anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PIT allegro polecam

Malvinqa
#9 Pomysłodawca#

Hej, czy od nagród wypłacanych przez allegro polecam należy samemu odprowadzić podatek?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

LEW433
#21 Demiurg#

A 5zł to problem z PITem? Allegro jak trzeba to wyśle zeznanie i Ty nie wpłyniesz na ich decyzje.

oznacz moderatorów

AGUS18W
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry jak są wysyłane pity do rozliczenia 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AGUS18W Drogą elektroniczną, po 13 lutego. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AGUS18W
#7 Wielbiciel#

Ok dziekuje

oznacz moderatorów

Pawel198709
#8 Zapaleniec#

Jak znajdę swój pit 11 ? Ponieważ nigdzie go nie mam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel198709 jeśli otrzymałeś wypłaty w ramach Allegro Polecam, to PIT powinieneś otrzymać w wiadomości e-mail. Sprawdź proszę wszystkie zakładki na poczcie, jeśli nie znajdziesz wiadomości od nas, a wypłaty były przekazywane na konto, poproszę o informację, skonsultuję to. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pawel198709
#8 Zapaleniec#

W dalszym ciągu nie mogę go znaleźć , możliwe że go otrzymałem ale nie wiem jak go znaleźć jaki może być tytuł wiadomości 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel198709 poprosiłam o sprawdzenie tego, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pawel198709
#8 Zapaleniec#

W takim wypadku poczekam na odpowiedź dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel198709 otrzymałam odpowiedź, że e-mail z PITem został do Ciebie wysłany, a jego tytuł to "Odbierz swój PIT za nagrody w programie Allegro Polecam". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

iwonam892
#2 Obserwator#

Na allegro polecan uzbierało mi sie kilka zł, nie chcę by allegro mi je przelewało, wystarczy że nie podam danych do US i nie dostanę pit 11 ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@iwonam892  Nie musisz pobierać pieniędzy z konta Allegro, wystarczy że je masz na koncie. To absolutnie nie ma związku ze zgłoszeniem przychodu do US.

Natomiast jeśli nie zweryfikujesz konta do wypłat to pieniędzy nie dostaniesz.  Ale czy Allegro zgłosi do skarbowego przychód  z niezweryfikowanego konta - tego nie wiem.

Natomiast jeśli to dosłownie kilka zł to nie martw się (cytat Gazeta Prawna):

Nie będą raportowane informacje o:
  • sprzedawcach, którzy dokonali mniej niż 30 transakcji sprzedaży towarów za pośrednictwem platformy i których wynagrodzenie nie przekroczyło 2 tys. euro w danym okresie sprawozdawczym,
  • podmiotach rządowych,
  • spółkach notowanych na giełdzie,
  • sprzedawcach z sektora wynajmu nieruchomości, jeżeli dokonali ponad 2 tys. transakcji najmu w danym okresie sprawozdawczym.
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie: ale jeśli Allegro wyśle ci PIT to niestety musisz go uwzględnić w rozliczeniu rocznym. Ale nie musisz składać żadnego rozliczenia rocznego jeśli suma wszystkich twoich przychodów z pracy, z Allegro i innych w sumie nie przekroczy 30000 zł

oznacz moderatorów

olyapa
#8 Zapaleniec#

A kiedy ten PIT zostanie przesłany? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@olyapa W najbliższym czasie dokumenty będą wysyłane na Wasze adresy mailowe. Dopilnuj by w panelu Allegro Polecam znalazły się pełne i aktualne dane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Clive1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, w jaki sposób sprawdzić czy pit został już wysłany?? 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Clive1 Poprosiłam o weryfikację odpowiedni zespół i przekazano mi, że nie wysłaliśmy do Ciebie jeszcze dokumentu. Zrobimy to do 29 lutego 2024 r.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Clive1
#7 Wielbiciel#

Czy jest możliwość wysyłki na maila, w przyszłym tygodniu wyjeżdżam i nie będzie miał kto odebrać listu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Clive1 PIT będzie wysłany na adres mailowy. W tej chwili wysyłamy dokumenty drogą tradycyjną jedynie, kiedy dostaniemy komunikat o niedostarczeniu wiadomości elektronicznej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Clive1
#7 Wielbiciel#

Ostatnie pytanie, czy jest możliwość przyspieszenia wysyłki, tam gdzie wyjeżdżam jest ograniczony dostęp do internetu a wolał bym załatwić to przed wyjazdem. Jeżeli tak to super jeżeli nie to będę czekał cierpliwie.

 

oznacz moderatorów