anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo sprzedającego przy zakupach poza Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
szakal124
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, dokonałem zakupu poza allegro, id aukcji: 2a8313fa-e586-4dd6-b05d-54b365021b38. Okazało się że użytkownik to oszust, który po dokonaniu zapłaty przestał ignorować moje wiadomości. Nie wiem skąd się biorą użytkownicy którzy niby od 7 lat posiadają konto na allegro i dokonują kradzieży, a allegro nic z tym nie robi. Użytkownik to: Oskar (OskarTrading). Proszę o informację, czy należy zrobić, czy allegro w jakiś sposób reaguje na tego typu oszustwa? Nie znalazłem żadnej innej możliwej opcji w zgłoszeniu 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
szakal124
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nadal wystawia nowe oferty, nie odpowiada na moje wiadomości i dalej ma aktywne konto. 

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Poczekaj na odpowiedź Allegro, wysłałeś im informacje. Niepotrzebnie oznaczyłeś wątek jako rozwiązany, skoro nie został rozwiązany.

oznacz moderatorów
szakal124
#8 Zapaleniec#

Niestety niechcący wcisnąłem zakończ wątek i nie wiem jak przywrócić 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@szakal124 Dziękuję za przesłanie wszystkich dokumentów. Przekierowałam je do odpowiedniego działu. Kiedy dostanę odpowiedź, odezwę się tutaj ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@szakal124 Podjęliśmy działania wobec sprzedającego.

Jednocześnie zaznaczam, że nasze możliwości pomocy są ograniczone w przypadku transakcji, które nie zostały odnotowane w systemie Allegro. Radzimy unikać takich zakupów w przyszłości, a ten przypadek zgłosić na policję.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@szakal124 Przykra sytuacja, ale na Twoim miejscy byłbym ostrożny z rzucaniem oskarżeń na konkretne osoby. Jeśli ktoś ma konto od 7 lat, to raczej mało prawdopodobne, że kogoś nagle oszukał. Raczej ktoś się podszył pod tę firmę - w końcu dane każdej działalności gospodarczej są ogólnie dostępne. 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
szakal124
#8 Zapaleniec#

To nie firma tylko osoba prywatna na allegro lokalnie. Jedynie co mogło go obronić to że włamali mu się na konto? Jednakże Nie sądzę. Mysle ze można nieźle robić wałki ludziom na kwoty 20-40 zł, przecież nikt tego nie będzie zgłaszał na policję jeśli allegro ma to gdzieś 

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Nie wiem kiedy dokonałeś tego zakupu, ale daj mu łącznie np 7 dni na wysłanie tego klucza do gry, po tym czasie zgłoś sprawę na komisariacie.

A tak swoją drogą maila dobrze sprawdziłeś? Folder ze spamem też?

oznacz moderatorów
szakal124
#8 Zapaleniec#

Ale za 40 zł jest sens łazić na policję ? Większa satysfakcję będę miał kiedy już nikogo nie oszuka więcej 

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Oczywiście, że warto. Czemu w to wątpisz? Na Allegro pewności nie będziesz miał, zablokują (o ile to zrobią, w co wątpię) mu jedno konto, to oszuka z innego, albo na innych portalach.

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

Konto jest pewnie przejęte przez oszusta/oszustów.

Też uważam, że nie powinno być na allegro lokalnie tych ogłoszeń bez możliwości kup teraz.

oznacz moderatorów