anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podałem zły numer telefonu przy zamówieniu do paczkomatu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:78717205
#7 Wielbiciel#

Witam. Zamawiałem z allegro produkt i wybrałem odbiór w paczkomacie ale przy wypełnianiu formularza podałem zły numer telefonu:-( czy wiecie może jak go zmienić? Chyba że kod do paczkomatu przychodzi na email? 

oznacz moderatorów
90 ODPOWIEDZI 90
xyz96
#21 Demiurg#

Prawo nie mówi, że sprzedawca płaci za ponowną wysyłkę, tylko mówi o odpowiedzialności sprzedawcy za przesyłkę do momentu, w którym kupujący ją otrzyma. Nie podał błędnych danych, podał prawidłowy adres paczkomatu i prawidłowy kontakt e-mail do przekazania kodu odbioru. Istniała więc możliwość przekazania tego kodu. Kupujący klikając Kupuję i płacę nie akceptuje automatycznie regulaminu przewoźnika, o ile ten regulamin nie jest podany w treści oferty.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 przy nadawaniu przesyłki wymagany jest numer telefonu, bez tego nie ma możliwości nadania przesyłki do paczkomatu. Sprzedający nie jest jasnowidzem i nie wie czy numer podany przez kupującego jest prawidłowy. Za błędy się płaci. Z własnej kieszeni, a nie sprzedawcy. 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Był numer telefonu, dlatego paczka mogła być nadana. Był też e-mail, była więc możliwość przekazania kodu, czyli wydania rzeczy.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 numer telefonu był nieprawidłowy!!! Nikt o tym nie wiedział i nie mógł przewidzieć!!! 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jest 21 wiek, maile też są - prawidłowe.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 ale Inpost w pewnych przypadkach wysyła sms-y i dlatego wymaga podania numeru telefonu i maila. W interesie kupującego leży podanie prawidłowych danych.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte

Rzeczą ludzką jest się mylić, ale nie rozumiem, dlaczego InPost podchodzi do sprawy, jak do jeża 🤔

Gdyby podawali kod odbioru dla multiskrytek także na maila, nie byłoby najmniejszego problemu, a odstawiają niepotrzebnie cyrk i potem klient ma problem.

 

Wiola
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ale Edek, rozumiesz, "był nr telefonu, nieważne czyj i nieważne czy prawidłowy" (tak samo jak w tym temacie, w którym był dowód odesłania zwrotu pod JAKIŚ adres, nieważne czy akurat był to adres sprzedającego, czy nie, ale zwrot pieniędzy i tak kupującemu się należał, no bo przecież zwrot GDZIEŚ został odesłany, a w ustawie przecież napisali, że dowód odesłania wystarczy, a że nie napisali gdzie, to pewnie wszędzie🤣).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere niestety, ale prawo konsumenta jest już deczko przestarzałe i przydałoby się je znowelizować. Nie ma tam ani słowa o paczkomatach, a przydałoby się określić, w którym momencie przesyłkę uważa się za dostarczoną. Czy w momencie powiadomienia odbiorcy o umieszczeniu w paczkomacie czy w momencie wyjęcia przesyłki z paczkomatu. 😏

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Na logikę to drugie jest uważane za dostarczenie (umieszczenie w paczkomacie można by porównać do przekazania kurierowi do doręczenia).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere logika ma niewiele wspólnego z prawem. 😂 Na logikę, kurier dostarcza przesyłkę do miejsca zamówienia czyli do paczkomatu i jego rola się kończy. Z drugiej strony, jak kurier wkłada przesyłkę do paczkomatu, to ma status „w paczkomacie”, dopiero jak klient ją wyjmie osiąga status „doręczona”.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 "Był numer telefonu, dlatego paczka mogła być nadana. Był też e-mail, była więc możliwość przekazania kodu, czyli wydania rzeczy."

Przestań kręcić, dla wygenerowania listu przewozowego i  dostarczenia przesyłki przewoźnik(Inpost) zgodnie z regulaminem wymaga dwóch rzeczy, prawidłowy email oraz prawidłowy numer telefonu.

Jeżeli kupującemu nie odpowiada może po prostu zamawiać paczkę przez innego przewoźnika albo robić zakupu na bazarku.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Mało to kupującego obchodzi, co wymaga InPost w swoim regulaminie. On nie zawiera umowy z InPost, tylko ze sprzedawcą. Mail był, można było powiadomić. Jeśli sprzedawcy nie odpowiada jakiś przewoźnik, może go nie oferować i sprzedawać na bazarku.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Mało to sprzedawcę obchodzi co wymaga kupujący poza regulaminem przewoźnika.

Przykładowo taki kupujący może wymagać  trzecia próbę doręczenia , doręczenie o 3 w nocy ,albo żeby  kurier był ubrany cały na biało i koniecznie z bukietem kwiat.😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 no to wyobraź sobie, że sprzedawca wymaga od kupującego podania określonych danych w celu prawidłowej realizacji zamówienia. Kupujący zawiera ze sprzedawcą umowę, która opiera się o REGULAMIN Allegro, a tam jest zapis na ten temat.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

uEdka Nie żartuj, sprzedawca nic nie może wymagać od kupującego.😊

Nieważne czy kupujący podał zły adres albo telefon nieprawidłowy ,przesyłka ma być doręczona ,jak inaczej.😑

Przecież za przesyłkę odpowiada nadawca chyba ze nadawca jest kupujący i wtedy odpowiada odbiorca czyli sprzedawca.😃

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@aragil masz zasłużony wpunkt, ale skończyły mi się już dzisiaj, bo wydałam dużo wpunktów na koty. 😂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 opisałam ci wyżej przypadek jaki miałam. Klientka omyłkwo zamówiła przesyłkę do paczkomatu w Poznaniu, a mieszkała i przebywała we Wrocławiu. Błąd, pomyliła się, każdemu może się zdarzyć. Powiedz mi teraz, tak uczciwie, czy to moja wina i powinnam zapłacić za ponowną przesyłkę? 🤔

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Był podany paczkomat? Był. Mogłaś nadać paczkę? Mogłaś.

Czego jeszcze nie rozumiesz? 🤣😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W tym wątku nie rozpatruję innych zdarzeń i ich nie oceniam, nie interesuje mnie to.

oznacz moderatorów