anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka z Chin - długi czas oczekiwania

anmoza
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

19 stycznia zakupiłam przebranie, które mi było potrzebne na wydarzenie w dniu 25 lutego.

Jest 3 marca i do tej pory przesyłka nie została dostarczona. Nie chcę już jej odbierać, bo nie jest mi potrzebna.

Kontakt ze sprzedawcą jest fatalny. Pieniędzy Allegro Protect nie chce mi zwrócić.

Pierwszy raz taka sytuacja mnie spotyka, dlatego nie wiem jak sprawę rozwiązać.

 

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

mdrogeria
#21 Demiurg#

@anmoza tak , na przesyłkę z Chin czeka się długo  ,to nic nadzwyczajnego co spotkało Ciebie , odstąp od umowy , ale pamiętaj ,że koszt powrotu przesyłki leży po Twojej stronie .

oznacz moderatorów

anmoza
#7 Wielbiciel#

Towar miałam dostać w ciągu miesiąca. I do tej pory paczka nie przyszła. Na moim koncie z zakupionym towarem jest napisane, że już nie mogę zwrócić towaru, bo minęło 14 dni. Tylko, ze ja do tej pory nawet towaru nie otrzymałam.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@anmoza towar można zwrócić do 14 dni od kolejnego dnia po otrzymaniu paczki, koszt zwrotu zawsze pokrywa kupujący według ustawy, allegro systemowo ci oznaczyło bo to robi algorytm

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@anmoza gdzie pisało ,że otrzymasz w ciągu miesiąca - zapis dostawa za ....... dni to wpis allegro , które bawi się w czary - mary broniąc się sformułowaniem jak zresztą zauważyłaś ,, przewidywany czas .... ,, Sprzedawca w momencie nadania przesyłki traci z nią fizyczny kontakt i nie jest w stane on jak i nikt inny włączając allegro przewidzieć co zrobi przewoźnik , a na tak dłuugiej trasie jest ich kilku .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@anmoza a nie można było przejrzeć zakładki o sprzedającym że to Chiny oraz zakładki dostawa że będzie szła kilkanaście dni? potem płacz.. nie odbierzesz to ci AP nie zwróci a paczkę wessie i nic z tym nie zrobisz sprzedawca się wybroni i nie odzyskasz pieniędzy odbierzesz to według ustawy pokrywasz koszt zwrotu czyli x razy wartość towaru bo najtańsza przesyłka pocztą polską na Chiny chyba ok 60zł czyli **piiip** zbita, nawet jak był smart to weź się dogadaj z chińczykiem w dyskusji panie ja chcę zwrócić przyślij mi list przewozowy, dodam że nie dość że taka paczka idzie z 5 tygodni to jeszcze potem chińczyk przysyła filmik z rozpakowania a tam pusta w środku i co mu zrobisz . Na przyszłość obowiązkiem kupującego jest zapoznanie się z ofertą i przemyślane zakupy. Moja rada odebrać i wystawić jako nowe na **piiip** czy allegro lokalnie bo kasy możesz nie zobaczyć.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@anmoza Podaj mi proszę numer zamówienia, którego dotyczy ta sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

anmoza
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że paczka długo idzie. Ale została nadana miesiąc od zakupu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@anmoza nie zostala nadana miesiąc od zakupu tylko na granicy z polską wskoczył jej status jakby dopiero co sie pojawiła bo przejął ją polski przewoźnik

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I co nie masz nr zamówienia? zwrot 14dni od otrzymania towaru, ale na twój koszt!

oznacz moderatorów

Client:37934940
#7 Wielbiciel#

witam mam podobną sytuacje 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:37934940 czyli podobnie myślałeś , że będzie tanej , a będzie jak zwykle .

oznacz moderatorów

Client:37934940
#7 Wielbiciel#

no nie wiem myślałem że będzie ok bo  kilka razy mi dochodziło z chin 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37934940 Czy kontaktowałeś się w tej sprawie ze sprzedawcą? Powinien to wyjaśnić z przewoźnikiem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:37934940
#7 Wielbiciel#

nie odpowiada na maile 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37934940 W takim razie sugeruję założenie dyskusji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:37934940
#7 Wielbiciel#

a jak to zrobić ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37934940 Taką opcję znajdziesz w szczegółach zakupu. 

w_kiwi_0-1709668044719.png

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:37934940
#7 Wielbiciel#

a no to ja już kilka razy rozpoczynałem dyskusję zgłaszałem że paczka nie dotarła      

oznacz moderatorów

Client:37934940
#7 Wielbiciel#

dostaję taką odpowiedź   

Prosimy Cię o cierpliwość

Termin na nadanie Twojej przesyłki jeszcze nie minął. Gdy sprzedawca rozpocznie realizację Twojego zamówienia, umożliwimy Ci śledzenie paczki w zakładce Kupione. Przewidywany czas wysyłki tego zamówienia to środa, 24 sty.

oznacz moderatorów