anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa zwrotu towaru

AdineX22
#9 Pomysłodawca#

Witam. Zwróciłem wyczyszczone buty które mi nie pasowały jednak sprzedawca nie przyjął zwrotu ze względu na uszkodzenia które widać poniżej. Czy mam możliwość jakoś odnieść się do tego i domagać się zwrotu pełnej kwoty? Uważam że ślady użycia są zbyt małe aby sprzedawca odmówił pełnego zwrotu środków bo buty były założone zaledwie raz a już pojawiły się minimalne ślady użycia co świadczy o ich trwałości. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Spierać się z sprzedającym o pełny zwrot czy skorzystać z rękojmi i zgłosić to że buty nie są trwałe i szybko się zużywają?

 IMG_20211111_084558.jpgIMG_20211111_084936.jpgIMG_20211111_084836.jpg

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Trzeba było złożyć reklamację ,a on by musiał ją rozpatrzeć i ustalić procent zużycia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przy zwrocie sprzedający ma prawo obniżyć zwrot środków o kwotę jaką towar stracił na wartości, ale o rozsądna kwotę.Jeżeli były nietrwałe należało reklamować z tytułu rękojmi i po uznaniu reklamacji( jak zasadna) dostałbyś pełnowartościowy towar.

oznacz moderatorów

AdineX22
#9 Pomysłodawca#

Buty teraz są u sprzedającego, napisać do niego reklamacje z tytułu rękojmi o nietrwałych butach?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A o ile obniżył zwrot?

oznacz moderatorów

AdineX22
#9 Pomysłodawca#

O połowę ceny, w życiu bym się na to nie zgodził.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No to teraz otwórz dyskusję( jak się da) i opisz tam wszystko i zażądaj zwrotu "odpowiedniej " kwoty: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@AdineX22  jeśłi już odstąpiłeś od umowy to umowa zostaje uznana za niezawartą wiec nie możesz już pisac reklamacji.

Jesli są ślady użytkowania sprzedawca może obnizyc zwrot o tyle ile buty straciły na wartości.

Ja bym przede wszystkim rozmawiał nie klócąc sie. Poszukałbym rozsądnych argumentów tak aby ten zwrot był obnizony o jak najmniejszy procent.  Spytaj sprzedawce skąd wział takie wyliczenia i dlaczego akurat według niego buty tyle straciły na wartosci. To sprzedający musi te wyliczenia przedstawić.

Potem musicie sie gdzieś spotkać po środku tak aby obydwie strony poniosły jak najmniejsze straty.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Trzeba wstydu nie mieć żeby poużywać i żądać jeszcze od sprzedawcy zwrotu pełnej kwoty. Masz prawo przymierzyć ale jak poszedłeś nad morskie oko i z powrotem sprzedawca może za to wypożyczenie butów potrącić odpowiednią kowtę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież tylko raz, a jak miał sprawdzić czy są dobre?

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Przymierzając tak, jak robiłby to w sklepie stacjonarnym

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AdineX22, był to zakup konsumencki, masz więc prawo odstąpić od umowy. Jeśli zwracany towar stracił na wartości i Sprzedający to udowodni, może on obniżyć kwotę zwrotu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, to już wszystko opisaliśmy kupującemu. Pytanie brzmi czy 50% to odpowiednia kwota?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@LEW433, to już zależy od rzetelnej argumentacji Sprzedającego. Strony powinny to wyjaśnić między sobą. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak i słowo "rzetelnej" jest tu kluczowe. Kupujący chciał być uczciwy i napisał że raz ubrał( nie wiem czy zniszczył czy nie) a sprzedający zapewne się zdenerwował bo nie lubi zwrotów i....tak wyszło.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@LEW433moim zdaniem bardzo hojnie, sprzedawca będzie miał problem ze sprzedażą w takim stanie za połowę ceny

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powiem tak, nie wiem jak wyglądają nowe. Nie jest moją rolą ocena ich zużycia.😀

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Oceniam na oko, na podstawie doświadczenia zawodowego. Różnicę widać po cholewie, ponadto w jednym bucie wytarty jest logotyp na wkładce, podeszwa też nie wygląda na nową. Całość brudna😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To nie jest pytanie do Allegro. Allegro o tym nie decyduje. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 W tym przypadku, co widać na zdjęciach, nie jest to odpowiednia kwota moim zdaniem. To wyraźnie nadużycie. Allegro też nie wie, czy to odpowiednia kwota, więc nie ma co tutaj pytać. O tym może zadecydować tylko sąd, prawda @mr_oma ? 🙂

I to sąd orzeknie, czy sprzedawca "rzetelnie" wycenił zużycie 🙂 

oznacz moderatorów