anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucona reklamacja, odrzucony Allegro Protect co zrobic?

MAMY ROZWIĄZANIE!
konto zamknięte
Nie dotyczy

Dzień dobry, 

Złożyłam reklamacje u sprzedawcy - zakup materaca maj 2023r. Sprzedawca ja odrzucił. Dostalam w dyskusji link do Allegro Protect i Allegro zamknęło dyskusje jak rozwiazaną.

Chciałam odesłać produkt do naprawy / wymiany - sprzedawca napisał że odrzuca.

Wypełniłam wniosek został odrzucony Allegro kazało iść na Policje i złożyć zawiadomienie z Art. 286 wysłali nawet linka do Centrum Pomocy. Otworzyłam dyskusje i ponownie ją Allegro zamknęło jako rozwiazaną nie dając mi możliwości i czasu na odpowiedź. 

Musielibyście widzieć minę policjanta.. szkoda gadać. Zrobiłam zrzuty ekranu z dyskusji sprawdził popytał i powiedział że on nie widzi znamion w rym z tego artykułu. Ale oczywiście moje zawiadomie ie przyjmie ale muszę mieć świadomość iż jest to składanie fałszywych zeznań. Podał akt 238 oraz 233 § 1. I ponownie zapytał czy na pewno chce TP zrobić? Czy ktoś swiadomie wiedząc to ma zlozyc to oświadczenie wiedząc iż skada je fałszywie? - Bo tego wymaga Allegro. 

Czy ktoś był w takiej sytuacji? Piszę z czatem oraz z kimś z tego programu Allegro i calu czas w kółko to samo że nic nie zrobią.

Co mam zrobic? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

Chwila po co miałeś złożyć zawiadomienie na Policję? możecie to wytłumaczyć: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

E- mail od Allegro Protect : 

 

Wniosek Allegro Protect pozostaje wstrzymany do momentu załączenia dokumentu potwierdzającego wszczęcie postępowania w tej sprawie. Nie mamy podstaw do akceptacji wniosku bez wyżej wspomnianego dokumentu.

 

Chodzi o zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z Art.286 druk jest w Centrum Pomocy 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  bo sprawa odrzuconej reklamacji to sprawa dla sądu cywilnego jest. Ani nie dla Alegro Protect , ani dla Policji. 

Czujesz sie pokrzywdzona w relacjach z firmą

1) rzecznik praw konsumenta ( są w każdym powiecie) a jeśłi nie pomogą to

2) sąd cywilny

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Świetnie. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie do końca prawda, Allegro Protect to forma rekompensaty od Allegro i tylko od Allegro zależy czy dostaniesz czy nie, a jak reklamcja odrzucona i niejednoznaczność to wówczas działało AP i była wyplacana rekompensata, na Policję zgłaszało się jak np ; kradziony telefon kupiłeś, a nie po takiej reklamacji. Do sądu każe Ci iść sprzedający i co pójdziesz?

oznacz moderatorów