anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty - jak zmienić/zresetować domyślne ustawienie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
aussie_2007
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.
Mąż mój zamówił niegdyś dostawę zakupów do paczkomatu. Zarówno wybór tej formy dostawy, jak i lokalizacji paczkomatu był kwestią absolutnie jednorazową - zamawiał towar potrzebny mu do pracy, w miejscowości, w której akurat wtedy wykonywał zlecenie.
Od tamtej pory jednak, po każdym zakupie małżonek mój się zżyma, bo system zaptaszkowuje mu domyślnie tę właśnie opcję dostawy i lokalizację - nieszczęsny paczkomat w Kamiennej Górze. Da się to zresetować jakoś? Pewnie najprościej byłoby zmienić lokalizację, zamawiając dostawę do innego paczkomatu, ale to nie rozwiązuje problemu - z paczkomatów po prostu nie korzystamy, wolimy dostawę do domu. A dom od Kamiennej Góry dzieli prawie sto kilometrów.
Pomóżcie proszę, zanim mi chłopina z nerw zejdzie, a ja razem z nim. 😉
Dzięki.

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@inmerito dziękuję za Twoją wiadomość! Rozumiem i przekazuję to jako sugestię do odpowiedniego działu 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
moara2
#7 Wielbiciel#

Mieszkam w woj.   Łódzkim a wyskakuje mi za każdym razem paczkomat w Gdyni. I tak jak wyżej opisano muszę ręcznie wyszukiwać mi odpowiadający, A po tym wszystkim z powrotem wskakuje ten z Gdyni.  Moniko zrób coś z tym bo już cierpliwości pomału brakuje. I nie sugestię ale żądanie od zdesperowanych klientów Allegro.    Moara2

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@moara2 wiadomość przekazana. Dziękuję, że do nas napisałaś w tej sprawie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mxparts
#1 Nowicjusz#

Cześć, czy coś się zadziało w tej sprawie? Mam to samo, Allegro usilnie wpycha mi paczkomat który może i jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania, ale jak tam pójdę piechotą przez pole! Jak mam tam jechać samochodem to choćbym miał objechać 5 innych paczkomatów w okolicy to i tak zrobię mniejszy dystans niż do tego które Allegro uważa za najbliższy! Zróbcie coś z tym proszę bo zaczyna to być mocno irytujące kiedy pod moim paczkomatem po raz kolejny dowiaduję się że muszę jechać 5km dalej bo wg algorytmu to jest bliżej.

oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Również wczoraj przestawiło mi ponownie paczkomat na 2 z kolei, z którego nie chcę odbierać. Dotyczyło to wygranej licytacji.

oznacz moderatorów
CKMarek
#2 Obserwator#

Dzień Dobry,

 Czy choć jednej osobie udało się od tylu lat rozwiązać ten problem? 

Mam niestety podobny. Raz zamówiłem paczkę w okolicę Tarnowa do paczkomatu a mieszkam w Krakowie. Od tej pory automatycznie system do nowych zakupów dodaje mi paczkomat z Tarnowa. Zmieniam adres cały czas na krakowski ale ten tarnowski usilnie wraca. Usunąłem go z moich adresów w ustawieniach ale to nic nie dało. Czy da się rozwiązać ten problem? Będę wdzięczny za instrukcję inną niż zmiana adresu każdorazowo przy kolejnych zakupach.

Marek

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@CKMarek Cześć. Spróbuj usunąć wszystkie adresy do wysyłki, a następnie dodaj je ponownie: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dane-konta 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
tobolski
#1 Nowicjusz#

Witam.

Jak ustawić dostawę do jednego paczkomatu na stałe?

Allegro mnie lokalizuje i zmienia paczkomat automatycznie.

dziękuję z góry za pomoc.

oznacz moderatorów
Piotr448
#7 Wielbiciel#

Gdzie się to zmienia? Miałem super a dziś.. .. pojawił się stary sprzed roku..

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Piotr448 nie ma czegoś takiego jak domyślny paczkomat. Musisz podczas wybierania punktu dostawy zwracać na to uwagę. Czasami taki punkt wybiera po lokalizacji. Możesz tylko wybrać adres do dostaw kurierem tutaj

oznacz moderatorów
nyorbee
#7 Wielbiciel#

Beznadziejna opcja, że jako adres czy paczkomat do wysyłki, Allegro ustawia ostatnio używany adres, już nie raz się pomyliłem. Bo zamawiałem coś komuś na allegro na jego paczkomat, a potem sobie i przeklikując nie zauważyłem że wysyłam znowu tam. Powinno się dać ustawić jakiś domyślny, żeby zawsze wybierało ten sam, a ewentualnie gdy trzeba będzie to użytkownik sam sobie zmieni...

oznacz moderatorów
BlaineMono69
#3 Debiutant#

Szok, tyle lat i problem nie rozwiązany. Mnie już szlag najjaśniejszy trafia, zmieniam paczkomat na ten najbliżej domu, czasami przez kilka wysyłek jest zapamiętany, przyzwyczajam się do tego, i nagle ciach - dostaję paczkę w innym miejscu, bo się sam przestawił. Naprawdę nic nie można z tym zrobić? W ogóle, żeby można było przy tym grzebać to trzeba coś zamówić, jakby nie można było po prostu w ustawieniach konta zaznaczyć jaki ma być domyślny.

oznacz moderatorów
provitek
#8 Zapaleniec#

Mam podobny problem.
Zamawiam z reguły do tego samego paczkomatu, który mam po drodze i za każdym razem muszę go ustawiać ręcznie bo przy wyborze dostawy ustawia się losowo jakiś inny pobliski. Teraz z niewiadomego powodu paczka została skierowana do jakiegoś sklepu i nie zostanie dziś dostarczona a miała być.
@Moderatorka 
Zróbcie proszę możliwość wpisania w ustawieniach na sztywno. Pozdrawiam, P.

oznacz moderatorów
nadol
#7 Wielbiciel#

Możemy sobie pisać w tym wątku - allegro nie czyta bo problem jest zaznaczony jako rozwiązany. 

oznacz moderatorów
nadol
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

od paru lat w osobnym wątku albo wątkach przewija się temat niedopasowania domyślnego paczkomatu. Wiele osób zgłasza problem, ja sam korzystam z kilku kont (różne podmioty gospodarcze) robię wiele zakupów i problem zmiany paczkomatu na najbliższy pojawia się wiecznie. Mam ustawione kilka adresów i kilku odbiorców w różnych miejscach polski. Zauważyłem, że algorytm allegro zapamiętuje ostatnio ustawiony paczkomat i byłoby ok gdyby nie, że wystarczy że zmienię paczkomat na allegro boxa i następny zakup w kolejce restartuje mi paczkomat na inny. Wystarczy że zmianie odbiorcę (np na spółkę która jest zarejestrowana pod innym adresem) i już paczkomat ląduje kilka kilometrów dalej. I tak można mnożyć te problemy a wystarczyło wprowadzić jedną tylko opcję - "chcę korzystać z jednego paczkomatu który znajduje się tu...." Wygląda na to że nie da się zautomatyzować zadania więc dla tych którzy mają problemy z domyślnym paczkomatem zrobicie przysługę wprowadzając zwykła prostą opcję ręcznego wyboru i przypisania na stałe paczkomatu domyślnego. Dzisiaj wygląda to tak że zakupy robię w 3 minuty a potem przez 10 minut jeżdżę po mapie i przestawiam dla każdego zakupu paczkomat. I to irytujące czekanie na załadowanie się mapki... Zróbcie z tym coś w końcu.

Krzysztof.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nadol czytamy to co tutaj piszecie, ale nie planujemy większych zmian w tej kwestii w najbliższym czasie. W tej chwili system działa w ten sposób, że do konkretnego adresu i odbiorcy zapamiętuje ostatnio wybraną maszynę dla danej metody dostawy, a gdy ją zmieniasz podpowiada urządzenie znajdujące się najbliższej danego adresu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
provitek
#8 Zapaleniec#

Szanowna Moderatorko 🙂
problem jest podobnej wagi co wałkowana wiele lat kwestia faktury VAT-marża. Powiem, więcej często jest bardziej uciążliwy, bo przez chwilę nieuwagi paczka może wylądować na drugim końcu Polski.
Fakturę VAT marża udało się ogarnąć więc apeluję o wprowadzenie dodatkowego pola w bazie danych - domyślny paczkomat i implementację tego w interfejsie użytkownika.
Tak jak pisałem wyżej - zależało mi na paczce w weekend ale z tego powodu, że nie zauważyłem zmiany paczkomatu na "najbliższy" to nie dość, że mam dalej to jeszcze paczka zostanie dostarczona w poniedziałek lub później...
BARDZO PROSZĘ 🙂

oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

No to zaplanujcie. Zmiana nie musi być więlka, wystarczy nie denerwować użytkownika i wstawiać mu zawsze ten sam, wybrany punkt 🙂 jeśli tak sobie oznaczy jakimś pstryczkiem w koncie. To samo powinno dotyczyć wszystkich punktów odbioru, w tym One boxy - choć nie wiem czy tam problem występuje, bo póki co brałem z 6 razy i był zawsze ten sam.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PelzaK1 ale jeśli korzystasz z tej samej metody dostawy to dokładnie tak jest. Dla danego adresu zawsze podpowiadany jest ten sam punkt co w poprzednich zamówieniach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

No właśnie nie jest. Ile razy trzeba to powtarzać :). Tak jest wg założeń tego co to wymyślił, ale w praktyce punkty odbioru się przestawiają same. Dajcie możliwość wyboru który paczkomat i koniec, bez żadnej logiki.

oznacz moderatorów