne oferty bez grupowania. Wyszukuję sobie oferty i linki wklejam do tej pierwszej przeglądarki, gdzie jestem zalogowany i dodaje do koszyka.

To jest bardzo uciążliwe, ale pozwala na normalne wyszukiwanie towaru, który chcę kupić.

Grupowanie ofert miałoby sens, gdyby Katalog Produktów działał poprawnie. Ale nie działa poprawnie. Dodatkowo nie zgadzam się na sugerowanie przez Allegro na wrzucanie do koszyka produktu wskazanego przez nich sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Katalog nigdy nie działał poprawnie, nie działa poprawnie i nigdy nie będzie działał poprawnie - to fizycznie niemożliwe, bo jest on stricte utopijną koncepcją (nie da się skatalogować wszystkich przedmiotów na świecie), choć efekty dał odwrotne (dystopia). Robienie na siłę A m a z o n u  z Allegro, rujnuje kupującym próby robienia zakupów.

oznacz moderatorów

qubick
#8 Zapaleniec#

Widać że pan administrator jest całkowicie oderwany od rzeczywistości, tak jak i zresztą międzynarodowe kierownictwo tej niegdyś polskiej, a teraz globalnej korporacji.

Wystarczy poczytać opinie w tym wątku. Nikt nie jest zadowolony, nie ma zwolenników nowego rozwiązania polegającego na odebraniu ludziom preferowanego przez nich widoku wyszukiwania. Ale jak pan administrator mówi - testy wskazują że to zwiększy sprzedaż, nie liczy się komfort czy zadowolenie konsumentów, tylko słupki które mówią że zysk globalnej korporacji allegro rzekomo wzrośnie. Liczy się tylko natychmiastowy zysk.... no więc zobaczymy, ja z allegro już prawie nie korzystam, a jak zabiorą całkowicie widok "rozłącz te same oferty", nawet z trybu incognito w przeglądarce, w którym obecnie wyszukuję, wyrzucam allegro do śmieci, myślę że nie ja jeden. Ciekawy jestem jak szybko z tego PRZYMUSU, wprowadzonego wbrew użytkownikom, allegro się wycofa, bo okaże się że nie tylko nie zwiększa to zysków tej globalnej korporacji z Polaków, a długoterminowo powoduje straty i w wizerunku i w następstwie w zyskach. 

Szkoda, że nie ma w Polsce jakiejś polskiej firmy, takiego typu jak allegro, której kierownictwo składało by się z Polaków, którzy siłą rzeczy znaliby specyfikę rynku europejskiego i polskiego, a nie kserowali absurdalne, wrogie ludziom rozwiązania z USA. 

 

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

"szybciej znajdują to, czego szukają"

Szanowny Pan administrator chyba nie czytał setek tutejszych postów i negatywnych ocen w internecie (np. w Google), dot. znacznego wydłużenia czasu wyszukiwania konkretnych przedmiotów przez kupujących, spowodowanego nową niefunkcjonalną "wyszukiwarką", czyli tą z dur*ym "widokiem produktowym" zamiast normalnego widoku ofert.

A WYSTARCZY JEDYNIE POZOSTAWIĆ KUPUJĄCYM WYBÓR, POPRZEZ POZOSTAWIENIE PRZYCISKU "ROZŁĄCZ TE SAME OFERTY" - WTEDY WSZYSTKO BĘDZIE W PORZĄDKU.

Edit: Uuu, zniknął temat o dyskryminacji (zmuszenie części kupujących do "widoku produktowego" już dawno temu) i post został dołączony do tematu "od 1 października (...)". Widzę, że pojawiła się bardzo mocna cenzuro-propaganda na tym forum.

oznacz moderatorów

Drozkowianka
#2 Obserwator#

Do niedawna wyszukiwanie na allegro było jak dla mnie najbardziej przyjemne i przejrzyste spośród wszystkich tego typu serwisów sprzedażowych które znam. Za przeproszeniem b**del zrobiliście w momencie przymusowego łączenia ofert. O ile nie mam nic przeciwko takiemu "ułatwieniu" ale jako opcji, to brak możliwości powrotu do starego sortowania uważam za zniewagę dla wielu waszych klientów którzy specjalnie muszą się wylogować z konta żeby dotrzeć do ofert które po nowym sortowaniu są na tyle ukryte że stają się niewidoczne, na czym cierpią nie tylko kupujących ale i sprzedawców. 

Mam nadzieję że wprowadzenie przymusowego łączenia ofert będzie dla allegro na tyle mocnym strzałem w kolano, że szybko powróci opcja rozłączenia ofert.

oznacz moderatorów

Hotzen
#8 Zapaleniec#

Piszę teraz z perspektywy kupującego.

 

Interesował mnie pistolet do silikonu RYOBI RCG18-0. Pokazało mi raptem 1 stronę produktów, w tym jakieś wentylatory, inne tematy od ryobi i jeden pistolet w cenie z kosmosu.

 

Wchodząc w trybie incognito z innej przeglądarki mam 7 stron wyników, nadal jakieś wentylatory o innym oznaczeniu modelu (dlaczego nie wiem) ale mam wreszcie kilkanaście pistoletów i mogę je sobie ułożyć według cen. Tak jak kiedyś. Tak jak było dobrze, uczciwie, tak jak to lubiłem.

 

Ten algorytm, który teraz działa w tle, jest szemrany, utrudnia szukanie, naraża kupującego na wydanie większej kasy, zmniejsza atrakcyjność portalu. Jest burdel jak w a-z-nie i e-yu. 

Do łask wraca stare ceneo.

Ze strony sprzedawcy to też tragedia - ponieważ jego oferty nie są widoczne.

Kompletnie nie rozumiem tej decyzji allegro. Autentycznie jest to strzał w kolano, który będzie Was drogo kosztował.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Hotzen
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

No i gitara. Akurat to jest chyba przyzwoicie skatalogowane.

oznacz moderatorów

Hotzen
#8 Zapaleniec#

Nie jest dobrze, za dużo się dzieje w tle i jest szemrane.

Wyszukiwarka, która daje uczucie, że kręci i faworyzuje, która nie pokazuje uczciwie (patrz ilość wyników, za każdym razem inaczej) zniechęca do jej korzystania.

Ja rozumiem, fajne są wyszukiwarki, które wiedzą lepiej i poprawiają błędy wpisującego.

Ale uważam, że wyszukiwarki, które są zero jedynkowe i mają nawet 100 filtrów, są lepsze dla świadomego klienta. A czemu nie zostawić dwóch opcji - jak ktoś nie umie myśleć i nie wie co szuka, sobie klika z nudów, to niech mu się pokazują takie wyniki, żeby zostawił na portalu jak najwięcej kasy - rozumiem takie zakusy z punktu widzenia portalu. Ale niech będzie dostępna stara dobra wyszukiwarka - wpisujesz XYZ 1234 pokazuje się XYZ 1234 i nic innego.

Tylko tyle i aż tyle.

Tak samo jak śmierć for internetowych na rzecz grup na fejsie - co za kretyńskie czasy nastały.

oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

No jest dramat, a ponoć będzie jeszcze gorzej, ja już powoli rozglądam się po innych portalach, bo jak ma tak tu teraz być, to to zwyczajnie nie ma sensu się tak męczyć. Tak jak już ktoś wcześniej pisał, allegro samo strzela sobie w kolano. Upodabnianie się do innych portali i zmienianie na siłę dotychczasowych przyzwyczajeń klientów, po prostu zwyczajnie spowoduje, że klienci z allegro odejdą, tu już nawet nie chodzi o sprzedawców, a o kupujących, te zmiany zdecydowanie utrudniają wyszukiwanie ofert. No tak źle to jeszcze nie było z allegro. Przykładowo szukałem gry (tytuł nie istotny - bo z każdym jest to samo) w cenie poniżej 70zł, to wyświetla mi po min 119zł, odnalezienie tych tańszych zajęło mi ponad godzinę czasu, to tak okrutnie zniechęca że mam zwyczajnie dość allegro. W mojej opinii duża część kupujących odejdzie, ale w sumie myślę że to jednak chyba dobrze, wreszcie po tylu latach wyklaruje się jakaś poważna konkurencja dla allegro. ....mam taką nadzieję.

oznacz moderatorów

Client:108923677
#1 Nowicjusz#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

 

przekazać wyżej, jako SPOŁECZNOŚĆ z Polski, czyli macierzy allegro, domagamy się przywrócenia funkcjonalności serwisu i zaprzestania wprowadzenia absurdalnych udziwnień wizualnych/technicznych, w postaci likwidowania poszczególnych opcji sortowania, wyświetlania itd.

MAŁO sprzedający płacą? za małe są opłaty? kupujący też dokładają do tego cegiełke.

jeśli allegro nie zmieni podejścia do klienta, wystąpi bojkot portalu - są inne, i milionowe straty.

 

 @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

@Client:108923677 Allegro ma Ciebie w d***ie. Taka jest decyzja biznesowa. 

oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

Nie walczcie z tym, nie ma sensu, czas najwyższy aby jakiś nowy konkurencyjny serwis się wyklarował na rynku Polskim. To chyba będzie najlepszy moment. Proszenie się, błaganie nie ma totalnie sensu, starczy już tego allegro po ponad 20 latach działalności i wykorzystywania monopolu. Czas na nowe. Ja popieram te zmiany, bo w końcu ludzie przejdą masowo na inny portal, tylko tak można zwalczyć monopol - wykorzystać ten ich samo-strzał w kolano. Skoro tego chcą to będą mieli. Nie walczcie z tym, nie proście się, nie poniżajcie się.... poczekajcie 2-3 miesiące na rozwój wydarzeń, przy okazji zapoznacie się z ofertą konkurencji i sytuacja wyklaruje się z korzyścią dla Nas klientów.

oznacz moderatorów