anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia?

wodmix
#9 Pomysłodawca#

Klient zgłasza zwrot towaru, lecz odsyła inny niż otrzymał. Dodatkowo jest on zniszczony. Kupujący twierdzi, że taki otrzymał, przesyłając w korespondencji zdjęcia, które jak rzekomo zrobił zaraz po otrzymaniu przesyłki. Oczywiście jest to inny produkt niż ten który został wysłany. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

az1rael
#21 Demiurg#

@wodmix zakupić sobie kamerkę i nagrywać pakowanie jako firma. W obu przyapdkach zglosić próbę oszustwa na policji. Co to za towar był? Psrzedałeś jako firma czy osoba prywatna?

oznacz moderatorów

wodmix
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaż jako firma. Produkt o wartości ok 50 zł. Mogę zwrócić środki, ale to jest moim zdaniem przyzwolenie na takie chamskie zachowanie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@wodmix ile dni minęło od odbioru paczki przez kupującego?

oznacz moderatorów

wodmix
#9 Pomysłodawca#

Odbiór przesyłki i zgłoszenie zwrotu w tym samym dniu. Powód: odstąpienie bez podania przyczyny. Kupujący nie zgłaszał uwag co do jakości i zgodności z ofertą.

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

To normalne klient ma zawszę rację nawet jak jej nie ma, mi też odesłał zawór którym nie handlujemy (firma) i allegro przyznało mu rekompensatę z allegro protect co prawda nie obciążyło nas kosztami za zawór ale i tak dostaliśmy po jakości sprzedaży

oznacz moderatorów

wodmix
#9 Pomysłodawca#

Czyli najbezpieczniej oddać kasę i przyznać rację kupującemu? Przecież to popieranie patologii.

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

no niestety tak to wygląda 😞

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@wodmix jaki przewoźnik? Paczkomat czy kurier?

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

a co tu ma przewoźnik do gadania ? zmiany itd ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Paczkomaty inpostu mają kamerki inne chyba też i nagrania są przetrzymywane chyba 3 tygodnie więc wystarczy że zgłosisz do nich reklamację pt czy zamieniono paczkę plus prośbę o zabezpieczenie nagrań na użytek zgłoszenia na policję. Kupującemu piszesz że wniesiesz o zabezpieczenie nagrania i złożysz reklamację do przewoźnik i jak odrzuci że ingerencji w paczkę nie było z dowodem w postaci nagrania plus odpowiedzią przewoźnika jako dowód zglosisz na policji art 286 kk zawiadomienie o oszustwie zagrożone karą do 5k grzywny lub 2 lat pozbawienia wolności 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@wodmix @instbud a na przyszłość kupić kamerkę nagrywającą pakowanie towaru i rozpakowywanie zwrotów, zaoszczędzicie dużooo kasy. Zwykle po takim ostrzeżeniu plus informacji że jest nagranie z pakowania i paczkomatu rzecz cudownie się odnajduje...

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

Ok ale to klient po rozpakowaniu u siebie zwraca towar inny niż zakupiony co ma do tego kamery w inpoście i innych kurierach

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@instbud masz dowód że u ciebie spakowali co trzeba na nagraniu i potwierdzenie od przewoźnika że u niego nie doszło do ingerencji w paczkę a z paczkomatu że paczkę odebrał nienaruszoną z datą i godziną to kto mogł zamienić zawartość?

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

i tu jest słowo przeciw słowu "klient ma zawsze rację u allegro" nawet jak nie sprzedaję zaworów tejże Firmy bo ich nie lubię i kiepska jakość

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@wodmix @instbud 286kk to przestępstwo nikt tu nie będzie się bawił w dywagacje tylko policja znajdzie podczas wizji lokalnej przedmiot i prokurator zrobi swoje czyli jesień średniowiecza z dupska kupującego no ale zawsze możecie darowywać patologii uskutecznianie patologii. Do sprawdzenia przestępstwa wystarczy zgłoszenie a dowody są 3x nagrania integralności paczki. Sprawy z kk są szybkie a samo allegro można pociągnąć do odpowiedzialności za publikację oszczerstw w negatywach a wyrok skazujący będzie nie za 2 lata a max 3 do 6 miesięcy

oznacz moderatorów

wodmix
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że zgłaszanie do inpostu tak skomplikowanej procedury, w sytuacji gdzie towar ma wartość 50 zł mija się z celem. Najwyraźniej działanie kupującego było zamierzone. Kupił potrzebną część z nastawieniem, że będzie ją miał i tak za darmo, bo odeśle zniszczoną wmawiając, że taką kupił. Doskonale wie, że nikt dla świętego spokoju nigdzie nie będzie nic zgłaszał, bo to za mała wartość.

oznacz moderatorów

wodmix
#9 Pomysłodawca#

Inpost paczkomat. Ale to chyba bez znaczenia.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A walczyć czy zwrócić kasę planujecie?

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

ja tam walczyłem ale dostałem oczywiście nega 🙂

oznacz moderatorów