anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ponowne zastraszanie kupującego!

Laptorro
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, przychodzę do was z pewną sprawą 😉 Ostatnio kupiłem przedmiot od pewnego cwaniaczka, wystawiłem negatywny komentarz a On żąda usunięcia komentarza. Całość sprawy chyba wyjaśniłem w samej opinii (którą dla was pogrubię):

"Niniejszym wzywam Pana do zaprzestania naruszania moich dóbr osobistych poprzez publikowanie nieprawdziwych informacji o prowadzonym przeze mnie przedsiębiorstwie na portalu Allegro.pl, co do przebiegu transakcji o numerze xxx z dnia 28sierpnia 2020 r. i komentarza do transakcji wystawionego dnia 31 sierpnia 2020 r., jakoby produkty "Przyszło niepomalowane w 50%. Według sprzedającego i działu reklamacji nie jest to widoczne,niemniej przy postawieniu przy ścianie i chodzeniu wokół łóżeczka jak najbardziej widać żółte plamy(drewno niepomalowane). Nigdzie nie ma informacji o tym, że produkt zostanie wysłany niedomalowany. Smród wczorajszej farby również odstrasza, brak informacji, że może to się utrzymywać 14 dni (jak podał sprzedający na PW). Zgłaszałem problem braku 5,5cm materaca, ale podniósł się z 3 na 4,9, niech będzie." a które to stwierdzenia są niezgodne z prawdą.
Naruszane
przez Pana moje dobra osobiste podlegają ochronie na podstawie z art. 23 KC, art. 24 KC i 448 KC,pod rygorem:
1.skierowania sprawy, poprzez naszego pełnomocnika adw. Adama S., na drogę sądową z powództwem o zaprzestanie naruszenia dóbr osobistych, a także:
2.zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 5.000,00 zł ( słownie: pięć tysięcy złotych);
3.zapłaty odpowiedniej kwoty na wskazany przeze mnie cel społeczny;
4.rozważenia możliwości złożenia stosownych zawiadomień i innych instrumentów ochrony prawnej."

 

Rozumiem jak najbardziej straszyć ludzi jak obrażają, czy są wulgarni i tak dalej. Ale serio, taka opinia tak go zabolała, że straszy mnie sądem? Porobiłem zdjęcia niedomalowanych elementów, jego ogłoszenia w którym NIE MA NIC o tym, że 14 dni zapach farby się utrzyma (14 dni serio? Dziecko gdzie miałoby spać?) i mam screena jak piszę mi, że każdy stosuje taką politykę, że nie domalowuje przedmiotów xD


Co sądzicie? 🙂

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 w jakiej sprawie mam napisać do Allegro ? Allegro stanowi w naszym kraju prawo ? w jaki sposób ? 

Spytam tej Twojej mentorki, tylko oświeć mnie kto to jest i gdzie pytać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Laptorro Nie usuwaj tego komentarza, nie daj się zastraszyć. Było tu już opisywanych wiele podobnych przypadków. Wielu sprzedawców odkąd nie ma możliwości karania kupujących negatywem za negatyw, zastrasza w ten właśnie sposób, aby zmniejszyć sobie ilość negatywnych ocen. Nawet sfałszowane pisma z nieistniejących kancelarii prawnych wysyłają, też było to tutaj opisywane. Jeśli komentarz nie zawiera nieprawdy, pomówień, absolutnie nic Ci nie grozi i jak zazwyczaj na straszeniu się skończy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Laptorro Pamiętaj, że gdyby jednak sprzedający wytoczył Ci proces, a dodatkowo jeszcze go wygrał, to xyz96 chętnie pokryje za Ciebie wszelkie zasądzone kwoty😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "Pamiętaj, że gdyby jednak sprzedający wytoczył Ci proces, a dodatkowo jeszcze go wygrał, to @xyz96 chętnie pokryje za Ciebie wszelkie zasądzone kwoty"

Powiedz, której części z tego zdania nie rozumiesz: "Nie jestem w stanie sprawić, że przestaniecie się wzajemnie widzieć, ale prosiłbym, żebyście od dzisiaj nie wywoływali się na publicznych forach Gadane, nie nawiązywali do wypowiedzi drugiego ani nie czynili w jego stronę zawoalowanych aluzji."?

Powiedz adminowi, że masz gdzieś Jego prośby, tylko potem nie płacz o niesłusznym banie i nie ogłaszaj, że odchodzisz z Gadane i już nie wrócisz, bo ile są warte twoje słowa każdy widzi.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Podejrzewam, że nie odpuści i będzie szukał nowego konfliktu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Laptorro Knowhere ma rację, tylko najpierw to ustal z xyz96 tak abyś później nie musiał podawać go do sądu 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Laptorro podaj numer aukcji, poczytamy komentarze, bo jakoś mam nieodparte wrażenie, że rzeczywistość wygląda inaczej niż ją nam tutaj przedstawiasz.

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#
EDIT:
usuwam, żeby nie było potem znowu płaczu, że coś podaje itp.

 

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

EDIT:
usuwam, żeby nie było potem znowu płaczu, że coś podaje itp.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Laptorro jeśli to co napisałeś w komencie jest prawdą i masz na to dowody, to możesz spokojnie ignorować takie pisemka. Tym bardziej jeśli ktoś Cię straszy sprawą cywilną (trochę trudniejsza do wygrania, on musi wykazać, że doszło do naruszenia dóbr i poniósł z tego powodu jakieś wymierne straty, a to też musi jakoś argumentować, np. wykazaniem spadku obrotów itp.). Jeśli jednak w komentarzu czy w notach zawarłeś po złości jakieś nieprawdziwe stwierdzenia czy oceny, to tutaj już możesz się martwić. Bez problemu bowiem sprzedawca może ścignąć Cię z kodeksu karnego (prostsza i tańsza procedura, ale ten sprzedawca chyba tego nie wie). Wówczas to Ty musisz udowodnić, że to co napisałeś jest prawdą. Więc Twojej ocenie pozostawiam ryzyko jakie się z tym wiąże. Osobiście w tym co masz wytłuszczone i podkreślone nie widzę niczego niestosownego, o ile faktycznie było tak, że produkt był niedomalowany, śmierdział itp.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Laptorro chce od nas uzyskać pomoc, a nie chce podać numeru aukcji ???

Dlaczego ???

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

EDIT:
usuwam, żeby nie było potem znowu płaczu, że coś podaje itp.

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Laptorro Nie podawaj tutaj numeru aukcji ani danych sprzedawcy. Po pierwsze zabrania tego regulamin forum, a po drugie tutejsi samozwańczy adwokaci nieuczciwych sprzedawców zaraz mu doniosą, że go "oczerniasz".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

dzięki za radę, edytnąłem odpowiedzi, bo było blisko 😉

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Laptorro to jedna wielka ściema . Przestań o tym myyśleć . Sam mialem podobny przypadek i jakoś minęły już 2 miesiące ani sądu , ani prawnika . Sposmileko....

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

nawet jeśli... Mam screeny i to co napisałem w komentarzu jest prawdą, mam na to screeny.

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

NAJLEPSZE JEST TO, że nie dostałem prośby o usunięcie komentarza poprzez allegro, a sam nie mogę usuwać komentarzy przecież?

Zresztą dostałem to pismo w pdf, tam żadnego podpisu odręcznego nic nie ma xD Lipa trochę taki PDF... jak już to powinienem to dostać na adres zamieszkania 😉

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Laptorro  Ja bym się tak na zapas nie cieszył. Format   *pdf  to dokument w postaci elektronicznej  przygotowany do druku.  Przecież  poprzez  email  papierowego  dokumentu ci nie prześle. Ale pocztą  wysłac  może  tylko  że to  trochę potrwa.

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

wtedy tylko będzie to jakkolwiek wiarygodne, czekam 🙂

swoją drogą koleś nie dał mi nawet szansy na "usunięcie opinii pod przymusem", bo nie ma takiej opcji 😛

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573 będę wdzięczny jak wskażesz, który dokładnie punkt, którego regulaminu zakazuje wpisania tutaj numeru aukcji.

oznacz moderatorów