anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opakowanie wielkie, zawartość mała

malga71
#7 Wielbiciel#

Dostałam przesyłkę w wielkim kartonie, 49/37/18cm   a w środku dwa kubki i talerzyk z dużą ilością folii bąbelkowej i w małych kartonikach z dodatkowymi bąbelkami. Gruba przesada w tym zabeapieczaniu.

Bez sensu i nieekologicznie, a odbiór w One Box dbającym o środowisko...

To już kolejny raz, poprzednia była lampka z Ikei. Czy ktoś ma na to wpływ?   

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Firma-Polmer
#11 Animator#

Ciekawi mnie zawsze w takim przypadku czy tak samo będzie "grubą przesadą" jeśli paczka zostanie uszkodzona w transporcie?? Co wtedy?? Też będzie argument że w sumie to spoko, że towar został uszkodzony ale najważniejsze że był ekologicznie zapakowany. 

Ja ze swojego doświadczenia wiem, że trzeba pakować id..io..to..od..po..rnie  każdą paczkę, bo uszkodzenia nawet takie które nie są możliwe do powstania powstają. A odszkodowania za uszkodzone przesyłki to jest jakiś mit .. z zasady są nie do uzyskania

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Taaa ostatnio jakaś moda na wiadomości od kupujących pt. Proszę zapakować przedmiot ekologicznie i bez użycia plastiku. 🤦‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

QueLord
#10 Popularyzator#

Czyli wolisz mniej zabezpieczone, ale z ryzykiem uszkodzenia podczas transportu? Tego nie znałem 😂 

Niektórym nie da rady dogodzić serio 😂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@malga71 a jak by się potłukło czy połamała lampka do kogo byś z pretensjami ???

Sprzedawca tak pakuje co by dotarło całe, paczki są rzucane z auta na sortownie, wysypywane, na aucie jadą jedna na drugiej 🙂 a jak da mniejszy karton to napiszesz posta jak ten sprzedawca beznadziejnie pakuje, mam uszkodzony towar co mam zrobić 🙂

Ekologicznie to spacerkiem do sklepu stacjonarnego 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To może idź do sklepu stacjonarnego, będzie ekologiczniej. Tu było sporo pytań firm, które nie wiedziały już jak pakować, zęby się nie tłukło. Przechodzi tylko tzw pancerna wysyłka. Czyli paczka w paczce, a pomiędzy wypełnienie. I oczywiście przedmiot owinięty folią. Inaczej wiecznie potłuczone i negatywy... A co do ekologii to mniejsze firmy sporo starych materiałów używają np kartonów, wiec to się trochę wyrównuje.

Któryś ze sprzedawców tu kiedyś pisał, że specjalnie dla takich klientów dał opcje dodatkową za 10zł pakowanie ekologiczne. Nie skorzystał z tego nikt...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki ja robiłem testy 🙂 wszyscy eko ale jak cod o czego nie ma chętnych 😞

Był już poruszany w zeszłym roku temat eko pakowania, nawet był pomysł, sam robiłem test w jednym ze swoich sklepów internetowych, przez miesiąc miałem + 3 zł dodatkowa usługa karton + eko wypełnienie + taśma papierowa i wiesz jaki był rezultat ?  na prawie 2000 zamówień - 17 klientów dopłaciło 🙂

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zgłoś-swój-pomysł/opcja-wyboru-ekologicznego-pakowania/idi-p/14485...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@kostas11  Dla mnie eko to kartony z odzysku, no ale w aptece tego dobra sporo, nie używamy zszywek, tylko taśma papierowa, jako wypychacz ścinki z tektury. Fakt, że jak ktoś ma 1000 paczek dziennie, to sie nie bawi w eko bo czasu brak.  

Tak się zastanawiam, może jak ktoś ma trawnik, to sianko po ususzeniu trawki jako wypychacz.....🤑

eko i darmo.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Idzie jesień wielkimi krokami (a właściwie już jest) to można przecież liście wykorzystać do pakowania.. Liście i trawka są chyba jak bardziej eko.. czy logiczne to już nie koniecznie. 🤣

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jesienną porą to opadły kolorowy liść na trawniku dominuje i po podsuszeniu jako wypełniacz też pasuje 😆

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Problem do garbatego że ma dzieci proste... a tak na poważnie to tak Ty masz na to wpływ, dokonując zakupu w sklepie stacjonarnym, wtedy nie będzie trzeba zabezpieczać przesyłki tak aby w całości dotarła na miejsce i uniknąć sytuacji "nadmiernego zapakowania produktu".

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

też miałem przypadek że ktoś miał pretensje że pudełko wypchane "śmieciami" (czyli ścinkami papierowymi). Ładnie przeprosiłem i napisałem żeby następnym razem się upomniał to dostanie łatwo tłukący się towar w ładnej ekologicznej papierowej torbie i pogratulowałem z góry za wiarę że dostanie to w całości.

Nie odpisał. Dziwne.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@malga71 A jak byś dostała w kartoniku 15x15x15 zapakowane w szary papier i dostała potłuczone > to dopiero byłby płacz, pomstowanie na sprzedawcę, że nie zabezpieczył, otwieranie dyskusji, zwrot itp,

Przy następnym zamówieniu napisz w wiadomości > proszę zapakować tylko w torebkę papierową > bez dodatkowych folii > nie będę miała pretensji o stan towaru > będzie pełna ekologia 

Ja osobiście też pakuję jak najsolidniej > w większe kartony, z dużą ilością rożnych wypełniaczy > nie raz dostałem w ocenie wpis > pancerne opakowanie

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@malga71  Chyba masz rację, tak na poważnie to powinno się zabronić handlu detalicznego w internecie.

Bo wyobraź sobie jakaś damulka zamawia sobie waciki  w Szczecinie z dostawą do Przemyśla. Wyobraź sobie ile benzyny zostanie spalone żeby  waciki przewieźć  przez całą  Polskę, o opakowaniu już nie wspomnę bo sama to poruszyłaś. Przecież ekologicznie byłoby kupić te waciki w sklepie za rogiem.

Zupełnie podobnie z tymi talerzykami, czy nie byłoby ekologicznie kupić je na miejscu?  I jaka oszczędność opakowania !

Sprzedawca zapakował jak najlepiej potrafił.  Najbardziej nieekologicznym był sam zakup.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

No nie koniecznie. Do sklepu też towar musi zostać dostarczony więc o ekologii nie można mówić.  Ogólnie narracja jaka istnieje na świecie, że musimy być eko ma tylko podtekst finansowy. Jeśli naprawdę miało by być eko wystarczy wprowadzić możliwość darmowego zwrotu opakowania do sprzedawcy.. Proste rozwiązanie, które sprawiło by że znaczna część opakowań i wypełnień mogłaby dostać drugie trzecie życie. Ja korzystam z kartonów i wypełniaczy z odzysku i dla mnie to jest najlepsze i najbardziej zbliżone do ekologicznych rozwiązań. No ale cóż znajdą się i tacy którym przeszkadza że karton nie jest nowy a z odzysku.

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Firma-Polmer nikt do sklepu nie przywozi pojedynczych towarów, zwykle całe paczki albo nawet palety. Jeśli nie widzisz różnicy miedzy dostawą hurtową a zakupami z allegro to i nie zrozumiesz czemu jedno jest bardziej eko niż drugie.

Darmowy zwrot opakowań, może. ALE klient musiałby potrafić to opakowanie otwierać żeby się do czegokolwiek później nadawało. Jak dostaję zwroty to opakowania wyglądają jak by je ktoś psu z pyska chciał wyciągnąć. Nadają się wyłącznie jako wypełniacz a i to nie zawsze bo trzeba się pozbyć etykiet.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

No wiesz słaby argument. Kurier też jednej paczki nie wiezie. Tak możemy dywagować co jest eko a co mniej eko tylko że to dalej jest dywagacja taka sama jak o tym czy ziemia jest bardziej okrągła czy bardziej płaska,. Już nie raz udowodniono że coś co jest nazwane szumnie eko wcale takie nie jest. 
A co do zwrotów to właśnie to jest dowód tego jak traktowane są przesyłki na poszczególnych etapach przewozów kurierskich. Klient nie dba o zapakowanie -- kurier może dba może nie o przewiezienie - sortownia zrobi swoje -- jedna przesyłka przechodzi przez wiele rączek, które nie koniecznie mają do tego stosowne poczucie odpowiedzialności. Więc jak już wspomniałem w wielu przypadkach id..io..to..odporne pakowanie to konieczność. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nie bierzesz pod uwagę polityki tego serwisu. Kurier też jednej paczki nie bierze. Ale do wysyłek smart allegro sobie życzy co najmniej 5 różnych metod dostawy. Czyli mała firemka czasem dosłownie do 1nej paczki musi wzywać oddzielnego kuriera, bo akurat 1 klient zażyczył sobie UPS nie DHL. Do tego promowanie polityki pomacania towaru i odesłania, klienci czasem wręcz zamawiają 3 takie same produkty od różnych sprzedawców i zostawiają ten co pierwszy dojdzie. Czasem kilka podobnych i zostawiają 1. Wiesz ile to zmarnowanych opakowań i paliwa?

oznacz moderatorów

firmakrzak
#11 Animator#

Sprzedaj coś zamiast wyrzucać i wykorzystaj bąbelki do pakowania, będzie ekologicznie.

oznacz moderatorów