anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem rekompensatę z POK, teraz sprzedający żąda zwrot towaru, którego już nie mam, co robić?

Michaels11
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ @nat_not @_HolaOla_ @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, Proszę o informację jak sytuacja wyglad jeśli otrzymałem przedmiot wadliwy i po zgloszeniu tego faktu sprzedawcy,nie uzyskałem odpowiedzi w sprawie reklamacji,więc zgłosiłem to do allegro protect .Po dwóch tygodniach od zakupu została mi wypłacona pełna kwota rekompensaty.

Od momentu zgłoszenia  wady czyli od wrzesnia nie było żadnego kontaktu ze sprzedawcą ("udawał że go nie ma" ale aktywność na allegro była)  W grudniu sprzedawca upomniał się o zwrot przedmiotu z tytułu otrzymania przeze mnie pieniędzy z allegro protect, co jesli już nie posiadam tego przedmiotu??dodam że po otrzymaniu rekompensaty od Allegro, nie dostałem żadnych informacji o odesłaniu przedmiotu sprzedawcy lub gdziekolwiek przez kogokolwiek a w regulaminie tez nie ma o tym wzmianki...

Co w tej sytuacji mam zrobić, odkupić tej osobie taki sam  przedmiot czy zwrócić jej kwotę którą otrzymałem z allegro protec?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ powinno być tak,  ze jak Allegro wypłacało pieniądze z POK lub wypłaca kase z AP to od razu powinna być dołączona informacja co zrobić z wadliwym towarem!

W opisanym przypadku wina leży po stronie sprzedającego, kupującego i Allegro!

Ja byłem na tyle kumaty, że jak mnie sprzedający olał i nie odpowiadał w dyskusji i Allegro zwróciło mi pieniądze z POK to wysłałem zapytanie do Allegro co mam zrobić z tym badziewiem które mi zalega na balkonie.
Allegro odpowiedziało, że mogę zrobić co chcę bo sprzedawca nie bedzie obciążony kosztami zwrotu (dla mnie).

Fajnie, że działa to POK/AP ale... jest niedopracowane. W regulaminie powinna byc od razu informacja, że kupujący po otrzymaniu kasy z POK/AP powinien sprzet obligatoryjnie odeslac do sprzedawcy na jego koszt w sytuacji obciazenia jego konta (konta sprzedawcy).

A tak... wychodziło jak wychodziło. Kupujący kase dostawał i zostawiał sobie towar. Allegro sciagalo pieniadze ze sprzedawcy a sprzedawca pozniej musial gimnastykowac sie z kupującym.

 

oznacz moderatorów