anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
528 ODPOWIEDZI 528

robcio646
#10 Popularyzator#

A to kolejne wypociny pseudo konsultantki:

Screenshot_2024-10-04-14-03-20-38_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Żal i dno...

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

I kolejny raz zadałem pytanie które zacytuję:

"Proszę opisać mi własnymi słowami w czym przeszkadzało pozostawienie ludziom wyboru w postaci przycisku "Rozłącz oferty"?"

Kolejny raz nie dostałem odpowiedzi a zamiast odpowiedzi to:

Screenshot_2024-10-05-12-38-56-20_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Mam wrażenie że rozmawiam z idio.tami którzy pracują jako konsultanci.

Swoją drogą odpisuje mi już trzecią osoba w jednym wątku. 

oznacz moderatorów

BARBARA-G1
#2 Obserwator#

Może i dobre rozwiązanie dla nowych przedmiotów, ale na pewno nie praktyczne w kategorii kolekcja sztuka. Tam człowiekowi musi się coś spodobać, a znając Wasze algorytmy pchacie na widoczne najgorszy chłam. Gratuluje

oznacz moderatorów

TOMak47
#8 Zapaleniec#

Nie ubliżając nikomu...ale to jest do **piiip** i tyle w  temacie.

oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#11 Animator#

oby dalej wam słupki spadały
https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ALLEGRO

 

chyba że o to wam chodzi by po taniości odkupić, wtedy to naprawdę dobra strategia

oznacz moderatorów

kosmos_laz
#8 Zapaleniec#

Nie sądziłem, że zmiana w związku z którą zmuszacie użytkowników do korzystania z pogrupowanego wyszukiwania ofert i brak możliwości rozłączenia ofert, wpłynie na mnie tak znacząco (czytaj negatywnie), że jak nigdy szukam innego portalu aukcyjnego, mniej przesiaduje na stronie Allegro, jak mam szukać u Was i sobie pomyśle o tym bałaganie to mi się odechciewa, ale to dobrze, bo  stworzy się obszar dla innych portali aukcyjnych + częściej już przesiaduje na zagranicznych stronach.

Nie zostawia użytkownikowi wyboru ten co myśli, że ma i zawsze będzie miał monopol na daną usługę., jak bardzo można się pomylić w dłuższej perspektywie czasu.

oznacz moderatorów

cindercone
#9 Pomysłodawca#

Tysiące niezadowolonych kupujących i sprzedających, a oni że jest łatwiej, lepiej.

Eksperyment społeczny jak nic...

oznacz moderatorów

kosmos_laz
#8 Zapaleniec#

Jest bardzo podobny do Allegro portal w Polsce, jeśli ktoś się przyzwyczaił do interfejsu Allegro z łatwością się odnajdzie, dużo ofert, brak p... grupowania ofert, znaczy się jest normalnie, zaczyna się na literę E

oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#11 Animator#

na **piiip** nie ma używanych

oznacz moderatorów

matdb
#7 Wielbiciel#

"Nasza Klasa" też myślała, że jest tak wielka że nigdy nie upadnie... i każdy wie jak skończyła.

oznacz moderatorów

Raule
#8 Zapaleniec#

Zrobiliście szajs!

Jak musicie mieć tak, to dodajcie przycisk, który przywraca normalniejsze allegro przed zmianą.

oznacz moderatorów

Raule
#8 Zapaleniec#

I szlag mnie trafia, jak muszę coś znaleźć!

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Wpisz to &description=1 do linku podczas wyszukiwania i masz stary widok. Póki co działa. Jest też opcja włączenia skryptu gdzie za każdym wyszukiwaniem będzie on automatycznie wpisywał i masz dawne allegro 😉

oznacz moderatorów

Raule
#8 Zapaleniec#

Właśnie znalazłem ten skrypt i działa OK.

Allegro - Rozłącz Oferty! Greasy Work

oznacz moderatorów

agent_x007
#1 Nowicjusz#

Gdyby jeszcze "widok produktowy" wyszukiwał jeden produkt...
HC 550.png
Kiedy trzeba porównywać dwie listy porównawcze, ponieważ nie ma wszystkiego w jednym miejscu - ktoś zawalił sprawę.
Dodatkowo, wyświetlana jest tylko jedna oferta z allegro lokalnie, bez informacji że może być ich więcej...
Reasumując : Aby znaleźć najlepszą ofertę, najpierw trzeba wejść w poszczególne oferty wszystkich produktów na allegro.pl (jeżeli jest więcej niż jedna - przyczyna : brak ujednoliconych opisów), potem zrobić to samo z allegro lokalnie (przy czym nie wszyscy będą wiedzieć, że jest więcej niż jedna oferta na allegro lokalnie - brak odpowiedniej informacji przy "zobacz podobne") i dopiero po porównaniu cen/informacji z obu list możemy wybrać najlepszą dla nas.
Proszę o opcję pozwalającą na łączenie wszystkich wyników na jednej liście i sortowanie jej po cenie/terminie dostawy oraz z filtrem miejsca pochodzenia* (*dotyczy sprzedawców zagranicznych, czasami preferuję kupować z Polski, a czasami z zagranicy - zależy od produktu)

PS. Opcja "szukaj w opisach" pozwalała na szybkie i proste ujednolicenie rezultatów poprzez proste sortowanie po cenie i wyszukiwanie we WSZYSTKICH ofertach na raz.
Nowy sposób wymaga więcej kliknięć w celu osiągnięcia tego rezultatu, przez co jest gorszy od starego.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@agent_x007 doklej do linku wyszukiwania na końcu &description=1 i enter

oznacz moderatorów

adi_tychy
#1 Nowicjusz#

nikt mnie tak nie wkurzył w ostatnim roku jak allegro i nudzący się tam "myśliciele" , którzy zastanawiają się co by tu jeszcze spieprzyć....

oznacz moderatorów

gemini_sklep
#7 Wielbiciel#

To znaczy co przepraszam? Płacę za max. wyróżnienie produktu, podświetlenie, a mój produkt w ogóle nie pokazuje się na liście bo wrzucony jest do jednego worka z innymi? W takim razie wszystkim sprzedającym, których oferta jest promowana, a niewidoczna na liście wyszukiwania, należy się zwrot opłaty za to promowanie!!! 

oznacz moderatorów

cindercone
#9 Pomysłodawca#

Tak jak "ulepszyli" ten portal od Covid to nie mam pytań.

Teraz sprzedający mają spadki, kupujący zirytowani utrudnieniami w wyszukiwaniu tfu ulepszeniami miało być, setki stron różnych tematów pokazujących niezadowolenie kupujących i sprzedających.

 

Niech ktoś pokaże 1 temat chwalący obecne zmiany....1 poproszę

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#9 Pomysłodawca#

nie ma takiego, opinie w sklepie Google też od 1 października praktycznie same negatywne i ani jednej pochwały nowego super interfejsu dzięki któremu marnujemy tylko czas na przekopywanie się w ofertach. I co jeszcze "zabawniejsze" , piszą tam że nic nie można znaleźć a w odpowiedzi bot odpisuje że dzięki nowemu interfejsowi szybciej znajdziesz to czego szukasz, ot komunistyczny ład gdzie władza wie lepiej co jest dobre dla obywateli.

oznacz moderatorów