anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego licznik do końca czasu licytacji nie pokazuje dokładnie końca?

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Po co jest ten licznik czasu do końca aukcji, skoro przy widniejącej ponad minucie do końca nie udało mi się zalicytować, bo się okazało, że aukcja jest zakończona? Dodam, że na normalnych serwisach bez problemu można sie wbić z ofertą "z reki" nawet kilka-kilkanaście sekund przed końcem...

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter A zegar na kompie/lapku ustawiony punktualnie?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

A jakie to ma znaczenie? Powinno pokazywać rzeczywisty czas do końca, tak jak to jest np. na e-Bay. Ale zegar w kompie mam synchronizowany automatycznie z internetem

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Ano takie, że przeglądarka pobiera sobie czas lokalny z zegara systemowego😏
Włącz sobie w przeglądarce blokowanie fingerprintingu i z palca masz 2-godzinną różnicę w czasie (bo strony nie będą widziały prawidłowej strefy czasowej jaka jest ustawiona w systemie) - sprawdziłem to na allegro.

Tylko że ten czas automatycznie się synchronizuje tak z raz na tydzień (domyślne ustawienie windowsa), gdzie przez ten okres czas systemowy może rozjechać się o co najmniej kilkanaście sekund względem faktycznego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

W dalszym ciągu nie widzę związku. Na stronie z aukcją powinien się wyświetlać RZECZYWISTY czas do końca licytacji, niezależnie od ustawień lokalnych czy strefy czasowej. Na e-Bay to działa bez żadnych czarów, więc zakładałem, że na Allegro też będzie...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Ty nie widzisz związku, ale przeglądarka widzi, uwierz mi na słowo. Tak to jest dyskutować z kimś, kto nie ma pojęcia jak coś działa. Uprze się i nie wytłumaczysz.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Nie twierdzę, że wiem JAK to działa. Wiem jedynie, że na e-Bay da się licytować z ręki, a na Allegro nie - więc problem nie leży u mnie, tylko w tym, że Allegro nie potrafi zrobić prostego minutnika, pokazującego RZECZYWISTY czas do końca danej licytacji

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Dobra, inaczej.

Wejdź na jakąkolwiek licytację, gdzie zostało mniej niż godzinę do końca (tak żeby czas już się odliczał), po czym wejdź w ustawienia zegarka, cofnij go o np. 10 minut, zatwierdź i zobacz co stanie się z czasem na aukcji😉
Eksperyment możesz powtórzyć na ębayu.

To nie jest kwestia tego, że allegro czegoś nie umie - po prostu tak działają przeglądarki. Wyobraź sobie, że allegro przegląda jednocześnie np. 2 mln osób i do każdej z nich serwer co chwilę musi przesłać wzorzec czasu. Wiesz co w tym momencie dzieje się z serwerami? Leżą, kwiczą i błagają o litość.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Mylisz się kolego.

Zadałem sobie trud, żeby przeprowadzić ten eksperyment. Zgodnie z Twoim przewidywaniem czas do końca licytacji pokazywany na aukcji Allegro zmienił się po przestawieniu zegara. Ale na e-Bay pozostał taki sam (a więc prawdziwy). Czyli jest tak, jak pisałem: na e-Bay pokazują RZECZYWISTY czas do zakończenia aukcji, zaś na na Allegro zrobić tego nie potrafią. Dobranoc.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Co do allegro, to nie było to przewidywanie, tylko doświadczenie.
A jak jest na ębayu nie wiem, bo po prostu z niego nie korzystam. Widocznie ębay nie pobiera czasu z zegara systemowego poprzez API przeglądarki, tylko wyświetla swoje własne zegary na każdej z aukcji z osobna.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cikin90
#7 Wielbiciel#

Teraz pasuje to co pisales wczesniej "...Tak to jest dyskutować z kimś, kto nie ma pojęcia jak coś działa. Uprze się i nie wytłumaczysz."

oznacz moderatorów