anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
528 ODPOWIEDZI 528

Raule
#8 Zapaleniec#

Urwaliście kurze złote jajka!

oznacz moderatorów

DiKey91
#10 Popularyzator#

Allegro, to powinno być allegro, a nie jakaś kopia podróba ama**nu i czort wie jeszcze czego z wymuszanymi na siłę zmianami z których praktycznie nikt nie jest zadowolony.

oznacz moderatorów

gry-konsole-pady
#9 Pomysłodawca#

Mam obecnie nie dużo wystawionych przedmiotów, ale zawsze coś tam się sprzedawało, ale od 01.10 sprzedałem jeden przedmiot. Czy są inni sprzedawcy, którym sprzedaż drastycznie siadła? Czy ta zmiana spowodowała, że klienci wyłącznie kupują top ofertę (choć ja mam niektóre wysoko pozycjonowane z którymi nic się nie dzieje)? No nigdy jeszcze nie było po żadnych zmianach takich spadków.

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

Po ponagleniu pracownika allegro i po zadaniu po raz któryś (sam już nie wiem ile razy zadawałem to pytanie) pytania:

Proszę opisać mi własnymi słowami w czym przeszkadzało pozostawienie ludziom wyboru w postaci przycisku "Rozłącz oferty"?

Dostałem taką odpowiedź:

Screenshot_2024-10-05-16-41-22-84_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Sprawa została przekazana dalej i dostałem coś takiego:

Screenshot_2024-10-05-16-41-40-90_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Proponuję żeby każdy z tego wątku napisał reklamację do allegro może coś to da... 

oznacz moderatorów

Raule
#8 Zapaleniec#

Jak nie prośbą, to portfelem.

oznacz moderatorów

Khaveer
#8 Zapaleniec#

Znakomite to nowe wyszukiwanie, oferty są świetnie dopasowane do tego, czego potrzebuję. Freud byłby dumny.

ta wypowiedź to sarkazm. Nie wyrażam zgody na uznanie jej przez pracowników allegro za pochwałę nowego systemu.

IMG_1442.png

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

Świetne wyniki co się wkłada w tą plastikową kaburę? xD

oznacz moderatorów

gry-konsole-pady
#9 Pomysłodawca#

Ja nie wiem jak ten nowy system działa, ale to jakiś absurd: przykładowo gra UFC2 na xbox one jako top oferta wskakuje sprzedawca z Czech z ok 97% z najdłuższym czasie dostawy i wysoką ceną (!)

https://allegro.pl/produkt/ufc-2-microsoft-xbox-one-0dcbd801-4abc-4edb-bcf2-35c2ee88f6d1

Oznaczenie jest jako "nowy" a możliwe, że tylko przepakowane. Czyli danie atrybutu nowy powoduje automatycznie top ofertę bez względy na 97% i czas dostawy z Czech. Że o wspieraniu polskich sprzedawców nie wspomnę.

oznacz moderatorów

Luczu88
#8 Zapaleniec#

Wczoraj wystawiłem aukcje, w modelarstwie kolejowym, i w ciągu 24 godzin mam ..0, słownie ZERO wejść. Dzięki za dokonanie "udoskonaleń" dla naszego dobra, czyli kupujących i sprzedających.

oznacz moderatorów