anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty - jak zmienić/zresetować domyślne ustawienie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
aussie_2007
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.
Mąż mój zamówił niegdyś dostawę zakupów do paczkomatu. Zarówno wybór tej formy dostawy, jak i lokalizacji paczkomatu był kwestią absolutnie jednorazową - zamawiał towar potrzebny mu do pracy, w miejscowości, w której akurat wtedy wykonywał zlecenie.
Od tamtej pory jednak, po każdym zakupie małżonek mój się zżyma, bo system zaptaszkowuje mu domyślnie tę właśnie opcję dostawy i lokalizację - nieszczęsny paczkomat w Kamiennej Górze. Da się to zresetować jakoś? Pewnie najprościej byłoby zmienić lokalizację, zamawiając dostawę do innego paczkomatu, ale to nie rozwiązuje problemu - z paczkomatów po prostu nie korzystamy, wolimy dostawę do domu. A dom od Kamiennej Góry dzieli prawie sto kilometrów.
Pomóżcie proszę, zanim mi chłopina z nerw zejdzie, a ja razem z nim. 😉
Dzięki.

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mouseman77 Podpowiadać powinien się ostatni paczkomat, który wybrałeś. Jeśli więc przy następnym zakupie wprowadzisz zmianę, nie powinno być problemów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mouseman77, wskazane adresy dostawy możesz dodawać, usuwać lub edytować w zakładce Dane konta 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Mouseman77
#7 Wielbiciel#

Adresy tak, paczkomaty NIE.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Mouseman77 @ Musisz zwracać uwagę przy finalizacji zakup

oznacz moderatorów
korbacz9
#1 Nowicjusz#

korbacz9

Mam taki sam problem. Robiłam zakupy i paczkomat miałam prawidłowy a Jakiś tydzień temu wskoczył mi paczkomat na który kupowałam raz sporadycznie. Wybrałam opcje zmień wpisuję prawidłowy adres i nie chce mi zmienić paczkomatu. 

 

oznacz moderatorów
radekgorny
#7 Wielbiciel#

U mnie jest to samo. Jeśli się nie pilnuję, to wrzuca najbliższy punkt, który wcale nie jest po drodze. Porażka. Ktoś powinien się nad tym problemem pochylić.

oznacz moderatorów
Client:80363903
#7 Wielbiciel#

Tak, mam.

Czy mozecie zatrudnic UXowcow, by zrobili wam pozadny juser floł, bo - jak kocham allegro, ze to ze skutecznie dalo odpor ibejowi, to szlak mnie trafia, gdy musze cos zamowic szybko i sprawnie.

Tak - jest lista, tylko ze lista za kazdym jednym razem, przy kazdym przedmiocie wraca mi do tego pseudo-optymalnego paczkomatu ( i pobliskich paczkomatow - w sugestiach).

W dodatku, jak juz sobie ustawie (dajmy na to) z Krakowa, na Poznac to wystarrczy dodac - odjac jedna rzecz i... pokuta: wszystko wraca do ... sugerowanego paczkomatu.

Brak opcji latwego dodanie / odcjecia przdmiotow +/- jak np w **piiip**ie, wiec trzeba sobie wejsc z listy, i w efekcie stracic ustawiony paczkomat.

PS.

Jak ustawilem niegdy omylkowo nazwe konta na swoja siostra z mezem, tak allegro nadal nie wierzy mi sie ja, to ja.

Dlaczego nie macie na takie sprawy procedury, by kazdy tzw tim lid wiedzial, jak zweryfikowac osobe jako wlasciela.

Blagam was - zatrunijcie jakiegos speca.

Na pewno stac was na dodatkowe 3-4 osoby do wygladzenia spraw.

Nie skonczie jak nasza-klasa...

oznacz moderatorów
Romano666
#7 Wielbiciel#

Witam

Wybieram paczkomat który mnie odpowiada (pomijam dlaczego) 

Ostatnie trzy zakupy jedna paczka leci do mojego dwie zdecydował system poprawiałem wszystkie 3( tak naprawdę zamawiałem 4 i jedna z nich była na kuriera dpd bez możliwości wyboru paczkomatu z automatu zmieniło wszystkie 4 na kuriera więc poprawiałem a mimo to du...a ) Teraz mam paczki rozrzucone po całym mieście 

oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Czy mógłby się wreszcie ktoś z Allegro zająć tym problemem? Tak to jest problem. W mojej okolicy jest sporo paczkomatów i Allegro, nie wiem na jakiej podstawie co chwilę mi wybiera nie ten w którym ja chcę. 11/10 razy odbieram w tym konkretnym, raz zapomnę sprawdzić i przestawić i już mi paczka ląduje w jakimś innym paczkomacie. A, że on jest na tej samej ulicy to nie zwracam uwagę na numerek Legnica 67 czy Legnicka 76 - ale logistycznie jest to problematyczne przebić się autem po Wrocławiu w godzinach szczytu.

Wielokrotnie się zdarza, że podbijam do paczkomatu a ten do mnie że zły adres kolega i dylaj sobie 2 km dalej w stronę przeciwną niż jedziesz, bo algorytm uznał że tam powienieneś.

Co z tego że kupujący zawsze może sobie wybrać. W allegro jest przycisk do kupowania i płacenia jednym przyciskiem nie po to, żebym za każdym cholernym razem musiał sprawdzać czy mi wybrał dobry czy zły paczkomat. Ludzie no weźcie się i zróbcie to żeby podpowiadał MÓJ paczkomat a nie paczkomat najbliższy. Jak ktoś kupuje 1 raz na rok to może i ten algorytm się sprawdza ale przy kilku zakupach tygodniowo to można oszaleć.

 

Sprawdziłem teraz, robię zakup - zły paczkomat. Ustawiam na dobry, kupuję. Wchodzę na inną zupełnie nową ofertę, kupuję i jeb.. znowu ustawiony najbliższy paczkomat. 

Ha, nawet zalogowałem się na konto w paczkomatach i paczam jaki tam jest domyślny paczkomat dla mojego konta (telefon/mail ten sam co w Allegro) i tam jest dobry. Czy Allegro nie może brać tego paczkomatu jako domyślnego jeśli już InPost takie dane potrafi zwrócić. Czy nie można dodać w danych konta Allegro wyboru domyślnych punktów odbioru dla różnych dostaw? Skoro adres kupującego się da, to i punkty odbioru powinno się dać.

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PelzaK1 Cześć! Rozumiem, że ten problem dotyczy Twoich dwóch ostatnich zamówień? Zweryfikujemy tę sytuację, ponieważ domyślnie powinien być zaznaczony ostatnio wybrany punkt jako preferowany. 

Dodatkowo od 11 kwietnia 2022 roku, jeśli w formularzu dostawy i płatności zmienisz adres dostawy, to zaznaczymy tę metodę dostawy, z której ostatnio skorzystałeś przy zamówieniu na konkretny adres. Dodatkowo, jeśli zmienisz adres dostawy, na który nigdy nie robiłeś zakupów, to opcja metody dostawy nie zostanie zaznaczona. Będziesz musiał ją wybrać ręcznie. Ta metoda automatycznie zaznaczy Ci się przy następnych zakupach. Podczas zakupów powinna wyświetlić się automatycznie metoda dostawy, z której ostatnio skorzystałeś na konkretny adres dostawy.

Przykład: zamówiłeś ostatnio paczkę do One Box by Allegro w Warszawie przy ustawionym adresie warszawskim. Ten punkt wyświetli się i będzie zaznaczony, jeśli będziesz robił następne zakupy na ten adres. Załóżmy jednak, że co jakiś czas robisz zakupy dla swojej cioci, która mieszka w Poznaniu i wysyłasz jej to do One Box by Allegro. Jeśli zmienisz adres na poznański, to automatycznie pokaże się Ci się automat w Poznaniu, do którego ostatnio zamawialiście przy tym adresie. Ograniczyliśmy tym samym ryzyko omyłkowej wysyłki do innego punktu odbioru. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Nie. Problem powtarza się od długiego czasu. Pierwszym razem myślałem, że żona kupowała coś z mojego konta i wybrała paczkomat 222. Wtedy faktycznie kolejny zakup z mojego domyślnego paczkomatu 111 poszedł na 222, bo nie zmieniłem podczas zakupu. Następnych kilkanaście zakupów zawsze wybierałem na 111, ale część z nich ustawiała się na 333 pomimo, że żona już nic nie kupowała z mojego konta. Ten paczkomat 333 jest bliżej mojego domu ale nie jest mi po drodze. Na pewno go nie wybierałem. Teraz InPost postawił kolejny paczkomat 444, który jest jeszcze bliżej mojego domu - ale nie da się tam autem dojechać po drodze do pracy i na niego usilnie ustawia każdy kolejny zakup.

Uważam natomiast, że jaki byście algorytm nie wymyślili, to i tak nie zaspokoicie wszystkich potrzeb. Dlatego dodajcie proszę samodzielny wybór/edycję tych punktów odbioru. Kupujący sobie przestawią jak będzie to ich świadoma decyzja . Nie jadę do pracy w ten dzień, to zamówię sobie do innego paczkomatu. A w normalnych codziennych sytuacjach chciałbym jasno określić (ja, a nie algorytm, który nie jest nieomylny i ma błędy i nie zna moich potrzeb) gdzie chcę odbierać paczki. 

Z opinii znajomych też wiem, że też mają takie sytuacje i to jest dość irytująca łyżka dziegciu w całym pięknym procesie kupowania w Allegro i dostarczania paczek przez InPost. 

Być może zakup poprzedni był przed 11 kwietnia i teraz to już działa poprawnie - ale obecnie zamówiło mi na adres poprzedni i pewnie dlatego podpowiada znowu zły. Sprawdzę przy następnym zakupie.

oznacz moderatorów
mosii_m
#7 Wielbiciel#

W moim przypadku również to tak nie działa jak napisała Ola.

Wszystkie ostatnie zakupy robię prawidłowo na nowy adres, ale raz na jakiś czas wskakuje paczkomat w pobliżu starego miejsca zamieszkania i jeśli tego nie wyłapię muszę dokładać kilometrów. Sprawdziłem w ustawieniach i w samym zamówieniu, na pewno mam ustawiony nowy adres.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mosii_m Cześć 🙂 Być może tak się dzieje, kiedy Paczkomat w pobliżu Twojego nowego miejsca zamieszkania jest chwilowo przepełniony lub ma przerwę techniczną. Możesz również spróbować usunąć stary adres z ustawień konta: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dane-konta 

Jeśli następnym razem tak się wydarzy, to prześlij numer zamówienia i sprawdzimy w systemie co się zadziało 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mosii_m
#7 Wielbiciel#

Aby doprecyzować sprawdziłem jak to wygląda historycznie i po kwietniu tego roku na pewno nie zdarzyło się "wyciskanie" paczkomatu ze starego miejsca zamieszkania. Czas może nie jest zbyt długi, ale miałem już całkiem sporo paczek.

 

Nie zmienia to faktu, że paczkomat w pobliżu miejsca zamieszkania, którego nigdy nie wybrałem ręcznie, jest nadal wciskany bardzo często. Paczkomat ten jest oczywiście nie po drodze 🙂

Preferowany paczkomat jest z kategorii gigantów i nigdy nie zdarzyło mi się, żebym nie mógł go wybrać ręcznie kiedy zauważę, że został zmieniony przez automat.

oznacz moderatorów
centino-pl
#2 Obserwator#

Podepne się pod problem.

Tak jak poprzednicy mam w pobliżu kilka paczkomatow i jeszcze bliżej one boxa. U mnie problem wygląda tak że zazwyczaj robię kilkanaście albo i kilkadziesiąt zakupów jednocześnie. Domyślnie zaznaczam mój adres dla kuriera ale jeżeli jest opcja paczkomatu to zmieniam. I tak jak u poprzedników domyślnie wyskakuje mi ten który jest najbliżej w linii prostej ale nie po drodze (drogą jednokierunkowa przy ekspresówce). Więc muszę przy każdym zakupie ręcznie zmieniać. Jak jest kilkanaście zakupów a kupuje przez smartfona i odpala mi się za każdym razem mapa, muszę ją przesunąć kliknąć inny paczkomat to mnie szlag trafia. Dłużej wybieram paczkomat niż robię zakupy.

Myslalem żeby oszukać system i wstawić wirtualny adres blisko paczkomatu no ale wtedy jak nie ma takiej opcji to i kurier nie przyjedzie więc wtedy ręcznie muszę zmieniać kuriera. 

Wg mnie najprościej jest dodać bardzo prostą opcje "ulubiony paczkomat" lub domyślny paczkomat i zostawić userowi opcje wyboru najbliższego tak jak jest teraz lub tego ulubionego. Myślę że 90% userow zaznaczy sobie ulubiony.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Eurycide
#1 Nowicjusz#

Podpisuję się pod powyższym. Za każdym razem muszę zmieniać paczkomat na preferowany, co przy zakupach od kilku sprzedających jest dość uciążliwe. W moim przypadku nie zapamiętuje również ostatnio wybranego paczkomatu.

oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Poproszę zatem o zweryfikowanie zamówienie ede64262-13cc-11ed-ab4e-e14d766badc5 bo znów mi zmieniło paczkomat na ten "bliższy".

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PelzaK1 sprawdziliśmy to. W tym zamówieniu został wybrany paczkomat w Żabce, natomiast wcześniej zakupy odbierałeś w paczkomacie na stacji benzynowej i to ten drugi powinien pojawić się jako proponowany. Jeśli tak się nie stało i Ty również nie zmieniłeś tego ręcznie to oznacza to, że aplikacja lub przeglądarka zlokalizowała Cię bliżej innego paczkomatu. Czy mogę poprosić Cię o sprawdzenie jaki paczkomat podstawi się teraz na formularzu płatności i dostawy? Oraz czy możesz wyłączyć udostępnianie lokalizacji i ponownie sprawdzić czy ma to wpływ na wybór domyślnego paczkomatu?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
PelzaK1
#9 Pomysłodawca#

Nie zmieniałem ręcznie. Teraz nadal jest podpowiadany ten w żabce (bliższy) a nie ten na stacji (preferowany). Odebranie uprawnienia do lokalizacji dla apki allegro nic nie zmieniło. Apkę zrestartowałem.

oznacz moderatorów
inmerito
#2 Obserwator#

Moniko, chodzi moim przedmówcom o to, byśmy mogli zapisać domyślny paczkomat. Np. taki, który znajduje je się blisko pracy, lub - znajdujący w gąszczu paczkomatow zlokalizowanych w pobliżu adresu dostawy np.  Przy trasie którą codziennie wracamy do domu. Niekoniecznie musi być to geograficznie (w linii prostej) najbliższy paczkomat.

Po prostu chce wybrać ten a nie inny jako domyślny i tyle.

 

Zmiana przy każdym zamówieniu na właściwy jest totalnie bez sensu.

Pozdr

Bartek

oznacz moderatorów