anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty - jak zmienić/zresetować domyślne ustawienie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
aussie_2007
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.
Mąż mój zamówił niegdyś dostawę zakupów do paczkomatu. Zarówno wybór tej formy dostawy, jak i lokalizacji paczkomatu był kwestią absolutnie jednorazową - zamawiał towar potrzebny mu do pracy, w miejscowości, w której akurat wtedy wykonywał zlecenie.
Od tamtej pory jednak, po każdym zakupie małżonek mój się zżyma, bo system zaptaszkowuje mu domyślnie tę właśnie opcję dostawy i lokalizację - nieszczęsny paczkomat w Kamiennej Górze. Da się to zresetować jakoś? Pewnie najprościej byłoby zmienić lokalizację, zamawiając dostawę do innego paczkomatu, ale to nie rozwiązuje problemu - z paczkomatów po prostu nie korzystamy, wolimy dostawę do domu. A dom od Kamiennej Góry dzieli prawie sto kilometrów.
Pomóżcie proszę, zanim mi chłopina z nerw zejdzie, a ja razem z nim. 😉
Dzięki.

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65
provitek
#8 Zapaleniec#

Potwierdzam, patrz mój ostatni przypadek.
Co aukcja to muszę wyklikiwać mój ulubiony paczkomat. Jest  to mega uciążliwe.
i ostatnio nie zauważyłem, że się przestawił na jakiś randomowy

oznacz moderatorów
nadol
#7 Wielbiciel#

Potwierdzam i ja.

Z założenia tak ma być a tak nie jest. Przecież byśmy nie pisali gdyby działało. Też mamy co robić z naszym wolnym czasem 🙂

oznacz moderatorów
Client:42941525
#1 Nowicjusz#

U mnie również występuje wyżej opisany problem. Zwykle przy finalizacji zakupów Allegro proponuje mi ostatni wybrany przeze mnie paczkomat, jednak co jakiś czas wybrany zostaje paczkomat, który jest najbliżej mojego adresu. Jest to mega irytujące, gdyż wielokrotnie zdarzyło mi się tego nie zauważyć i musieć spacerować do innego paczkomatu.

Dołączam się do prośby o wprowadzenie przez Allegro opcji wyboru ulubionego paczkomatu.

oznacz moderatorów
zlota__kaczka
#8 Zapaleniec#

No ale jakby zmienić adres dostawy najbliższy od wybranego paczkomatu, to wtedy powinno z automatu przyporządkować właśnie ten Paczkomat (chyba)?

oznacz moderatorów
zawi
#7 Wielbiciel#

Niestety tak nie jest. Zakupy 17 listopada wskazany paczkomat KOL04N w Kołobrzegu. Kolejne zakupu u tego samego sprzedawcy w dniu 18 listopada pojawił się w cudowny sposób paczkomat BBO01 w Białym Borze. Tylko 110 km dalej. I teraz są schody ze sprzedającym.

oznacz moderatorów
qnstie
#1 Nowicjusz#

Brak możliwości wybrania ulubionych typów i lokalizacji paczkomatów to jakaś porażka.
Ja na przykład mam taki zwyczaj, że jak tylko mam taką możliwość, to wybieram paczkomat Allegro One (bo sadzą drzewa) i to taki, który nie jest najbliższy w sensie geometrycznym, ale najwygodniejszy do dotarcia. Dopiero jeśli nie ma takiej opcji, to wybieram paczkomat InPost koło domu.
Ale Allegro w swojej mądrości zawsze wybiera domyślnie ten paczkomat koło domu, więc muszę przeklikiwać całą listę zakupów, by najpierw sprawdzić gdzie jest opcja Allegro One, a potem dla każdej z tych pozycji - zmienić paczkomat z najbliższego na najwygodniejszy. To nie brzmi jak coś strasznego, ale niepotrzebne i łatwe do pomylenia czynności powtarzane dziesiątki razy naprawdę psują dużo krwi...
Może kurczę Allegro zrobiłoby coś wreszcie z tym!?! Przecież ludzie narzekają na problemy z wyborem paczkomatów od lat!

 
oznacz moderatorów