anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

poczta polska zgubiła wysyłkę Klient żąda ode mnie zwrotu pieniędzy

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Mam problem z Kupującym. Poczta polska od 2 tygodni trzyma paczkę Klienta. Klient gnębi mnie wiadomościami, że mam mu zwrócić pieniądze. Ja wywiązałam się z umowy- wysłałam paczkę tego samego dnia kiedy dostałam zamówienie. W tej sytuacji nie mam ani przedmiotu ani odpowiedzi zwrotnej z reklamacją bo allegro nie odpowiada na zgłoszenie problemu (poczta polska również).  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ponieważ ja nie zawiniłam- nie mogę zwrócić Klientowi pieniędzy bez fizycznego zwrotu przedmiotu do mnie . czasem zdarzało się, że paczka zaginęła a nagle zostawała dostarczona - w takiej sytuacji zostanę i bez pieniędzy i bez paczki. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@WoodQueen jeśli klient żąda zwrotu kasy, niech odstąpi od umowy, zgodnie z odstąpieniem kasę oddasz do 14 dni możesz się wstrzymać do zwrotu towaru 🙂  złóż reklamację i czekaj na decyzję poczty 🙂 Masz rację klienci odbierają potem paczki i palą głupa i robią problemy z oddaniem, chodź do czasu wizyty dzielnicowego 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WoodQueen
#10 Popularyzator#

problem jest taki, że już miałam raz taką sytuację, że zgodziłam się oddać pieniądze a okazało się, że paczka następnego dnia została dostarczona. Nie dało jej się anulować i to była moja nauczka- zostałam bez pieniędzy i bez paczki 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@WoodQueen czy sprzedane jako firma? Czy osoba prywatna? PP paczka uznana za zaginioną po 30 dniach plus strajkują więc doręczenia lipne 

oznacz moderatorów

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Wysłane pocztą polską - pocztex , etykietą generowana bezpośrednio z allegro. Sprzedaję jako firma 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Kc jeśli w umowie nie był zawarty termin wykonania usługi musisz wywiązać się z niej niezwłocznie ale nie później niż w 30dni wydać przedmiot zamówienia czyli odstąpić kupujący może 1 po doręczeniu paczki oraz po 30dniach wyznaczywszy ci termin nieprzekraczalny wydania towaru pod groźbą odstąpienia od umowy @WoodQueen co innego na to allegro ale z prawem nic ich mniemanie nie ma

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1000005296.jpg

oznacz moderatorów

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Ja póki co uważam,że z mojej strony wszystko dobrze zrobiłam.  Towar wydałam - przewoźnik zawinił. Owszem wrócę Klientowi wpłatę ale kiedy przedmiot wróci lub gdy zostanie mi wypłacone odszkodowanie. Póki co usilnie proszę allegro,żeby w końcu włączyło się w dyskusje z Kupującym lub odpowiedziało na reklamacje  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WoodQueen kasę spokojnie możesz zwrócić jak Przewoźnik uzna przesyłkę za zaginioną , jeśli tak się stanie odszkodowanie masz w kieszeniu , Poczta gra fair w rakich przypadkach .

oznacz moderatorów

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Miałam sytuację,że zwróciłam pieniądze a na drugi dzień paczka została doręczona klientowi. Zostałam bez pieniędzy i bez paczki

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@WoodQueen w takim przypadku możesz zgłosić przywłaszczenie na policji wzywając wcześniej kupującego do oddania towaru

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@WoodQueen Mogę poprosić odpowiedni zespół o wypowiedź w dyskusji, ale nie podałaś do tej pory żadnego numeru zamówienia czy ID dyskusji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

WoodQueen
#10 Popularyzator#

Nr zamówienia 51b59860-11d0-11ef-af93-59a9fd82660b

 

Nie wiem jak sprawdzic ID dyskusji- nie widzę tego numeru z pozycji telefonu (android)

 

@ko_alka 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@WoodQueen Dziękuję, numer zamówienia wystarczy. Poprosiłam odpowiedni zespół o wypowiedź w dyskusji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów